• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zadřený motor X18XE1 ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tomino1978
Monday 02 May 2011 - 00:32:59 Citovat
Host
Ahoj dnes jsem bez problému najezdil přes 200km pak jsem jel ještě nakoupit a rozsvítila se kontrolka oleje po cca 1km auto zastavilo a nešlo natočit, nevím jakto ale když přijel známý koukl pod auto a řekl že je šroub z oleje pryč , tudíž olej vytekl a motor se kousl. Nevíte co může vyjít oprava popř. jiný motor? Taky ručičky zběsile lítaly nahoru a dolů po otočení klíčkem cca o 1cm nahoru a cca 1cm pod úroveň než ukazují při normální poloze, jde o motor X18XE1. Díky Email bydlím v Praze
JardaB
Monday 02 May 2011 - 06:28:43 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No, jet dal se svitici kontrolkou oleje... :_:n
Kazdopadne novy motor (z vrakace) nebo auto, tady bude v riti uplne vsechno.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
tomino1978
Monday 02 May 2011 - 09:58:35 Citovat
Host
To že je to v p.li vím taky, jen jsem se ptal co to asi vyjde?
Martas
Monday 02 May 2011 - 10:22:54 Citovat
Host
Na to se neda odpovedet, napred je potreba ten motor "rozpulit" a zhodnotit, co se musi vymenit diky zadreni, pripadne i co je treba vymenit z duvodu opotrebovani (kdyz uz se to bude delat).

Kazdopadne za 2000,- to nebude.
JardaB
Monday 02 May 2011 - 10:34:48 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja uz bych takhle poskozeny motor nechtel ani po GO, prece jen kdyz to bezelo bez oleje, muze se objevit spousta naslednych zavad, olej vnitrek motoru i chladi a co se teplem zdeformovalo, popustilo... nikdo nezjisti... Kazdopadne minimum bude nova klika (nebo vybrus), vsechny panve lozisek, pisty, valce, vacka, olej. cerpadlo to mohly pri trose stesti prezit. Pokud teda treba nejaka ojnice nepraskla a nerozsekala zbytek motoru. Jak bylo napsano, dokud se to nerozebere, nebude co resit...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Host
Monday 02 May 2011 - 10:43:18 Citovat
Host
No v poledne to snad odtahne známý do servisu tak uvidím co řekne až to rozebere, jinak jsem volal na motory a ceny jsou kolem 15-16tis ale našel jsem vrakáč tady v Praze kde je mají od 8-10tis a na roční záruku, napíšu až po rozebrání. Jinak tedy ten motor neběžel úplně na prázdno když pak ještě pod tím byla dost louže po zastavení, ten motor zhasnul při kopci jak se asi hladina posunula úplně na minimum
tomino1978
Monday 09 May 2011 - 16:34:54 Citovat
Host
Tak hotovo,výměna lágrů , olej, filtr a další opravy u známého 8500,-, Takže mám za 8500,- GO motoru, což si myslím že je super
Martas
Monday 09 May 2011 - 16:45:12 Citovat
Host
tomino1978 napsal ...

Tak hotovo,výměna lágrů , olej, filtr a další opravy u známého 8500,-, Takže mám za 8500,- GO motoru, což si myslím že je super


No tak pokud se alespon nevymenilo tesneni pod hlavou a gufera na ventilech, tak je to rekneme ctvrtgeneralka, rozhodne bych tuhle uroven opravy nehodnotil jako generalku motoru ...

Ale hlavne ze bude dal slouzit.
tomino1978
Monday 09 May 2011 - 16:57:39 Citovat
Host
Tak je jasné že se vyměnilo co bylo potřeba, jak jsem psal je to známý a dělá si auta na závody takže snad ví co je třeba Jedu si proto zítra tak uvidím

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1723 sec,0.1387 z toho dotazů.