• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nejde nastartovat
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Host
Saturday 11 June 2011 - 12:58:50 Citovat
Host
Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji
lesak
Saturday 11 June 2011 - 14:57:48 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Ozvi se mi na tel:607 157 502 .podívej se do -slevy pro členy jsem jako první.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
lesak
Sunday 12 June 2011 - 21:28:01 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Takže po čtyřhodinovém zkoumání a podrobném diagnostikování všech závad musím konstatovat že asi hrabe řj protože vyhazuje chyby všech čidel a váhy nebo palivového čerpadla a to bud dohromady nebo jednotlivě a při opětovném načtení vyhodí pokaždé něco jiného dokonce i párkrát teplotní čidlo.Je zajímavé že při vymontovaném čidle kliky (ale elektricky zapojeném)motor chytne ale jen na dva válce,jak ho tam fizicky vrátím motor nejde.Kabely vedoucí od čidel k řj jsem fizicky kontroloval a nejsou poškozené.Nejčastěji to háže chybu čidla vačky ale to je fungl nové.Nakonec mě to (12 krát najednou)vyhazovalo chybu P0000.Dnes jsem to vzdal zítra pokračování.Napadá někoho co jsem ještě nevyzkoušel.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Martas
Sunday 12 June 2011 - 21:34:32 Citovat
Host
Uz mockrat u zaznelo ze tyhle cidla neni tak divnyho ze i novy je spatny ... ale samo chybu RJ nelze vyloucit.
lesak
Tuesday 14 June 2011 - 10:40:42 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Tak zafira už jede hráblo řj proč se tak stalo nedokážu říct.Ale docela pakárna to zjistit a být si jist že to není něčím jiným.Ještě navíc byla utržená řemenice na klice (silenblok dvouhmota)a vydávalo to takový vysoký zvonivý zvuk.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
KopA
Tuesday 14 June 2011 - 13:57:42 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
A jak bylo tedy opraveno Lesaku - jiná ECU?

X18XE1 - to celkem napoví že může být vadná ECU speciálně tento typ trpí na vady jednotek Simtec.
Oproti tomu X18XE, X20XEV a Zetkové motory jsem neslyšel nikdy o vadné ECU.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
lesak
Tuesday 14 June 2011 - 21:09:33 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Ano jiná řj a přeprogramování aby to fungovalo s imobilizérem (jak se mě neptej dělali to odborníci kam dávám na opravu řj)a řemenici mi prodal Prazdroj.Proč se to stalo netuším na autě se nic neopravovalo.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Host
Thursday 16 June 2011 - 09:31:57 Citovat
Host
Tak už Zafira jede , vše bylo vyřešeno k mé naprosté spokojenosti panem Lešákem . Byla to řídící jednotka . Ještě jednou bych mu chtěl poděkovat za rychlost a perfektní přístup .
emil
Tuesday 03 January 2012 - 15:54:18 Citovat
Host
Host napsal ...

Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji


emil
Tuesday 03 January 2012 - 16:10:46 Citovat
Host
emil napsal ...

Host napsal ...

Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji




Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2526 sec,0.1949 z toho dotazů.