• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Kadett :: KADETT :: Kadett motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kadett 1.4i - občas nestartuje
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
MartinV
Tuesday 26 April 2005 - 12:09:24
Host
Dobrý den,
mám problém s tímto autem (motor C14NZ) - Kdyľ prąí a je pár stupňů nad nulou (jako třeba dnes ráno) - otočím klíčem zapalování, rozsvítí se kontrolky, ale v druhé poloze místo točení startéru se ozve hlasité cvaknutí a nic víc. Tak po dvaceti otočení klíčkem to konečně roztočí startér a motor naskočí. Jinak třeba při mrazu nebo kdyľ je teplo, tak to startuje na 1.pokus. Nevíte prosím, čím by to mohlo být? V opravně mi měnily takový ten váleček co je na startéru (nevím přesně co to je, moc tomu nerozumím - omlouvám se) ale to nepomohlo. Máte nějaké tipy, na co se zaměřit?
Díky moc
Martin
riwal
Tuesday 26 April 2005 - 12:42:13
Host
To je cívka, která vybíhá s pastorkem startéru do setrvačníku a současně sepne startér - to je to cvaknutí, ale startér se neroztočí, můľe to být ąpatný spínač na cívce a taky, jelikoľ píąeą o vlhkosti, startér přidřenej a neroztočí se.
Jelikoľ píąeą, ľe tomu moc nerozumíą, tak to nech na elektrikáře - startér ven a uvidí se.
MartinV
Tuesday 26 April 2005 - 17:27:36
Host
riwal napsal ...
To je cívka, která vybíhá s pastorkem startéru do setrvačníku a současně sepne startér - to je to cvaknutí, ale startér se neroztočí, můľe to být ąpatný spínač na cívce a taky, jelikoľ píąeą o vlhkosti, startér přidřenej a neroztočí se.
Jelikoľ píąeą, ľe tomu moc nerozumíą, tak to nech na elektrikáře - startér ven a uvidí se.


Auto uľ od oběda startuje na 1. pokus, ale přesto jsem jel na prohlídku. Vąechno mi proměřili, nikde ľádný ąpatný kontakt nebo spínač nenaąli
Mám teda trvat na vyndání startéru? Chtěl jsem ho nechat vyhodit, ale ľe prý tam není nic, co by tuto závadu mohlo způsobovat. Tak nevím, mám jít jinam? ®e by se uhlíky ve startéru při vlhkosti a nízké teplotě nějak přilepily a bránily otáčení?
Díky
freez
Tuesday 26 April 2005 - 18:47:02
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
martin :čus martine já mám ten samí problém týden startuju jak víno a najednou jen cvak cvak pak zas týden nic a takhle to jde dál jeątě sem ten startér nevyndal ale vyndám protoľe podle mích informací jsou ąpatné uhlíky a hlavně dosedací plocha na kterou uhlíky dosedají bude asi mít nejaké místo v čudu a kdyľ se ti uhlíky zastavý zrovna na tom místě tak uľ pak sliąíą jen to cvakání jak vyjíľdí cívka s pastorkem a taky můľe být přidřený a to ni nikdo ľádným měřákem nezměří mě to potvrdilo uľ výcero lidí takľe já ho nechám vyndat a opravit to» mé zkuąenosti tobě bych radil to samé ale to uľ je na tobě čus

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Anonymní
Tuesday 26 April 2005 - 19:35:44
Host
freez napsal ...
martin :čus martine já mám ten samí problém týden startuju jak víno a najednou jen cvak cvak pak zas týden nic a takhle to jde dál jeątě sem ten startér nevyndal ale vyndám protoľe podle mích informací jsou ąpatné uhlíky a hlavně dosedací plocha na kterou uhlíky dosedají bude asi mít nejaké místo v čudu a kdyľ se ti uhlíky zastavý zrovna na tom místě tak uľ pak sliąíą jen to cvakání jak vyjíľdí cívka s pastorkem a taky můľe být přidřený a to ni nikdo ľádným měřákem nezměří mě to potvrdilo uľ výcero lidí takľe já ho nechám vyndat a opravit to» mé zkuąenosti tobě bych radil to samé ale to uľ je na tobě čus



Díky za tip. Aľ to spravíą, napią sem prosím, jaks dopadl a co tomu přesně bylo. Kdyľtak se do toho s kámoąem, co tomu trochu hoví, pustíme taky.
Martin
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1506 sec,0.1250 z toho dotazů.