• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Corsa 12/96 airbag?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vlada
Wednesday 03 August 2005 - 21:38:54 Citovat
Host
Zvažuji nákup Corsy B r.v. 12/97. Na serveru auto.cz píší že od roku 1994 byl sériově airbag řidiče. Toto zvažované vozidlo jej však nemá. Jak to je tedy s airbagy? Máte další tipy co při nákupu na Corse ohlídat?
klubo
Thursday 04 August 2005 - 00:11:16 Citovat
Host
to je blbost s tim airbagem od 94, sousedka měla rok 97 a bagy taky neměla
K_P
Thursday 04 August 2005 - 18:00:01 Citovat
Host
Taky mám informaci, že tam jsou od 94. Je možný, že pro některé trhy bylo B dodávané bez airbagů, přece jenom ta cena bez je trochu nižší.
Určitě jsi tam četl nedostatky. Můžu potvrdit tyto věci (benzín):
Horší dílenské zpracování - záleží jaké auto chytneš a kde bylo vyrobené.
Výrazné reakce na boční vítr - to je pravda, B je vyšší a tak je to znát.
Radši Corsu s posilovačem.
Poruchy osvětlení - ano praskají žárovky, všude a dost často. Hlavně předek.
Nepravidelný chod motoru - to je také pravda
Předčasně opotřebované tlumiče - to je díky uspořádání pérování pravda.
Další věci, které je dobré kontrolovat jsou svody, krokáč, EGR ventil, váha vzduchu - pokuď to ten motor má.
Dost časté je opotřebení vačkového mechanismu.
Diesel zaostává za konkurencí ( chod motoru a výkon )
Jo a výfuk taky dlouho nevydrží.
[ Upraveno Čt srp 04 2005, 06:04 ]
klubo
Thursday 04 August 2005 - 18:42:53 Citovat
Host
ale taková 1.5TD (X15DT) 49kw asi nebude nejhorší ne? ta sousedka co sem psal nahoře měla 1.7D a jelo to docela slušně, na to že to mělo něco málo přes 40kw a nemělo to turbo
K_P
Thursday 04 August 2005 - 18:57:40 Citovat
Host
Diesel v Corse napadají skoro ve všech recenzích, já osobně s ním zkušenost nemám a zatím jsem v něm nejel. Je docela možný, že to tak špatný nebude, když vezmu v úvahu diesely od jiných japonců tak ty jsou na dobré úrovni. Vždyť i Monterey byl od Isuzu. Proč má, ale tolik lidí negativní připomínky?
Dallas
Thursday 04 August 2005 - 22:01:37 Citovat
Host
2K_P:Nevim jak Ty,ale ja mel Corsu X15D 4 roky a nejakeho nevyrazne dilenskeho zpracovani jsem si nevsiml-co ale chces za tu cenu.S bocnim vetrem jsem taky nemel zadne problemy a ty zarovky???Za cely 4 roky jsem zadnou nemenil.A ze je to diesel?Je pravda ue od spodu je to horsi,ale pokud si na to zvyknes a trochu si to rozjezdis tak si myslim ze by jsi byl spokojeny.Ten vyfuk-no,hlavne zadni dil.Ostatni posoudit nemuzu a ani nechci,protoze to neni zrovna moje parketa.A na to ze za tu dobu me udrzba prisla na par korun a auto bylo ve skoro stejnem stavu tak si nemuzu na nic ztezovat.Ale presne jak si psal,zalezi kde to je vyrobene.... _s103
K_P
Friday 05 August 2005 - 18:45:58 Citovat
Host
2 Dallas: Nevím kolik jsi najel km a kde jsi jezdil. Moje trasa vede z větší části po hlavní silnici přes volné prostranství a bohužel je to tak, ta reakce na boční vítr a vyjeté koleje. Corsa je přece jenom lehké auto a je dost vysoká třeba oproti P106 takže když fouká silnější vítr je třeba držet pevně volant. Tohle neberu jako vadu na kráse, ale je potřeba se na to připravit. To že jsi měl v pohodě elektriku tak to jsi mohl být pouze rád, že jsi chytl dobré auto. Spousta lidí ví, že Opel na tom s kvalitou zpracování není až tak dobře, především u starších vozů, ale i v kategorii malých vozů se jde přece dívat po kvalitě. Myslím, že je lepší koupit třeba Corsu r.v. 00 se 40tkm než nějakou vyběhanou Omegu s 200 tkm? ve stejné cenové relaci. I Corsa může mít ABS, klima 4x airbag, okna, zrcátka v el., rádio s cd, vyhřívané sedačky nebo dokonce v kůži. Stačí jen vybírat pečlivě.
2 Vlada: kdybych se teď rozhodoval o koupi Béčka tak bych uvažoval o 1.2 nebo 1.4. U 1.2 bych šel do X12XE je to sice modernější motor s větším množstvím elektroniky s větší pravděpodobností poruchy, ale má větší výkon než stará X12SZ nebo C12NZ. U 1.4 do X14XE nebo C14SEL než do C14SE a X14SZ. Corsa je malá, lehká tyhle 16Ventilové motory s ní pořádně zahejbou. Navíc jsou u nich přijatelné náklady, včetně poplatků. Náhradní díly jsou jako na všechny vozy Opel dostupné a za dobré ceny.
Jak jsem psal u dieselů mám pochybnosti. Opláckému se raději vyhnout úplně nejsou spolehlivé a praskají hlavy válců. Lidi mají připomínky na diesely v Corse, protože nejsou pružné, kultura chodu a spotřeba nemůže konkurovat dieselům v Polu nebo dieselům v malých Peugeotech včetně P205. _rendek
[ Upraveno Pá srp 05 2005, 06:52 ]
Mongoose
Sunday 07 August 2005 - 11:47:05 Citovat
Host
Chlapi, jak poznám jaký mám motor? Myslím jestli Isuzu nebo Opel ??? Corsa B Gsi 1.6 16v x16xel...
K_P
Sunday 07 August 2005 - 18:48:50 Citovat
Host
Např. značení:
Opel Isuzu
15D 4EC1
X15DT T4EC1
X17D 4EE1

Tím dotazem jsi ovšem nemyslel svoje auto? Jedná se pouze o diesely.
corsaczek
Wednesday 17 August 2005 - 14:30:46 Citovat
Host
Airbagy byly v Corse od roku 1994, ale jen jako zvláštní výbava, takže zdaleka ne všechny modely je maji. Např. v Čechách se myslím sériově nedodávaly do B-Corsy nikdy.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1492 sec,0.1198 z toho dotazů.