• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Corsa B 1.0 12V nebo 1.2i 12V nebo 1.2 16V
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tlumex
Friday 19 August 2005 - 20:43:00 Citovat
Host
no a taky opotrebeni myslim si ze hlavne si to lidi kupuji do mesta a tam to dostava dost zabrat navic je to dost oblibeny auto nasich drahych polovicek mno je spousta faktoru ktere tomu motoru nesvedci! Me se ten litr taky moc libil nizky povinny ruceni pro pritulku ideal ale ten mechanik me dost od shaneni odradil
Kanec
Friday 19 August 2005 - 22:38:43 Citovat
Host
Měl jsem 1,2 ( 33 kw) rok výroby 1997, ne 16 V, označení motoru si přesně nepamatuju Z12XE ???. Používal jsem ji v městkým provozu, na dálnicích i na dlouhý cesty na dovolenou a byl jsem s ní velmi spokojený. Najel jsem poctivých 135 000 km bez větších závad a nikde mě nenechala na holičkách. Měnil jsem pouze "provozní díly" - rozvodˇák, brzdový destičky, olej,.... a jen jednou jsem měl "vážnou závadu" odešel mě termostat . Spotřeba byla taky ucházející okolo 7 l ve městě a kombinace 6. Rekord ve spotřebě jsem udělal po cestě do chorvatska kdy si vzala 4,5l. Já nemám rád motory o 3 válcích tak bych do 1,0 12Vnešel a o 1,2 16V jsem slyšel taky jen dobré. Ať už se rozhodneš pro jakýkoliv motor hned si nech v servisu zkontrolovat, popřípadě vyměnit rozvod´dák, napínací kladku a provozní náplně abys měl jistotu "klidnýho spaní".
K_P
Saturday 20 August 2005 - 07:19:12 Citovat
Host
2 Tlumex: no vidíš já to auto používám z 90% mimo město- na dojíždění do práce.
Tak servisované auto jako já má málokdo (nepočítám některé členy klubu ). Potřeboval jsem nutně nějaké auto a v daný moment to byla nejlepší nabídka, nepreferoval jsem žádnou značku ani motor, prostě mě jenom zajímal technický stav. Jsem první majitel v ČR.
Tady je aspoň vidět, že záleží jaké auto člověk chytne a super stav toho auta není zárukou do budoucna na bezproblémový provoz.
Tlumex
Saturday 20 August 2005 - 09:38:03 Citovat
Host
K_P: o tom mi neco povidej ja se zdedil skodovku po dedeckovi mela najeto poctivych 22500 i servisni knizku mela super stav taky v zime nejeta! Za dva roky sem na ni najel 40 tisic a za opravy sem dal 35 tisic na tom aute se rozbilo co mohlo a ikdyz mam ted pocit ze kdyz sem opravi 90% zavad tak cekam co se pritulce zase rozesr*** ! ale jinak to auto mam rad je to veteran od zacaktu roku me stal 10 tisic a najel sem s ni 2 tisice v praci si ze me delaji srandu ze sem si koupil auto s LPG abych usetril na opravy skudky _s103
MirekS
Monday 22 August 2005 - 11:25:22 Citovat
Host
Mám 1.2 16V, r.v.99 /48kW/, najeto 86t. Používaná na dojíždění do práce, denně najeto 50km. Zatím bez větších investic a poruch, spotřeba 6l-částečné okresky a Praha, ani na dálnici Praha-Brno jsem se nedostal přes 6,5. Je to živější než 50kW MPI Felicie.
Po městě může mít 1.0 12V tak o půl litru menší spotřebu, venku se rozdíl asi smaže.
Cichmen
Thursday 25 August 2005 - 09:17:33 Citovat
Host
2 K_P Dej vedet jak jsi dopadl (problemy s vackovym mechanismem). Mam taky litra, ma uz nalitano neco kolem tech 120 tis. Zatim nema vetsi problemy, akorat zere olej - tak 0,2l / 1000 . Jinak spotreba kombinovana kolem 5l.
K_P
Thursday 25 August 2005 - 12:12:22 Citovat
Host
No, už je taky na čase, budu se muset podívat na olej a něco dolít. Já to zatím neměřil, ale kupuju vždy 4l balení a to mi vystačí na výměnu tak i na dolévání do další výměny.
Anonymní
Thursday 25 August 2005 - 22:05:19 Citovat
Host
kde sehnat 1.0 s 5 dvermi
K_P
Thursday 25 August 2005 - 22:11:51 Citovat
Host
Copak, nedaří se sehnat? V Oplu mi jednou jeden technik říkal, že 5dvířek se tady prodávalo víc než 3dv.
Kavak
Monday 29 August 2005 - 11:49:42 Citovat
Host
Mám 1.2 16V, r.v.99 /48kW/, najeto 73000km. Nemůžu si stěžovat. Je to živé auto a jak jsem již četl nějaké názory tak musím souhlasit, že felicie 1.3 je opravdu línější a dokonce na rovince pomalejší. Já dojíždím denně 30km do práce a jediné co bylo třeba vyměnit tak vodní čerpadlo, destičky a olej ...mimochodem výborně brzdí. Na delší vzdálenosti taky nezklame. Spotřeba 6,5 litru kombinovaná s klima 7,5 litru. S menšíma kubaturama u těchto vozů nemám zkušenosti.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1893 sec,0.1575 z toho dotazů.