• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vibrace při brždění
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
MirekH
Monday 24 April 2006 - 21:52:49 Citovat
Host
Při brždění v jakékoliv rychlosti cítím dost silné vibrace v pedálu i volantu. Koukal jsem na kotouče jestli nejsou zvlněné, ale zdají se být O.K. Stejně jsem objednal nové.Zítra budu chytřejší. Zkoušel jsem vůle na kulácích a mám lehkou vůli na vnitřním kuláku řízení (blíže servu), ale že by to tak mlátilo??? Nějakýnápad???
Martas
Monday 24 April 2006 - 21:54:41 Citovat
Host
MirekH napsal ...

Při brždění v jakékoliv rychlosti cítím dost silné vibrace v pedálu i volantu. Koukal jsem na kotouče jestli nejsou zvlněné, ale zdají se být O.K. Stejně jsem objednal nové.Zítra budu chytřejší. Zkoušel jsem vůle na kulácích a mám lehkou vůli na vnitřním kuláku řízení (blíže servu), ale že by to tak mlátilo??? Nějakýnápad???


Ty kotouce nemusi byt zvlnene ale krive (pusobenim tepla) .....
pavelč
Monday 24 April 2006 - 21:59:12 Citovat
Host
u omegz A a u vectry A jsem měl často stejnou závadu a vždy to byly zadní silentbloky ramena přední nápravy. vcelku jednoduchá výměna.
Vranoch
Monday 24 April 2006 - 22:21:29 Citovat
Host
Jednoznacne krive kotouce (popr. elipticke bubny, ale to by necukalo s volantem). Ta krivost je minimalni, takze to rukou urcite nepoznas, jedine vymontovat a polozit na rovnou desku. I tak se to ale nemusi poznat, kotouce mohou byt za studena rovne a po ohrati se zkrouti. Tohle mi udelaly kotouce Lockheed na OC. Peknej ksindl. Nepomuze ani soustruh, jedine vymenit. Vule v kloubu to trosku zamaskuje, kdybys ho vymenil, bude to subjektivne horsi. Stejne te ale vymena nemine, rozhodne se ta vule nebude zlepsovat.

Vranoch
qpc
Monday 24 April 2006 - 22:24:35 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jestliže je to jen při brzdění,je to kotouč brzdy,žádnej kulák!

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


MirekH
Tuesday 25 April 2006 - 22:53:10 Citovat
Host
Díky moc všem! Bylo to opravdu kotoučema. Dal jsem dnes odpoledne nové vzduchem chlazené ATEčka a je to super!!!!
dada
Wednesday 26 April 2006 - 11:01:04 Citovat
Host
nezapomeň je pěkně zajet, žádné rally a v klídku, pak je to teprve super
misp
Monday 02 April 2007 - 11:36:18 Citovat
Host
Po výměně kotoučů za nové mi to asi po půl roce začlo při brždění škubat volantem a jde to odpředu (prudké zabrždění je ok, ABS jede taky dobře), při mírném dobržďování brzdy jakoby pocukávají autem, tj. není plynulý brzdný účinek.
Kotouč vypadá taky ok (zvlnění není patrné).
1) Dá se nějak vyrovnat případná křivost kotouče?
2) Případně nějaké cenově přijatelné kotouče, co vydrží (např. ATE co zmiňoval kolega v diskusi)?
Mám VB 2001 / 2.2DTI - má poměrně těžký motor. Díky.
misp
Monday 02 April 2007 - 11:44:06 Citovat
Host
ještě upřesním - ty přední brzdy jsem vyměnil komplet, vč destiček.
Může to být i špatnýma zadníma brzdama (taky kotouče, ale ty jsem neměnil)?
dada
Monday 02 April 2007 - 12:10:50 Citovat
Host
když sundáš kolo a točíš kotoučem tak vidíš nebo slyšíš jak drhne o destičky, to je asi jediné jak se dá jednoduše testnout křivost, zadek to může dělat taky, mě se pokřivily bubny, jen za tepla a taky to dělalo ledacos

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2287 sec,0.1585 z toho dotazů.