• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brzdeni motorem
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Lib
Thursday 02 September 2004 - 08:00:52
Host
V threadu o spotrebe jsem se zminil o brzdeni motorem ... vsichni dozajista vime, ze strikacky maj jakoustakous "inteligenci", kdy pokud neni seslapnut plyn, a to zhruba do cca 1400ot/min, tak jedete zadaco. A tady jsem narazil na problemek - vyjel jsem s mirne zahratym motorem (odhadem 50 stupnu, proste to nejakou dobu stalo) a jelikoz jsme byli nejkde v horach, tak sem svistel asi 10 kilaku z kopce, porad brzdil motorem (kolem 2-3t otacek) a teplota motoru se stejne o trosku zvedla, prestoze pocitadlo ukazovalo porad nulu. Cimpak to?

PS: rada na zaver - vsiml jsem si, ze nekdy se tomu nechce z mirnyho kopce brzdit (treba kolem 2k otacek) a dava tam volnobezny mnozstvi paliva (tj zere to jak kdybyste jeli na volnobeh, ale trosku to precijen brzdi, ikdyz velmi malo takze to spis zacina zrychlovat) - staci podradit na nizsi stupen, na ten uz tam jde nula ale zacne zpomalovat, takze sup tam rychle zpatky puvodni rychlost a hle, pri stejne (neli nizsi) rychlosti jak to pred tim nebrzdilo tak ted to brzdi
malajizva
Thursday 02 September 2004 - 08:20:26
Host
No, odhaduji, ze dochazi ke stlaceni (ke vzniceni asi ne...) a to taky zahriva ale nevim nakolik...
Lib
Thursday 02 September 2004 - 09:26:06
Host
to me nenapadlo, to by mozna mohlo byt ...
riwal
Thursday 02 September 2004 - 10:47:09
Host
Kromě stlačení kaľdý mechanický pohyb způsobuje uvolnění tepelné energi a tudíľ ohřátí. A samozřejmě pokud platí a zatím platí zákon zachování energie, tak energie jedoucího vozu, který je brľděn, tudíľ je mu energie odebírána, tak se musí někde objevit.
Lib
Thursday 02 September 2004 - 19:21:43
Host
riwal napsal ...
Kromě stlačení kaľdý mechanický pohyb způsobuje uvolnění tepelné energi a tudíľ ohřátí. A samozřejmě pokud platí a zatím platí zákon zachování energie, tak energie jedoucího vozu, který je brľděn, tudíľ je mu energie odebírána, tak se musí někde objevit.


no to hej, ale nezapominej ze jizdou vytvaris nemalej pruvan, kterej chladi a porad funguje chladici system, co je zvykly chladit znatelne silnejsi tepelny vyzarovani
riwal
Thursday 02 September 2004 - 20:06:30
Host
Právě z chladiče jde chladnějąí voda a termostat to zavře.
riwal
Thursday 02 September 2004 - 20:09:36
Host
Jo a zapoměl jsem, nic ve zlym Libe, povaľuju to za vcelku legrační téma.
Lib
Thursday 02 September 2004 - 20:16:57
Host
pohoda ... no ja si dycky kdyz mluvim o otackach pod 2k vzpomenu jak je ti toho motoru hrozne lito, kdyz se podtaci
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1954 sec,0.1434 z toho dotazů.