• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vibrace v rozjezdu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdenda
Friday 11 August 2006 - 11:13:32 Citovat
Host
Při rozjezdu se mi většinou vždy projeví nějaké vibrace od motoru, dělá to jen při 1 rychlostním stupni, při dvojce a výš už to nedělá, prostě dělá to jen při záběru spojky ze stojicího vozu, pokud už je spojka úplně povolená a přidávám plyn je vše OK. Pokud se ovšem rozjíždím tak že spojku úplně pomaličku pouštím a zároveň dávám minimum plynu je vše OK. Nejvice se to projevuje když se potřebuji rozjet v prudším kopci, kde už musím dát více plynu. Neberte to tak že bych neuměl jezdit v tom to není.
Proto se ptám kde je chyba, mam VeBe 1.8 16V r. 2000 92kW kde je krom jiného zabudován protikluzný systém ASR, tak jsem si myslel jestli mi to ASR nedělá ten problém vibrací, spojka jinak funguje dobře.
Poraďte prosím.
Tomin
Friday 11 August 2006 - 11:26:19 Citovat
Host
Protuprokluz to asi nebude. Me na Omeze se protiprokluz projevuje tak ze kdyz to prohrabne tak zacne celkem slusne zdechavat celej motor, zadny vibrace. Spis bych to tipoval na krivou spojku nebo nejaky silentblok na motoru.
Boox
Friday 11 August 2006 - 11:29:13 Citovat
Host
Já bych to viděl na tu spojku. Přesně tak jak řikal Tomin. Tam bych hledal závadu jako první - zkusse pomalinku rozjed na nějakejch 10 km za hodinu a pak přidej vic plynu zařaď 2ku a pouštěj spojku pokud to bude vibrovat tak to bude ta spojka - nejspíš lamela ....
čelda
Friday 11 August 2006 - 14:14:41 Citovat
Host
Tento problém jsem měl,ale na WV transportér T4 .Při rozjezdu na jedničku to vibrovalo a nejhorší to bylo do kopce.To potom celý auto skákalo.Kluci v práci si ze mě dělali srandu,že to je mezičlánkem mezi plynem a volantem !!! Vyřešil to ale podle mě dost brutálně jeden servisák,kterej zatáhl ručku,zařadil za jedna a pouštěl spojku tak 10 až 15 vt. ,a dost to vytočil .Od té doby klid(20000km).Ale je to služební auto a člověk by popřípadě spálenou spojku neplatil.U svýho bych se asi bál něco takového udělat.
Prý se stává,že nepatrně propouští simerink na spojkové hřídeli a na spojkovou lamelu se po hřídeli dostane olej který spůsobí nerovnoměrný záběr lamely a tím vibruje.Tímto způsobem se prý lamela očistí.Už jsem toto slyšel i u jiných typů aut.Ale
pouze dávám jak jsem dostal a je to podle mě nářez na lamelu.
Také záleží kolik je na spojce najeto.Já měl asi 45000km.

VeBe 1.8 16V 99"
Zdenda
Saturday 12 August 2006 - 12:52:18 Citovat
Host
(Čeldo) dělá mi to přesně jak popisuješ, asi to taky skusím jak ti to udělal ten servisák, nic jiného mi už nezbývá, pak už stejně budu muset sundat převodovku, abych zjistil v čem to je.
(Boox) na tu dvojku jsem to skoušel, ale nic nevibrovalo.
Rozebrání spojky bych chtěl prověst až jako poslední variantu.
Ještě jsem zapoměl dodat že se mi při zapnutí zapalování nerozsvítí kontrolka TC, tak je buď vadná žárovka, nebo ji někdo schválně odpojil protože je TC možná vadné, a jestli to taky nemůže být tím. Je to motor který se montoval od 10/2000 a je tam už dost elektroniky tak možná to má nějakou spojitost.
Každopádně vám děkuji za rady a pokud vás ještě něco napadne dejte vědět.
RRAAFF
Saturday 12 August 2006 - 13:30:47 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Ty máš normálně na palubce tlačítko TC? Ptám se, že normálně se dával až od motorů 2,0 16V, ale jak to mají tyhle novější nevím, třeba se pak dávalo i k 1,8.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Anonymní
Saturday 12 August 2006 - 18:08:25 Citovat
Host
RRAAFF napsal ...

Ty máš normálně na palubce tlačítko TC? Ptám se, že normálně se dával až od motorů 2,0 16V, ale jak to mají tyhle novější nevím, třeba se pak dávalo i k 1,8.



Tlačítko TC už nemám, v dodatku ke knížce co jsem dostal k vozu se píše že TC u tohoto modelu funguje automaticky a nedá se žádným tlačítkem vypnout.
čelda
Saturday 12 August 2006 - 20:20:36 Citovat
Host
Zatáhni na místě ruční brzdu,nastartuj ,zařaď jedničku a pouštěj spojku jako by ses chtěl rozjet(Samo že to nepůjde přes ručku) a přidávej plyn aby to nechcíplo,prostě aby ta lamela pouze klouzala o přítlačák.Tak max.10 sek. a
vytočit tak na 2500 až 3000 ot.Ale netoč to déle a na moc otáček,jinak spálíš spojku !!!
Přeju hodně zdaru a ať ti to pomůže. _;

VeBe 1.8 16V 99"
Zdenda
Sunday 13 August 2006 - 10:48:39 Citovat
Host
Čeldo dík za radu vyskouším to jak píšeš - pořád je to lepší než rozebírat spojku.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1666 sec,0.1251 z toho dotazů.