• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Převodovka VA
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marek
Tuesday 17 October 2006 - 11:04:06 Citovat
Host
Já bych využil tohoto vlákna a zeptal se zda je stejná převodovka pro VA C20NE a například pro Kadett C16NE?Jsou to obě F16?Mohu bez problému koupit z málo ojetého kadett a dát jí na VA?
PŘEDEM DĚKUJI


[ Upraveno Tuesday 24 October 2006 - 10:59:37 ]
j
Tuesday 17 October 2006 - 11:44:11 Citovat
Host
Marek napsal ...

Já bych využil tohoto vlákna a zeptal se zda je stejná převodovka pro VA C20NE a například pro Kadett C16NE?Jsou to obě F16?Mohu bez problému koupit z málo ojetého kadett a dát jí na VA?
PŘEDEM DĚKUJI

Myslim ze ne Kadet 1.6 by mel mit prevodovku F13, aspon na mem kadettu to tak je.
Václav GT
Tuesday 17 October 2006 - 13:07:06 Citovat
Host
Dle mých informací ve voze VeA C20NE mají být převodovky F16-W355 a F16-C355. V GSI Kadettech (motor C20NE) jsou s největší pravděpodobností F16-C372.
(W jsou dlouhé převody, C jsou krátké a to trojčíslí je stálý převod diferenciálu vynásobený stem).
Takže pokud z Kadetta, tak z GSI (asi ale auto bude mít větší akceleraci, menší maximálku a vyšší průměrnou spotřebu paliva)
Marek
Tuesday 17 October 2006 - 13:42:39 Citovat
Host
Václav GT,díky moc za vysvětlení,jsem si říkal že to nebude žádná psina,jak to vyřešim,hm,kupovat z vrakárny se mi nechce když,nevím kolik má najeto,většinou tyto motory mají dost nalítáno,tak budou ve stejném stavu jako ta moje,jak na nich poznam rozdíl na převodce F 16?kde mají nějaká čísla?
Abych pak nesehnal jinou a pak nekoukal
Václav GT
Wednesday 18 October 2006 - 14:20:46 Citovat
Host
A o co konkrétně jde? Z převodovky vylétaly kusy oceli anebo jen hučí ložisko či špatně fungují synchrony. Jestli se úplně vysypala, běz po vrakárnách pro jinou. Jestli jsou to ty dva jiné důvody, tak ji nech opravit (když s tím nechceš jezdit).
Na vrchu převodovky je značení (ne na domečku kulisy řazení, ale na tělese převodovky), je tam velkými písmeny odlito F 16 a menšími GM 90 334 346, ještě také 000-28. Toto je značení krátké převodovky pro C20NE a pro C20XE.
Jaké je značení pro dlouhou, to najdeš na své skříni (co máš vlastně za model VeA?) Tipuji, že tam uvidíš GM 90 334 346 a další nějaké číslo. Koukni tam a napiš cos viděl, také mě to zajímá.
Stejné převody (odstupňování) jako dlouhá převodovka C20NE má i C18NZ, ale má pomalejší diferenciál (3,94). Také to s ní pojede.
Na staré díly je dobrý Odkaz
na nové díly Odkaz
Martas
Wednesday 18 October 2006 - 14:34:44 Citovat
Host
Ja mam mozna jeste na chalupe na pude nejakou prevodovku z VeA co mela motorem 1,6 kouknu jestli tam jeste je a co to je zac a dam vedet.
Marek
Friday 20 October 2006 - 12:23:21 Citovat
Host
Ahoj mam VA C20NE R.V 93 S KLIMOU,VŠE V EL.ATD.
No převodovka mě hučí a některé kvalty tam nejdou moc dobře,když je studená tak ještě hůř(Olej je tam správný )
No nech to opravit,moc se do toho lidem v servízech nechce prej je to pracné a drahé
No na převodovce jsou F 16
90 334 346
8415-6
Nic jiného tam opravdu není,fakt,no tu vrakárnu bych viděl až jako poslední možnost.
A na toto si sám netroufam...
Máte někdo nějakou,nebo nápad?
Jsem z Plzně.......
Václav GT
Friday 20 October 2006 - 13:08:12 Citovat
Host
1. Do tvé převodovky je dobré použít olej 75W-90 (Opel předepisuje jiný, ale je to tím, že v době vzniku vozu takovýto olej nebyl k dispozici). Olej tvůj problém ale nevyřeší, jen ho to trochu zmírní).
2. Na opravu se nemůžeš ptát v lecjakém servisu, ale tam, kde opravují převodovky (to všude neumějí a tak se jim do toho nechce). Ptal ses v takové opravně?
3.Kdybys neuspěl v Plzni, tak napiš, zkusím se ti poptat jinde.
Marek
Friday 20 October 2006 - 13:30:05 Citovat
Host
No tak v Plzni se nenašel jedinný schopný servis,akorát na náklaďáky V každym se nějak vykrucivali....a že bych tam auto musel nechat i 14 dní atd,prostě kecy a ceny od 8 tis do 15 tis!!!!!!!!!!!!!!!!
Jsou to ty správná čísla?Sté převodovky?
Kolik by to tak mohůlo stát?Předpoklad jsem měl tak kolem 5tis __;
Jo a v několika mi dokonce řekli že by ji chtěli vymontovanou!!!
To jsou opavny....prdlajs a stejně si myslim že by tam narvali nějakou z vraku
PLES MÍÍÍ HELP MÍÍÍÍÍÍ
Miky
Friday 20 October 2006 - 13:57:56 Citovat
Host
Hele muzu pomoct mozna ...mam doma F16 cislo ted nevim kupoval jsem ji primo z vozu takze vim ze nebyla hlucna,ja z ni pouzil diferak na svoji F18 ale jinak mi doma jako kus lezi.takze pokud mas kola diferaku dobry a chtel bys ji je za litr tvoje.Ale jsem z Litomeric Severni Cechy 150Km od Plzne.
Jinak mi to opravovali manici v Biline,bylo to do dvou dnu a delaji motory a prevodovky a vubec mi pripadali sikovny.Za praci chteli 2000Kc.Kdyztak mam cislo.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1465 sec,0.1179 z toho dotazů.