• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadni tlumiče na Astře G Caravan X16SZR Sportive
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
indet
Friday 23 March 2007 - 22:22:55 Citovat
Host
Já si myslím to samé. V každém případě ji stejně budu dělat, ale na zítřek mám krapet víc cestování po te náší zemičce. Díky
Defender
Friday 23 March 2007 - 22:28:11 Citovat
Host
Sakra zapoměl jse tam dopsat, že mi minulý týden měnili zadní tlumiče ve Zralym, díky.
indet
Friday 23 March 2007 - 22:44:05 Citovat
Host
A kolik jsi platil?. Já měnil na celém autě a předek v rámci akce rychlý servis Opel 3990Kč, a zadek bohužel není v akci 3550Kč.
Defender
Friday 23 March 2007 - 22:52:11 Citovat
Host
No tak já to měl taky na rychlý servis Oplu na zadní a platil jsem 3068Kč včetně výměny zadního stěrače, takže asi tak 2800Kč zadní tlumiče s prací v Autotechnik Zralý ve Stodůlkách v Praze. Nejprve jsem byl ale ve Staigeru a tam mi řekli, že se k tý celostátní akci Oplu nepřihlásili, taže možná v tvém servisu se jakoby přihlásili jen k něčemu v tá akci.
indet
Friday 23 March 2007 - 22:59:30 Citovat
Host
Já je měnil v AutoPrim Kolín a bohužel mám atypický podvozek, přední 344051a2 jsou v akci, ale zadní 436284 do akce nejsou zařazeny. V Kolíně mě ale nakonec dali slevu20%, takže se to zas tak moc neprodražilo. Kdybych měl obyčejný podvozek, měk bych po problému. Ale překvapuje mě že ty jsi tam měl obyč tlumiče, když máš verzi Sport?
Defender
Friday 23 March 2007 - 23:09:11 Citovat
Host
Jo tak to nevím, ale možná bych s tím označením Sport byl opatrný, jelikož tak jsem to koupil z němec, ale tady mi řekli, že Sport je jen o výbavě a né o nápravě. Je mi to divný, už protože když jsme stáli vedle jinýho Géčka ve standardu tak jsme byli o poznání níž zadkem, nicméně tlumiče jsou Sachs nebo tak nějak a cena taky jde, takže se po tom nepídím.
Defender
Saturday 24 March 2007 - 00:49:11 Citovat
Host
Ted mne jeste napadlo ze ve Staigeru mi jeden technik rikal ze oznaceni Sportive znamena nejaka vybava, ale uz nevim co tim myslel a zadni kotouce. Otazka je jestli vedel o cem mluvi, nebo jestli chtel bejt jenom za znalyho veci. Takze panove dobrou, mam dost, tak zitra (vlastne dneska). Cus Oplus pardi.
VGT
Saturday 24 March 2007 - 08:20:42 Citovat
Host
Nejsem si jist, zda tu všichni píšeme o tom samém (nezaměňovat geometrii PN se sbíhavostí).
Měření geometrie přední nápravy zahrnuje tyto parametry:
Odklon kola
Příklon (pomyslného) rejdového čepu
Záklon (pomyslného) rejdového čepu
Sbíhavost/rozbíhavost kol
U většiny předních náprav typu McPherson se geometrie nedá seřizovat (na jednu vyjímku), jen se kontroluje (po výměnně součástek či po nárazu auta ...) . Ta vyjímka - jediný parametr, který se dá seřídit, je sbíhavost/rozbíhavost kol. Pokud mechanik, který měnil tlumiče seřídil tu sbíhavost alespoň tím metrem (či jinak, třeba provázkem a špendlíky ) , můžeš s tím jet. Dej si to však při nejbližší příležitosti změřit pořádně.
indet
Tuesday 27 March 2007 - 09:02:34 Citovat
Host
Defender napsal ...

Ted mne jeste napadlo ze ve Staigeru mi jeden technik rikal ze oznaceni Sportive znamena nejaka vybava, ale uz nevim co tim myslel a zadni kotouce. Otazka je jestli vedel o cem mluvi, nebo jestli chtel bejt jenom za znalyho veci. Takze panove dobrou, mam dost, tak zitra (vlastne dneska). Cus Oplus pardi.

Mechanik měl pravdu Sportive - bilé budíky, sport sedačky, mlhovky, kotouče vzadu (standart pro SRN) sportovně odstupňovaná převodovka, kožený volant, roleta vzadu (kombi). Toť vše (zdroj Auto Motor a Sport 4/98). Podvozek je standart.
Sorry spletl jsem se.
Bohužel netuším co za mižmaš jsem tam měl teda namontován, ale teď po výměně mě to už hlava nebere. Tlumiče, které mám teď namontované nemají ident RC a LC, ale nýbrž NP a MP (což jsou snad nafty). Obj. číslo pro RH 344052 a LH 344051 zůstalo stejné.
Jinak geo byla rozhozená (auto táhlo doprva jak sv..a), a teď mě o 1' nesedí ještě odklon pravého kola, holt budu muset použít příště šroubovák, mezi těhlicí a tlumičem a ten kousek doladit.
Defender
Tuesday 27 March 2007 - 11:22:17 Citovat
Host
Indet : No tak to teda cumi jako tele na novy vrata melo by to byt Sportive, mam mlhovky, vzadu kotouce, ale nemam bili budiky a asi ani sport sedacky a jestli to ma nejaky sportovnejsi razeni, tak to taky netusim. Takze asi nebudes sam kdo ma nejakej mysmas a to to mam koupeny od prvniho majitele, parada.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1995 sec,0.1512 z toho dotazů.