• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vymena volantu....za triramenny
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Monday 09 April 2007 - 18:40:56 Citovat
Host
Ja mel dole volant ted nedavno, mam dva, multifunkcni a nemultifunkcni oba 4 ramenne. Airbag je zespodu celej "plechovej" a kazdej ma malicko jiny rozmery (kvuli tlacitkum na radio), natoz na 3 ramennej volant. Samozrejme se bavim o tom ze vymenim celej bag a ne ze to rozeberu na prvocinitele a budu skladat dohromady.

Kdyz jsem chtel koupit volant na srotu to stejny, upozornovali me ze musim koupit i pytel ale byli ochotny ho vymenit kus za kus.

Podle EPC exituje pro VeBe vice nez 10 druhu airbagu lisicich se mimo jine ovladanim na volantu a poctem ramen !!!!
Anonymní
Monday 09 April 2007 - 22:11:29 Citovat
Host
Volanty pro airbag na Vectru B podle EPC:

1.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, KOŽENÝ, D=370MM (VYJMA OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 217
2.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, KOŽENÝ, D=370MM (PRO OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 218
3.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, DVOJITÁ KŮŽE, D=370MM (PRO OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 094 4.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, D=375MM katalog. číslo 9 13 128

Airbag:
1.)VAK BEZPEČNOSTNÍ ÚPLNÝ, STRANA U ŘIDIČE (OPEL) (PRO TROJPŘÍČKOVÝ VOLANT) katalog. číslo 1 99 211

Jsou tedy 4 typy volantu a pouze jeden typ airbagu. Jsou ještě volanty bez airbagu, jen s krytkou, ale na ty zde nebyl dotaz.

Jinak při výměně airbagu není nutno odpojovat beterii, ale musí být vypnuté zapalování. Jednotka je pouze pod zapalovacím napětím (15).
Jo a airbag musí být jen z vectry, z jiného modelu nepasuje.

Email
WISAStar
Monday 09 April 2007 - 22:18:31 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Volanty pro airbag na Vectru B podle EPC:

1.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, KOŽENÝ, D=370MM (VYJMA OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 217
2.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, KOŽENÝ, D=370MM (PRO OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 218
3.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, DVOJITÁ KŮŽE, D=370MM (PRO OVLÁDÁNÍ RADIOPŘIJÍMAČE NA VOLANTU) katalog. číslo 9 13 094 4.)VOLANT, TROJPŘÍČKOVÝ, D=375MM katalog. číslo 9 13 128

Airbag:
1.)VAK BEZPEČNOSTNÍ ÚPLNÝ, STRANA U ŘIDIČE (OPEL) (PRO TROJPŘÍČKOVÝ VOLANT) katalog. číslo 1 99 211

Jsou tedy 4 typy volantu a pouze jeden typ airbagu. Jsou ještě volanty bez airbagu, jen s krytkou, ale na ty zde nebyl dotaz.

Jinak při výměně airbagu není nutno odpojovat beterii, ale musí být vypnuté zapalování. Jednotka je pouze pod zapalovacím napětím (15).
Jo a airbag musí být jen z vectry, z jiného modelu nepasuje.

Email


Jednotka je pod napetim porad.... kdyz vyndas airbag s bat tak nejenom ze je to smrtelne nebezpecny ale sviti ti potom kontrolka... a kdyz to do stojiciho auta napali celne auto airbag vyleti
Martas
Monday 09 April 2007 - 22:21:29 Citovat
Host
Asi mam jiny EPC Odkaz ale tady je vypis jedne polozkove stranky ze trech pro "Vak Bezpecostni uplny" (cesky Airbag) pro VeBe ... Ja jich mam vidim mnohem vic nez jeden i kdyz u nekterych je napsano nedodava se pouzit jiny ...
Legend
Monday 09 April 2007 - 22:36:17 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Všechny Vectry mají stejný tisícihran na volantové hřídeli, takže tam jde jakýkoliv volant, který se montoval do VeB. A jedno jestli jich bylo 20 typů... Stačí koupit volant, k němu příslušný airbag a někdy i kontaktní kroužek. (liší se pro ovládání rádia na volantu) Odpojoval jsem airbag jen s vypnutým zapalováním a kontrolka se mi nerozsvítila. Vždycky to odpojuju z místa spolujezdce, kdyby neco... nevim jak Vectra ale Omega má napájení jednotky jen přes klíček, ale z hlediska bezpečnosti je lepší radši baterku odpojit.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Roman K
Tuesday 10 April 2007 - 20:34:42 Citovat
Host
pro WISAStar:

podívej se do schémat v TIS 2000 na zapojení ØJ airbagu pro Vectru a hned ti bude jasné že tam je jen spínané napìtí ze zapalování.

pro Legend:

EPC máš stejné jako já, ale i ty máš airbag pro tøíramenný volant pod jednou pozicí, a to èíslo 2.
O ètyøramenném volantu zde øeè nebyla (Zdravim, rad bych se zeptal jestli je mozne vymenit ten velky stavajici 4 ramenny volant z moji vectry B z22se s airbagem za ten "mensi" krasny triramenny (s airbagem) z vectry - tusim ze s pridomkem Sport.Ja vim ze to je asi uplne blba otazka, ale technicky je to mozne? Myslim tim aby zustala zachovana funkcnost ABG?)

otázka pro Legend:

funguje ti EPC v exploreru 7?
Roman K
Tuesday 10 April 2007 - 20:36:54 Citovat
Host
omlouvám se, vzkaz a dotaz je pro Martase
Martas
Tuesday 10 April 2007 - 21:00:54 Citovat
Host
Mozna jsem blbej ale :

1. Dotaz znel zda lze vymenit 4 ramenny volant za 3 ramenny se zachovanim funkce irbagu.
Na to jsem odpovidal ze ANO ale musis se vymenit i bag

2. K tomu jsem dodal, ze pro kazdy typ volantu je jiny bag a nasledne pridal i "vypis" z EPC
Opravdu jsou tam jen dve pozice pro bag 1 a 2 ale cisla dilu se lisi podle poctu ramen i podle toho zda na volantu je/neni ovladani radia (a dal jsme tam jen jednu stranku ze 3 co v EPC je)

3. Zapojeni bagu jakoz i "tisicihran" na volantu jsou totozne a jestli se nepletu lze bez problemu dat volant z VeBE do Omegy B a naopak ale opet s omezenim typu bagu pro jednotlive typy volantu

4. EPC funguje v IE ale nesmis mit pustene vsechny mozne ICQ, Google a dalsi toolbary

Proste existuje nekolik rozmerove se lisicich typu bagu pro jednotlive typy volantu. Osobne jsem daval bag ze 4 ramenneho multifunkcniho volantu do 4 ramenneho nemultifunkcniho a ten bag byl uzsi a na prvni pohled bylo videt ze tam ne uplne pasuje i kdyz sel by pouzit (naopak ne).
Roman K
Tuesday 10 April 2007 - 21:30:56 Citovat
Host
pro Martas:

EPC mi funguje v exploreru 6 bez problemu. Zkousel jsem to i v nejnovejsim exploreru 7 a tam se mi neukazuji cela okna, ale asi jenom do 1/3.
Zkousel jsem to na dvou pocitacich, ale vysledek stejny. tak jsem chtěl vedet jestli s tim nemas zkusenost.

Jinak jeste k tomu bagu.
K obrázku c.1 odpovídají všechny pozice c.1 (vše je pro 4ramenny volant, at uz s ovladanim radia nebo ne)
K obrázku c.2 jsou ctyri pozice pod císlem 2 a jen jeden je pro 3ramenny volant se znakem OPEL (ostatní jsou Holden, Vauxhall a Chevrolet)

Setkal jsem se s timto airbagem jen jednou ve Vectre Sport a byl zcela odlišný od jinych airbagu ktere znam. A podle EPC usuzuji, že je jen jedna varianta tohoto bagu pro Vectru - kat.c. 1 99 211

Takže nejlépe sehnat volant i airbag z Vectry sport, nejlepe z jednoho auta a na tom se urcite shodneme.

Martas
Tuesday 10 April 2007 - 21:41:56 Citovat
Host
EPC v IE7 nefunguje (stejne priznaky, zobrazuje se pouze 1/3), ale ja IE stejne knicemu jinymu nepouzivam, tazke me to nevadi a nechal jsem tam 6, a ve Viste jsme to nezkousel ale lze ocekavat stejny vysledek

No no tezko pujde nakreslit do katalogu dva bagy, ktere se lisi sirkou o 4mm (resp. je to zbytecne) kvuli multufunkci volantu, proto jen dve pozice (jedna na 3 a druha na 4 ramenny ktere jsou tvarove dost odlisne a jen se pro kazdy uvede cislo dilu) _;

Nicmene k puvodnimu dotazu ANO volant bude potreba sehnat i s prislusnym bagem.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2091 sec,0.1666 z toho dotazů.