• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
diagnostika mi svítí
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
imation
Saturday 19 February 2005 - 15:01:51
Host
při jízdě kdyľ potřebuju předjet a ąlápnu na plyn tak se mi rosvítí kon.diagnostiky a pak mi zbrzdí auto ąlapu na plyn a nic kdyľ vypnu klíček a jedu dál tak v poho kdyľ na to ąlápnu tak je to znova čudu ted to dělá skoro furt čim to je ľeby váha díky odpovědi
NIO
Saturday 19 February 2005 - 15:03:55
Host
a co to je za typ a motor ??? Vetsinou je dobre to uvest.
Anonymous
Saturday 19 February 2005 - 15:50:12
Host
jeto x20dth
NIO
Saturday 19 February 2005 - 18:32:36
Host
Anonymous85.160.191.76 napsal ...
jeto x20dth


bud je vaha vzducho ko, nebo nejaky podtlak prodreny k ovladani ventilu selenoidnich. ovladani egr nebo turba nebo vireni vzduchu v sani.
imation
Sunday 20 February 2005 - 10:25:59
Host
ľádnou díru sem v těch hadičkách nenaąel daj se ty ventily vyzkouąet a váha změřit i kdyľ to neblbne tak je to auto celkově líný se spotřebou 7.1 litru kdyľ mu ąlapnu na krk tak černě čoudí
Yper
Monday 21 February 2005 - 12:54:55
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
1) netěsné hadičky nemusejí být nutně vidět - jsou to takové vybrouąené ploąky na nich v místech, kde se kříľí s jinými. Oprava - převléci přes tato místa silikonovou hadičku nebo smrą»ovací buľírku a fenem zahřát.
2) ąpatnou váhu pozná asi jen diagnostika
3) podle sníľeného výkonu a kouřivosti to vypadá na zadělané sání a nefunkční vířiče. Někde tady byl odkaz na to, jak se to čistí a i s fotografiemi, ale uľ si nepamatuji kde - já se to chystám udělat hned jak bude teplo! (Y20DTL)
4) demontuj Egr a podívej se, jak vypadá, je na cestě vzduchu z intercooleru do saní přímo na motoru (jako klakson s plastovou hadičkou do něj). Demontuj a vyčisti ho - tyčku s ventilem a zkus jeho funkci - sáním (třeba ústy) v místě připojení hadičky - měl by se zasouvat. Při zpětné montáľi by měl při vsazování do sání mírně pruľit - předpětí pruľiny vůči membráně v jeho tělese.Prostě po vloľení by příruba Egru neměla sedět na přírubě sání-měla by tam být malá mezera.
5) otvorem po Egru se podívej do sání kolik tam máą bordelu - viz bod 3.
6) Ve starąích příspěvcích o turbech se podívej na turbo - stav sacího kola a vůle - zda někde nedře atp.
7) jo a kdyľ máą vlastně intercooler, tak bych se také podíval na jeho těsnost a i těsnost vąech spojů na vzduchovém vedení od výtlaku turba aľ ke vstupu do sání motoru.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Monday 21 February 2005 - 19:40:51
Host
egr je v pohodě těsnost taky ale v trubce od turba je trochu oleje bylo na na diagnostice v oplu ale kdyľ nesvítí kontrolka tak nic nezjistí protoľe kdyľ vypnu klíček tak to jede ty ventilky jdou vyskouąet~
NIO
Monday 21 February 2005 - 20:40:47
Host
Anonymní85.160.133.11 napsal ...
egr je v pohodě těsnost taky ale v trubce od turba je trochu oleje bylo na na diagnostice v oplu ale kdyľ nesvítí kontrolka tak nic nezjistí protoľe kdyľ vypnu klíček tak to jede ty ventilky jdou vyskouąet~


ja tyhle saaahodlouhy prizpevky nemusim.

vse ¨se da na diagnostice otestovat zvlast. vaha, selenoidni ventily, tlak v sani. ty hadicky nemusi mit diru jen muzou byt ztvrdle a pak netesni.
Kuba
Wednesday 23 February 2005 - 14:56:25
Host
Ahoj,
měl jsem podobný problém na své Vectře combi 2.0 16V dti a diagnostika zjistila ąpatnou váhu vzduchu.Oprav za cca 6. tisíc. Autu to nic neudělá jenom kdyľ chceą akcelerovat, tak se to sepne a nejede to. Po výměně se u mně ukázala jeątě ąpatná výjeva. doporučuji na opravu servisy BOSCH ve značkových je to drahý jako prase.
Měj se Kuba
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2210 sec,0.1877 z toho dotazů.