• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
AstraG - Bubnové brzdy - zalomený odvzdušňovací šroub
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Fucik
Sunday 24 June 2007 - 19:02:24 Citovat
Host
Prosím o radu - chtěl jsem vyměnit brzd.kapalinu a podařilo se mi ukroutit odvzdušňovací šroub na zadním bubnu na AG. Povolený nebyl, takže zatím jezdím. Dá se to vyřešit vlastníma silama nebo je potřeba servis? Díky
ada
Sunday 24 June 2007 - 20:40:45 Citovat
Host
pro tebe bude lepší dát rovnou jiný brz. véleček. jinak řešit se to dá, vymontovat brz. váleček odvrtat odvzd. šroub a dát jiný ( záleží jek jseš zručný )
VGT
Sunday 24 June 2007 - 20:53:18 Citovat
Host
Kolego, to je otázka typu: "napište mi, zda jsem dostatečně zručný a technicky vybaven na takovouto opravu". Jak to máme tady v poradně vědět??
Pokud máš vrtačku, vrtáky, vytahováky zalomených šroubů či levotočivé závitníky, ostatní běžné nářadí a vlastní řemeslnou zručnost = pusť se do toho! (anebo kup nové brzdové prasátko - váleček. Stojí tak do 500,-Kč)
Fucik
Sunday 24 June 2007 - 21:13:41 Citovat
Host
No,kdybych si svou jakousi zručností nebyl jistý, tak se ani neptám. Jenže zručnost je věc jedna. zkušenosti věc druhá. Jo a nářadí věc třetí. Většinu běžného i méně běžného nářadí vlastním (i když mi není jasné, na co v tomto případě by mi byl levotočivý závitník!). Ale v každém případě díky
VGT
Sunday 24 June 2007 - 21:19:24 Citovat
Host
280,-Kč
Odkaz , 370,-Kč Odkaz
Anonymní
Sunday 24 June 2007 - 21:29:33 Citovat
Host
Jj, dík, tam už jsem si je taky našel, vzhledem k ceně je otázka, jestli má smysl se trápit odvrtáváním atd. Demontáž je nutná stejně.
ada
Sunday 24 June 2007 - 21:51:14 Citovat
Host
nemá!! jde to na ho... a nemusí se ti to podařit. ( demontáž je stejně nutná)
Yper
Sunday 24 June 2007 - 23:12:42 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jednoznačně zvol variantu koupě nového brzdového válečku - prasátka.
Sejmutí bubnu je velmi jednoduchá věc. Po demontáži kola je k nábě přichycen myslím jen jedním šroubem.
Až buben sundáš tak se asi trochu potrápíš s demontáží - povolením, tuším 3 šroubů, které prasítko drží zezadu. Když tak si kup dopředu tzv. chemický šroubovák ve spreji a šrouby týden předtím několikrát prostříkej - zezadu jejich hlavy.
Nevím zda se k prasátku dávají rovnou i nové šrouby, ale pokud né, tak si je kup rovnou také. Když budeš mít prasátko koupené, tak podle něj si už někde tři nové pevnostní šrouby koupíš.

Já se této situaci snažím každý rok předejít tím, že jednak každý rok brzdy odvzdušňuji a tyhle odvzdušňováky mažu měděným sprejem a také jsem si nedávno koupil tyhle odvdušňovací šrouby nové a vyměním je teď před dovolenou - nechápu ty výrobce těchto dílů, že tyhle šrouby dělají z takového bláta! To mi hlava nebere! __;

[ Upraveno Monday 25 June 2007 - 07:58:55 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2446 sec,0.1971 z toho dotazů.