• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lak a fľaky
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Dandy
Monday 09 July 2007 - 09:55:10 Citovat
Host
Ahojte, na mojej VEBE sa mi na prednej kapote za posledný mesiac začali objavovať také divné fľaky. Keďže dosť často pršalo, neviem úplne presne identifikovaťˇz čoho to vlastne je, no mám podozrenie na vtáči trus nakoľko parkujem pod stromami. Po dôkladnom umytí auta šampónom sa to tvári ako také matné miesto. Dá sa to nejako opraviť, existuje na to nejaký prípravok?

Ďakujem za rady.
VGT
Monday 09 July 2007 - 11:13:10 Citovat
Host
Je ještě důležitější údaj, než že je to VeB.
Je ten lak na autě "metalíza" anebo tzv. pastelový (normální) autolak? (ať tak či onak, po umytí auta šamponem má vždy následovat konzervace laku - šampon ten lak vysušuje a vlivem slunečního záření ten lak rychleji stárne). Běžné ošetřování laku po umytí je dopodrobna a velmi rozsáhle rozebíráno tady Odkaz Na ty fleky existují leštící pasty či emulze (tzv.polisch). Napiš ten druh tvé barvy.
Dandy
Monday 09 July 2007 - 11:45:32 Citovat
Host
VGT napsal ...

Je ještě důležitější údaj, než že je to VeB.
Je ten lak na autě "metalíza" anebo tzv. pastelový (normální) autolak? (ať tak či onak, po umytí auta šamponem má vždy následovat konzervace laku - šampon ten lak vysušuje a vlivem slunečního záření ten lak rychleji stárne). Běžné ošetřování laku po umytí je dopodrobna a velmi rozsáhle rozebíráno tady Odkaz Na ty fleky existují leštící pasty či emulze (tzv.polisch). Napiš ten druh tvé barvy.




Pardon, na to som omylom zabudol, je to tmavosivá metalíza, alebo grafitová metalíza.
Čelda
Monday 09 July 2007 - 13:59:59 Citovat
Host
Vzal jsem Vekinu Tempo pastou na metalizované laky(černá metla),ale pak mi známej lakýra řekl,že to tím dělat nemám,že prý Tempo obsahuje nějakej silikon a když budu potřebovat opravit lak a stříknout,tak to špatně chytá.Co vy na to !!!!
Jinak ale musím říct,že to auto prokouklo.Předtím jsem to leštil želvama a to bylo taky super.

[ Upraveno Monday 09 July 2007 - 14:01:35 ]
VGT
Monday 09 July 2007 - 14:40:54 Citovat
Host
Ano, silikonový olej je největší nepřítel autolakýrníků (obsahuje ho daleko více produktů z oblasti autokosmetiky). Normálním ředidlem či tech.benzinem ho neočistíš. Vyrábějí se však přípravky na jeho odstranění z povrchu karoserií - viz. např. Odkaz
Rozleštění matného povrchu se profesionálně provádí (jak píšu výše) Odkaz Amatérsky (kvůli velikosti balení a ceně) lze použít např. Odkaz Je to méně abrazivní než Tempo-pasta. Celý sortiment Druchemy Odkaz (pro někoho je to možná překvapení, oni to totiž málokde v maloobchodě prodávají).
TAMPON
Thursday 20 December 2007 - 23:10:06 Citovat
Host
Ja mam svetlu metalizu a tiez sa mi objavily 3 tamve flaky na kapote(priemer asi tak 5-7 cm).Ani nevie zkade su
vrgadaa
Friday 21 December 2007 - 07:58:54 Citovat
Host
nepoblil ti to nekdo. Znam borce co nejak nezvladl oslavu a blatnik pak prorezl uplne fest (v zaludku je kyselina chlorovodikova a to dost koncentrovana:-)
ndefo
Friday 21 December 2007 - 10:18:01 Citovat
Host
Takove veci se daji (docasne) vyresit supadupa pripravkem na vsechno, se divim, ze Horst to jeste nemel v teleshoppingu...
... WD40 ...
...ano ten sprej na sroubky, rez, vytesnovani vody a kdesicosi...
umyju autak, a az trosku oschne, nekdy ani to ne, tak ho za cerstva prelestim papirovym kapesnikem s WD40 a kurna to je jak novy lak, zakryje to skrabance,matne mista i spinu, kterou jsem neumyl... (jedno narychlocisteni jsem provadel na zablacenem aute a spina se prelestila a pritom tam zustala, jen nebyla videt, kdo nevidel neuveri _; )
jeden 3vrstvy nevonavy kapesnicek na jeden dil vozu (4dvere, 4 blatniky, 2 narazniky, kapota, strecha atd...)
auto je sice trochu "mastne" ale kdo mi na nej saha nebo se o nej opre, dobre mu tak... a vydrzi mi to lesklejsi nez nejakym predrazenym pripravkem na lesteni, cca 2 tydny, teda ted v zime se to asi mine ucinkem, ale na teple a slunecne dny se v odlesku muze i Vase partnerka nalicit jako u zrcadla...
ps. kdo je tak odvazny a strikne si to nebo mu to stece i na sklo... __; ten se bude divit, jak to nejde smyt dolu
otazkou ale zustava jak to reaguje s lakem vozu, nicmene si myslim ze nijak destruktivne a po nekolika osetrenich ani nepozoruji nejake opticke zmeny... kdo vi... at napise co vi

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1973 sec,0.1582 z toho dotazů.