• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Posilovac brzd a posilovac rizeni
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tom Rebok
Wednesday 03 October 2007 - 09:51:04 Citovat
Host
Zdravim Opelaci!

Muj znamy vlastni Opel Astra 1.4 16V roku vyroby 2000 (ta novejsi karoserie) a chteli bychom se zeptat, zda-li jsou v tomto voze nejakym zpusobem propojeny soustavy posilovace rizeni a brzd.

Ja jako majitel stejneho (byt trochu novejsiho) vozu jsem po svezeni jeho vozem pozoroval pomerne znatelny ubytek brzdneho vykonu (oproti memu auticku) a soucasne i ne uplne dobrou funkcnost posilovace rizeni (volantem se toci pomerne ztuha). Chteli bychom se tedy zeptat, zda-li jsou obe soustavy nejakym zpusobem propojeny a jedna se o jedinou zavadu na posilovaci, anebo jsou soustavy zcela odlisne a jsou to dve (byt podobne) zavady? A kolik by v tomto pripade stala oprava? (nepocitaje pripadne vymeny brzdovych desticek a opravy vedlejsich brzdovych valcu...)

Diky moc za jakoukoliv radu...
--jeronimo
Martas_
Wednesday 03 October 2007 - 10:42:29 Citovat
Host
No tvuj popis ze se jedna o Astru ta novejsi karoserie bude doufam Astra G.

Jestlize ANO tak u tohoto modelu tyto dve soustavy (posilovac brzd + posilovac rizeni) nejsou nikterak propojeny (ale to nejsou ani u jinych modelu), navic Astra G ma servo pohanene eletricky a ne remenem od motoru.

Takze se jedna o dve rozdilne "zavady".
Tom Rebok
Wednesday 03 October 2007 - 11:00:10 Citovat
Host
Ano, Astra G... Nebyl jsem si tim jisty, tak jsem to vozidlo radeji popsal...

Dobra, obe soustavy jsou tedy na sobe nezavisle. Napada tedy nekoho, kde by v tomto pripade mohl byt problem (at uz s brzdami ci rizenim)? A nejaky odhad ceny opravy? Setkal uz se s tim nekdo?

Diky moc a omlouvam se za otravovani...
--jeronimo
freez
Wednesday 03 October 2007 - 19:07:21 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tady se podívej na něco k tomu servu
Odkaz
Odkaz
servo v astře G to je dost časté téma k debatě a ve vyhledávání je toho dost a navíc mi přijde že co astra g to jinej účinek serva .
No a brzdy to bude podobné , máte se známým oba motor 1,4 ? co najeté kilometry stav disků a destiček ? jak je stará brzdová kapalina ? nemá on třeba ještě origo a ty už vyměněnou ? je toho strašně hodně co ovlivní brzdný účinek a tak se dost těžko srovnává , i když pokud se ti zdá ten rozdíl v brzdách opravdu velký možná že by to stálo za kontrolu , jako odvzdušnění , stav kapaliny , kotoučů atd ...

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2410 sec,0.1881 z toho dotazů.