• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Výška hladiny oleje
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan 967
Sunday 20 January 2008 - 19:17:00 Citovat
Host
Bylo to už mnohokrát zmiňováno ,mě to hlásí již po úbytku jedné čárky od vrchu .Dolít 2 dcl a přestane to mě neuspokojí.Tak mě napadlo ,čidlo je namontované na vaně ve čtverci 65×65 mm a já mám čidlo namontované v 1/3 od vrchu tohoto čtverce. Otázka : Nejde tento čtverec otočit o 180°, tím bude čidlo níže ve vaně ????? PS.motor X 16 XEL
Martas
Sunday 20 January 2008 - 19:26:52 Citovat
Host
Zkus to naopak, az budes priste menit olej, tak tam nalej predepsane mnozstvi a podivej se kolik ti merka ukazuje ... Ten udaj na merce je vicemene informativni a nelze prilis verit te stupnici ... No a o metodice mereni oleje toho po pouziti kolonky hledej najdes tolik, ze se na vymenu oleje radeji priste vykasles _;
Anonymní
Sunday 20 January 2008 - 20:10:39 Citovat
Host
Nerozumím odpovědi ,stupnice na měrce je 100% když necháš stéct olej zpět do vany ( třeba přes noc ) a samozřejmě stojí auto rovně.
Martas
Sunday 20 January 2008 - 20:16:19 Citovat
Host
Prave ze ta stupnice zdaleka 100% nebyva, uz dostkrat tu nekdo resil, ze mu predepsane mnozstvi oleje nesouhlasi s merkou. Ja si nemylim ze tam mas oleje malo nebo moc, ale jestli jsi zkousel treba pri vymene odmerit predepsane mnozsvi oleje (ne ho tam lit a kontrolovat merkou), ten tam nalit a potom teprve zkontrolovat co ukazuje merka, klidne se muze stat, ze pri tebou deklarovane hladine kdy dolivas dve deci je potreba dolit treba litr.
Anonymní
Sunday 20 January 2008 - 20:51:03 Citovat
Host
Ty mě děsíš ,celí život si myslím že to dělám dobře ( kontrolu oleje )a teď tohle . U vectry mi olej neubýval ale Zafira má 16 ventilů a trochu mizí .Zafiru mám chvíli až budu měnit olej ,dám ho podle množství které je předepsané a potom se podívám na měrku.
Martas
Sunday 20 January 2008 - 20:56:16 Citovat
Host
Uz tady byly i pripady kdy majitel podezrival merku ze neni z toho motoru _;
Yper
Monday 21 January 2008 - 07:21:26 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já to jednoznačně dělám jak popisuje Marťas!
Kašlu na nějakou měrku oleje, která má pro mne význam jen v průběhu mezi výměnnými intervaly.
Předepsané množství mám 5,5 l.
Vypustím horký olej, vyndám olejový filtr, nechám řádně vykapat.
Instaluji nový filtr, zadělám výpustný šroub a naleju nový olej - nedávám sice přesně 5,5 l., ale dám 5 l., protože v olejových kanálech a rozvodech oleje v bloku motoru vždy něco zůstane a a už nejsem ani překvapen, že druhý den, když auto stojí přes noc, mám množství oleje nad horní ryskou - neřeším to.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maxim
Monday 21 January 2008 - 10:51:28 Citovat
Host
ani nechtejte vedet, co se podarilo mne, kdyz jsem mel auto "nove". Kontroloval jsem merku oleje, kolik je tam naplne a porad mne to nejak nechtelo ukazovat, tak jsem to ukazoval znamemu a dosli jsme ke shode, ze je ta merka na "houby". Za cas se mne pak objevila hlaska na palubnim pc o kriticke hladine oleje-kdyz jsem sjizdel z chodniku nebo jel do prudkeho kopce. Nevenoval jsem tomu moc pozornost a kdyz jsem o tom rekl kolegovi, tak na mne vybalil vec, ktera je logicka, ale ani by mne ve snu nenapadla-oleje proste neni nad merak. Dolil jsem litr a uz merka ukazovala. Dodnes jsem z toho nesvuj ublizil jsem motoru moc? Kdyby bylo oleje kriticky malo, rozsvitila by se porucha mazani, ne? Kazdopadne ta merka je podle mne divna...

Tak jsem se z toho konecne vypovidal ^au
Martas
Monday 21 January 2008 - 10:55:21 Citovat
Host
Kontrolka tlaku oleje se rozsviti az kdyz je olej skutecne na kriticke hranici kdy hrozi poskozeni motoru, je to typicky tak litr a pul.
maxim
Monday 21 January 2008 - 11:11:43 Citovat
Host
Martas napsal ...

Kontrolka tlaku oleje se rozsviti az kdyz je olej skutecne na kriticke hranici kdy hrozi poskozeni motoru, je to typicky tak litr a pul.

to jako litr a pul z peti litru?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2176 sec,0.1719 z toho dotazů.