• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
teče voda teče asi vodní pumpa
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Drak
Saturday 09 February 2008 - 13:49:37 Citovat
Host
Tak jsem dolil vodu do chladiče a ouha 2 dny a je zase na dně pod minimem a kaluž pod autem.
Vlezl jsem pod auto a vypadá to asi na vodní pumpu zespoda byla mokrá tak jsem ji otřel a nastartoval po chvilce opět kapka je to ve spoji asi nějaký těsnění co?
(Opel zafira 1.6. 16V r.v.99)
Martas
Saturday 09 February 2008 - 13:56:23 Citovat
Host
Sice nepises kterej motor mas (X16XEL, Z16XE atd ...), nicmene vsechny maji Okrouzek pod vodni pumpou, ale spis bych to videl na vybehanou pumpu a tece to osou pumpy. Vzhledem k tomu, ze pumpa je hnana rozvodovym remenem nevahej a problem vyres nez se ti ro kousne/preskoci a mas potkanej motor.

Kolik mas najeto/kdy byly meneny rozvody ?
freez
Saturday 09 February 2008 - 13:57:35 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Draku, kdy ti dělali rozvody ? a kolik má prosímtě ten motor najeto ? , jinak vodní pumpa má pod sebou těsnění a pokud se dělají rozvodu , tak se bud vymění pumpa , pokud je špatná ale VŽdy se mění to těsnění. teče to z pod deklu rozvodů ? není to ze spony dole u chladiče někde ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Anonymní
Saturday 09 February 2008 - 14:18:06 Citovat
Host
Mám motor x16xel,najeto 135.000km aspoň podle tachometru.
Ještě jsem vyfotil tu pumpu když mi poradíte jak mám ty fotky vložit tak to uvidíte. __;
Martas
Saturday 09 February 2008 - 14:21:53 Citovat
Host
Fotky bud musis umistit nekam na pristupny web a dat odkaz, nebo je poslat nekomu ze clenu kterej je sem da ....

Ale na tom nebude co videt, bez demontaze pumpy - tedy celych rozvodu stejne nic nezjistis.

Kolik je najeto na rozvodech ?

135 000 to uz by chtelo druhou vymenu.
Drak
Saturday 09 February 2008 - 14:37:26 Citovat
Host
Tak se na to mrkněte je to vidět docela dobře.
Odkaz
Bylo mi řečeno že rozvody když jsem kupoval auto jsou dělané a najeto nějakých 5.000km
Nechal jsem si je zkontrolovat v servisu kde mi mechanik řekl že jsou dělané a asi přímo v opelu,ale na 100% těžko říct.
freez
Saturday 09 February 2008 - 14:54:00 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
No ono není měnit rozvody a rozvody , pokud ti vyměnili jen řemen tak při najetých 135 tis , chyba , měli vyměnit i kladky a hlavně to těsnění , pumpa pokud by měla vůli mění se taky , jestliže to dělali v opelu tak tam je možné naprosto všechno a opravdu mohli vyměnit jenom samotný řemen a víc na to nesáhli. podle fotek to nepoznáš je vidět že to někde teče , ale jestli teče pumpa přes těsnění , nebo je v řiti a jde to po hřídeli poznáš až se shodí dekl a rozvod. Té vody ti utíká poměrně dost a jestli že má pumpa vůli na hřídeli tak to s tím hodně rychle něco udělej protože jak psal Marťas jak se to kousne je zle , pak jsou opravy v řádu deseti tisíců. Na tohle přesně tu dojelo několik lidí , po koupy auta v přesvědčení že jim někdo udělal rozvody to nechali být a pak.... já osobně když budu prodávat auto , rozvody rozhodně měnit nebudu a když tak jen řamen aby to stálo co nejméně. Třeba se mílím ale nebyl bys první ani poslední. Za sebe ti radím sundat dekl rozvody dolu a kontrola pumpy , potažmo toho těsnění , a kladek protože 135 tis na origo kladky je taky ranec. Jsem tě moc nepotěšil , ale holt tak to je

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Lhex
Saturday 09 February 2008 - 15:28:45 Citovat
Host
není tohle náhodou kompresor klimy?
Martas
Saturday 09 February 2008 - 15:32:52 Citovat
Host
Cos to nafotil, tohle neni vodni pumpa, ta je v bloku motoru ....
Drak
Saturday 09 February 2008 - 16:06:43 Citovat
Host
Jo jo sry je to klima stejká to dolů po kompresoru,možná těsnění pod čidlem nebo termostatem teče na šroub a dolů,musím to ještě sledovat.
Ale na 100% je to fridex je slaďoučkej.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2566 sec,0.1912 z toho dotazů.