• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: Zafira 2.0DI motor porad studeny.
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Michal zafirak
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 19:19:40
Mam zafiru 2.0di bohuzel motor se ani po 20minutach na volnobeh nezahreje...max na prvni carku a i topeni nejak netopi.
Zahreje se motor az kdyz jedu v kuse 15-20km a pak mi budik vylezer na tech 80teplotu.
Je to normalni nebo nikoliv? Vsimam si toho ted kdy je zima a auto me netopi a ma docela vysokou spotrebu.

Chova se i vam takto zafira s dieslem?

Dekuji za info.
Poslední odpovědi
Csala
Odeslal: Friday 08 January 2010 - 08:38:51

Mam 2.2DTI v Omege. Pri vonkajsej teplote okolo 0°C na pracovnu teplotu (cize 85°C) sa zahreje po cca 15km kludnej jazdy. Taktiez velmi zavisi od prevysenia vozovky, ako rychlo sa auto zohreje. Pri vonkajsej teplote cca -10°C ma auto pracovnu teplotu az po cca 30km. Teplomer zacina asi na 60°C, cize pohyb rucky je viditelny az po prekroceni tejto teploty. Auto na volnobeh nema cenu zohrievat a uz vobec nie diesel. Nastartujem a okamzite idem. Ak niekto v zime jazdi kratke trasy, tak nech sa necuduje, ze je spotreba zvysena a kludne moze prekrocit aj 10l/100km. Ja spotrebu kontrolujem presne prepocitavanim cez spotrebovane palivo a najazdene km a v ramci rocneho obdobia spotreba nekolise viac ako ± 0,2l/100km. Ale jazdim denne do prace vzdialenej 50km. Priemerna rocna spotreba je 6,3l/100km pri priemernom zatazeni cca 350kg.
Omega v zime zacne topit az po cca 5km, co pokladam za standart. Predtym som mal Cromu 1.9TDid a ta v zime zacala topit az po cca 15 km Ale mala priemernu rocnu spotrebu 4.7l/100km _;
Ondre
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 21:51:36

Mame teda 2.2 DTI, spotreba ted v zime 8,4 l/100. Raficka teploty se nehejbe skoro vubec, a kdyz uz tak na neco pres 80, ale pri ceste z kopce zase pada dolu. topeni taky nic moc.
JardaB
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 21:30:36

No jestli to az takhle zere, melo by to snad i topit - ja bych ten termostat vymenil hned. Teda nejdriv se da osahat, jestli zustavaji hadice k chladici studene nebo to propousti.
Termit
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 21:25:30

Jakou máš spotřebu? Já tak 8,9l +150kg v kufru
strelak
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 20:27:00

Zdar,
zadekluj ho,taky to tak mám a je to lepší,zázraky ale nečekej
Martas
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 19:41:55

A co myslis ze se ti da odpovedet ?

Zkus to a uvidis, pokud se to vyrazne zlepsi jen dobre a na jare nebo az se otepli muzes zkusit vymenit termostat.
Michal zafirak
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 19:35:29

Martas jak sam vis ted je kolem -5c s vice tedy jestli je to normal to me moc netesi... co zadeklovat chladic to by nepomohlo?
Martas
Odeslal: Thursday 07 January 2010 - 19:23:45

ANO je to bohuzel naprosto normalni u Zafiry a treba i Astry H. Muze trochu pomoci vymena termostatu (pokud neni pod 0 melo by se to i na volnibeh za 20 minut ohrat).

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0425 sec,0.0086 z toho dotazů.