• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Které kolo zabírá?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Michalk
Odeslal: Tuesday 12 January 2010 - 21:26:05
Věděl byste někdo, co určuje, které kolo (OB) zrovna "zabírá"?
Poslední odpovědi
MV6
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 19:04:25

JOB napsal ...

Kluci já nevím, zatím jsem se s omegou dostal vždy kam sem potřeboval.



Souhlasím
JOB
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 18:35:23

Kluci já nevím, zatím jsem se s omegou dostal vždy kam sem potřeboval.
wisastar
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 17:22:34

vrgadaa napsal ...

jo je to samozrejme i o ridici a nebydlim na horach, takze nemam ten spravny trenink. Ale na zasnezenym parkovisti v Novym Meste pred Ski arealem jsem slavne zvitezil. Zahnul jsem tam a videl totalni pruser a mel jsem jasno, musim dokrouzit bez zastaveni plynuly obloucek, tak abych mel auto mirne z kopce nachystane na vyjezd. S trochou stesti se mi manevr podarilo dokoncit a pak jsem sel ostatnim pomoci roztlacovat subaru legacy na 17kach synchronizovane hrabajicich kolech-chlapec precenil schopnosti 4kolky. Fakt ovsem je, ze kdybych ja zastavil na stejnem miste-vyzvedl bych si auto asi az na jare:-)


S tim samosvorem to taky nechapu... do ackovyho trilitra kterej samosfor mel sem musel davat do kufru ztraceny bedneni
vrgadaa
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 16:21:14

jo je to samozrejme i o ridici a nebydlim na horach, takze nemam ten spravny trenink. Ale na zasnezenym parkovisti v Novym Meste pred Ski arealem jsem slavne zvitezil. Zahnul jsem tam a videl totalni pruser a mel jsem jasno, musim dokrouzit bez zastaveni plynuly obloucek, tak abych mel auto mirne z kopce nachystane na vyjezd. S trochou stesti se mi manevr podarilo dokoncit a pak jsem sel ostatnim pomoci roztlacovat subaru legacy na 17kach synchronizovane hrabajicich kolech-chlapec precenil schopnosti 4kolky. Fakt ovsem je, ze kdybych ja zastavil na stejnem miste-vyzvedl bych si auto asi az na jare:-)
vrgadaa
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 16:14:13

mel jsem jen jednu omegu se samosvorem C30SEJ a bylo to mnohem lepsi a navic spousta zabavy. Ted mam 2 bez samosvoru, kupodivu se na kluzkym rozjizdi lepe C20NE nez C26NE. Ale kdyz je opravdu kluzko, tak fakt jde zaradit rychlost a jit se dozadu podivat, ktery kolo zabira (chvili jedno, chvili druhe a auto se ani nehne a motor spokojene prede na volnobeh). Pak nasleduje sport roztlacovani auta se zarazenou rychlosti za dvere ridice. Pokud se po rozhoupani da samo bez ridice vpred, vystartuje docela rychle a je dost adrenalin do nej naskocit, zvlast, kdyz ma clovek neprilis dobrou obuv.
...
Ja hlasuji proto, ze omega na snehu je nepouzitelny auto, pokud nema samosvor, nebo pneumatiky s hreby ci retezy na kolech. Nechapu, proc diferak se zvysenou svornosti nedali do vsech omeg. A vubec nejhorsi je muj zazitek s TC v beckovy. Vyjizdel jsem kdysi kluzky kopec a TC neustale pribrzdoval nektere z kol, takze auto nakonec zastavil. Po potupnem zcouvani dolu a novme rozjezdu s vypnutym TC a hrabajicimi koly s kopec vyjet dal...
MV6
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 13:39:21

Mám omegu A 2.0i a B 3.0i vše v manuálu a že bych měl problém v zimě? To v žádném případě, kopec nekopec jede a to může být sněhu kolik chce a tom mám protektory. Nevím proč tu řešíte auto které stálo 1mil. jako nové a neumělo by jezdit na sněhu, to mi hlava nebere
Jiřik
Odeslal: Monday 08 March 2010 - 08:35:55

Prostě teď ty motory líp zatahujou, to jsou ty aditiva od Shellu
Ne, nevím přesně, jak je ten diferák dělanej, ale stáhnul bych víc ta hlavní ložiska k sobě a dal bych tam extra hustej olej- to by mohlo mít trochu samosvornej účinek aspoň v zimě.
JardaB
Odeslal: Saturday 06 March 2010 - 16:33:02

Podle vseho mam na OB 3.0 s AT samosvor, predtim jsem mel MT bez samosvoru - chovani je nesrovnatelne. Ale i s tou bez se dalo v zime celkem v klidu jezdit na Matadorech a v Liberci, to bude fakt asi problem mezi pedaly a volantem
darko
Odeslal: Saturday 06 March 2010 - 16:09:32

pravděpodobně porucha diferenciálu.Pokud ne,porucha řidiče.Pochybuji o tom,že by pustili do výroby auto neschopné se rozjet na sněhu.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0486 sec,0.0216 z toho dotazů.