• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: Výměna oleje v automatu-postřehy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
toskey
Odeslal: Thursday 27 May 2010 - 14:41:51
Tekli mi těsnění kolem van tak jsem se rozhodl vyměnit zároveň s olejem a filtrem.Poté co jsem si objednal těsnění (malé a velké) a filtr cena cca 900 +zakoupení oleje 5+1 litr od starline autokelly cca 800.Mohla začít moje operace.Povolení šroubů v pohodě,u malý vany je potřeba vyháknout trubičku z klipsny,pro lešpí přístup k šroubům.Malá vana demontáž celkem v pohodě jednou rukou držíte,druho povoluje dva poslední šrouby.Vylijete do kbelíku,jdete na větší vanu,u tě je lepší když vám ji někdo přidrží u posledních šroubů,jinak vám to spadne a budete zasraný až za ušima.Vylejt do keblíku.Povolit 3 dlouhý šrouby na filtru a sudnat vyhodit,nechat okapat převodovku.Na vanách oloupat starý ztvrdlý těsnění,vomejt benzínem nánosy olejobahna na vnějších stranách.Sloupnout malé těsnění od flitru z převodovky.Nasadit novvý filtr utáhnout 3 šrouby,nasadit nový těsnění na vany nalejt olej před nasazením (úspora času,potřeba asistence druhýho člověka na držení,nebo víc posilovat a džet jednou rukou).Postupně opatrně dotahovat dokola.Ouhle,tady pro mě jedna zrada:Jeden šroub na malý vaně nejde dotáhnout,v prdeli závit v hliníku,v blízkosti jině šrouby,zatím neteče,neřeším.Příště lépe s momentákem nebo citem v ruce Dolejt olej po okraj,zašrooubovat,nastartovat motor,prořadit všechny rychlosti,zkontrolovat olej,dolejt,vyjet z garáže,projet auto,zajet do garáže,zkontrolovat olej,dolejt,zkontrolovat těsnost.Konec _;
Poslední odpovědi
nebi007
Odeslal: Monday 31 October 2011 - 19:07:54

JardaB tak si mě nalomil, že bych se na ten olej asi vykaskal, mrknu na to jak vypada a uvidim. Jednu prevodovku mam v zaloze, ale zas kdyz ta moje tak hezky radi , nerad bych aby odesla, uvidim podle oleje, pokud to bude nejaka seda hnusna emulze tak ho vymenim.
JardaB
Odeslal: Monday 31 October 2011 - 15:33:05

No zalezi na tom jestli to auto ma jako perspektivni na x dalsich let a najezdi na nem 200-300 dalsich tisic, tak proc ne, al ejestli jako ja to planuje na 2 roky a najeti tak 40kkm jako ja, tak to IMHO nema smysl a prevodovka to vydrzi - nakonec se vsim vsudy takovy servis bude za pul hodnoty auta, prevodovky rostou vsude za babku a olej se stejne nevymeni vsechen.
mates
Odeslal: Monday 31 October 2011 - 09:19:56

Já si myslím, že pokud výrobce udává určitý interval výměny, tak by se to měnit mělo... Rozhodně to neublíží.
JardaB
Odeslal: Sunday 30 October 2011 - 22:37:16

Opel drahy jak svina, treba tady jsem to myslim kupoval Odkaz ale nejak drazsi postovny tam myslim bylo...
Je hlavne potreba zvazit, jestli to ma smysl, ta prevodovka na filtr ani olej nejak netrpi, teda spis ji to uz stejne nepomuze, hlavni slabinou je axialni krouzek mezi cerpadlem a OD kosem lamel, ten jsem jeste u zadne prevodovky nevidel na miste - praskne, vysype se a je tam vule 1-2mm, hlavne se odira telo cerpadla a ten kos... Taky brzdici pas ma omezenou zivotnost a vsechna tesneni na hridelich. Vany se daji prilepit na silikon uplne v pohode.
mates
Odeslal: Sunday 30 October 2011 - 22:20:22

Já jsem bral originál Opel...
nebi007
Odeslal: Sunday 30 October 2011 - 21:57:14

Pomalu se chystám na výměnu oleje v automatu na MV6, kde se dá nejvýhodněji zakoupit filtr a těsnění na vany? Díky
lesak
Odeslal: Wednesday 22 December 2010 - 07:27:10

Já beru také polské výfuky a spokojenost.Na tmelech nebo čističích brzd snad není co skazit tak ty snad jediné kvůli ceně.
JardaB
Odeslal: Tuesday 21 December 2010 - 19:43:10

No vyfuk jsem starline nemel, to jsou nejaky Polsky a docela to ujde. Vodni pumpu asi starline mam a pumpuje, pak uz nevim - ale treba PU tmel na okna maji za kilo a listy s nim drzi dobre
lesak
Odeslal: Tuesday 21 December 2010 - 19:32:55

Jardo a popravdě kolik např výfuků starline ti nepasovalo a sám řekni kolik váží od třeba bosalu a od starlline je to skoro poloviční váha a asi to nebude tím že používají lehčí materiály.Skus někdy do brzdové destičky starlline zadloubat nechtem.Jestli někdo kupuje jen starlline tak to samozřejmě nepozná ale kdo dostává pravidelně do rukou (já) i věci od jiných značek tak musí být zhrozen kvalitou že i za tu cenu je to drahé.Např pár olejových fitrů se po montáži nafouklo jako míč a některé praskly,ale takhle bych mohl psát donekonečna.Já osobně nikdy starlline nekoupím a namontuji to zákazníkům (když si je osobně přinesou-a těch je dost)naprosto bez záruky.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0465 sec,0.0103 z toho dotazů.