• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek :: Re: Jak vyměnit přední tlumiče ?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Mireek
Odeslal: Tuesday 17 August 2010 - 20:07:23
Zdravím, poradíte mi někdo co mám všechno sundat při výměně tlumičů a pružin? Sundal jsem kolo na stře F a poté jsem nevěděl co mám všechno shodit, napasla by mi to někdo nebo vyznačil z fotek? Poslední fotka je napínací kladka to nic....? Děkuji Odkaz
Poslední odpovědi
wisastar
Odeslal: Wednesday 18 August 2010 - 19:10:27

Legend napsal ...

Teda to je pakárna, až čumim __; Odpojovat kvůli tomu i poloosu... každopádně dobrej návod _;


vyndavali ho i s tehlici, ale nevim proc..?
Legend
Odeslal: Wednesday 18 August 2010 - 09:13:28

Teda to je pakárna, až čumim __; Odpojovat kvůli tomu i poloosu... každopádně dobrej návod _;
Standa
Odeslal: Tuesday 17 August 2010 - 23:04:26

Treba tady : Odkaz

btw, uz sem to sem jednou daval do vlakna na vymenu pruzin tusim.

Koukam ze bezhlave psat dotazy a nehledat, funguje na vsech forech.....
Legend
Odeslal: Tuesday 17 August 2010 - 20:13:00

Fotky sice nemám, ale je to stejné jako u většiny aut. Tzn tlumič se vyndává jako jeden celek i s pružinou a toto se násladně od sebe oddělí až mimo auto s pomocí stahováku pružin.
Nejdřív je potřeba odpojit tlumič od náboje kola, běžně je to 1 nebo 2 šrouby, potom z tlumiče odháknout brzdovou hadici, kabel od čidla ABS, vše, co na něm drží.. Astra F má ještě specialitu, že se musí odpojit kulový čep řízení, to je jedna matka a vyklepnout čep a jako poslední věc odmontovat tlumič nahoře z podběhu z motorového prostoru. Dobré je taky odpojit stabilizátor ze spodního ramene, pak se to dělá líp. Až to budeš dělat, uvidíš sám..

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1160 sec,0.0886 z toho dotazů.