• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: Vynechávání motoru na dálnici X16XEL
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Ruda
Odeslal: Monday 18 July 2011 - 18:31:56
Zdarec pánové, mám problém se svoji Zafirou A 1,6 16V X16XEL,
Zjistil jsem že při jízdě po dálnici 120-130km/h mi po čase začne vynechávat motor, jako když vypneš klíček a když klesne rychlost cca na 60km/h tak se zase rozjede uplně normálně, po rozjetí na předchozí rychlost se vše opakuje. cestou z Prahy do Liberce se mi to opakovalo asi tisíckrát ale dojel jsem domů, elektronika motoru se mi rozsvítila dvakrát.
Hned druhý den jsem s tím zajel do servisu (tam jsem jel ůplně normálně) napíchl to a ukázalo to chybu " P0170 korekce paliva řada 1 (porucha funkce) " mech. říkal že prej je to lambda
Mám tam 4 vývodovou.
Jel jsem s tím na dovolenou a pokud jsem nejel po dálnici tak všechno v naprostým pořádku.

může to být jen vadná lambda nebo i něco jiného?
Poslední odpovědi
JardaB
Odeslal: Saturday 10 September 2011 - 07:57:05

Poradne dil s lambdou ohrej , treba plynovym horakem, pak to povolit vetsinou jde. Ale tuhle zavadu bych na lambdu nevidel - nebo ji nejdriv na zkousku odpoj, to by melo jezdit s bohatsi smesi ale v pohode.
Ruda
Odeslal: Saturday 10 September 2011 - 05:14:27

Tak jsem se rozhodl že vyměním tu lambdu akorát se bojím že ji urvu protože bude zapečená, nemáte s tím někdo zkušenosti?
A jestli má vůbec cenu tu lambdu měnit podle týhle chyby" P0170 korekce paliva řada 1 (porucha funkce) " ?
eurosoudruh
Odeslal: Thursday 25 August 2011 - 22:54:18

čidlo mě napadlo, ale kde přesně ho najdu? nebo kde seženu schéma podle kterýho se dá najít? dík
prostě jméno
Odeslal: Wednesday 24 August 2011 - 22:47:33

Jo a ještě jsem zapoměl na na ucpaý palivový filtr...
prostě jméno
Odeslal: Wednesday 24 August 2011 - 22:45:33

A čistě náhodou neodpovídají otáčky 4-4,5 tisícům ? To vynechávání je, že je ŘJ v nouzovém režimu a omezovač je posunut z bezpečnostího důvodu na tyto hodnoty aby se s tim dalo doje do servisu. I na volnoběh to nepujde přes tyto hdnoty - zkus na parkovišti....
Já to tak měl na Astře. Já vůl nikd při svařování výfuku neodpojoval baterku až se mi to vymstilo a něco se mi podělalo v ŘJ. Po výměně ok.
....
Avšak to že je to z ničeho nic v nouzáku odpovídá chybě na čidlu na klice nebo na vačce ! Nic jiného to snad ani byý nemůže. Čidlo vody, lambda to dělat nebude... A pokud to má váhu vzduchu, a je zde podezření na její občasnou nefunkčnost, tak se dá jednoduše zjistit jestli je vadná. Do té váhy, za měřící čidlo nalepit kus plastové folie z krabičky od zmrzky. Proste vystříhnou kolečko s dírou jako palec uprostřed a nalepit za čidlo tak, aby byl pruxhod vzduchu do motoru nižší a nápor vzduchu na čidlo vyšší. Snad jsem to napsal alespon trochu srozumitelně....
eurosoudruh
Odeslal: Monday 22 August 2011 - 23:03:55

ahoj mám podobnou závadu na Z22SE, při zátěži mi kolem stovky začne vynechávat motor. kde prosím najdu čidlo na klice? dík
JardaB
Odeslal: Tuesday 19 July 2011 - 21:32:00

Vytapena lambda zacne fungovat podle mych mereni tak za 10 sec., to na 130 nerozjede (pri plnym vykonu IMHO i vyrazne driv, tohle je pri volnobehu)
Ruda
Odeslal: Tuesday 19 July 2011 - 21:18:55

čidlo na klikovce mám nové, házelo chybu tak jsem ho vyměnil a přestalo házet chybu akorát tahle závada s tou lambdou ponějaké době takže si myslím že to s tím nebude souviset
Host
Odeslal: Tuesday 19 July 2011 - 20:36:17

čidlo na klice by ti mohlo dávat sbohem..

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0352 sec,0.0103 z toho dotazů.