• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: carpass, ecu, transpoder, imobilizer
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
_Tom_
Odeslal: Tuesday 05 February 2013 - 12:15:10
Ahoj, na motoru Z18XE mi odchází RJ na motoru (vynechává za jízdy plynový pedál). Mám nabídku koupě této RJ, ale bez transpoderu a čipu. Carpass k autu nemám, ale má otázka zní: Pokud si nechám vyjet carpass, půjde mi tato "nova" RJ spárovat se stávajícím transpoderem a cipem za pomocí OP-COM China 2010?
Poslední odpovědi
JardaB
Odeslal: Friday 08 February 2013 - 22:30:20

Ja bych spis dal na radu Legenda, IMHO budes potrebovat kod(y) hlavne k te nove jednotce, lepsi vymenit cely bezpecnostni retezec bez nejakeho nejisteho kodovani (za prachy)...
_Tom_
Odeslal: Friday 08 February 2013 - 22:09:48

Uvazoval bych i o koupi hardwarové Tech 2, nasel jsem za cenu 15tis.. Nevedel by někdo o levnejsim, príp. i o pouzitém zářízení?
http://www.auto-diagnostika.org/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&category_id=27&flypage=flypage_new.tpl&product_id=125
_Tom_
Odeslal: Friday 08 February 2013 - 19:48:41

Takže tedy, carpass k memu vozu již mám. V OP-COMu lze programovat imobilizér,dálkové ovládání, resetovat RJ bez sebemenšího problému.
Ve firmě, která se zabývá opravami ECU jsem vyzvedel, že číslo za označením 5WK9 (tedy 1721, které mám já a 1740 či 182 které májí RJ, které mám nabídnuty) znamená pouze rozdíl ve výbavě vozu - uvadel jako priklad ESP. To mě ale velmi mate, protože v OP-COMu mam možnost si zapnout/vypnout ESP, manualni/automatickou prevodovku, klimatizaci atd....
Takže asi risknu koupi RJ, která má stejný konektor i stejný počet pinů a doufám že se strefím do podobné výbavy jako mám já v autě a zbytek si zapnu/vypnu přes OP-COM.

(Jentak mimochodem by mě zajímalo, jak řeší rozdíl označení RJ vrakoviště. Několik mi jich přislíbilo výměnu RJ za nesmyslnou cenu 8-12tis a jedine co je zajimalo je kod motoru- tedy Z18XE. Vždyť podle toho se přeci řídit nelze, nebo se pletu?
Legend
Odeslal: Friday 08 February 2013 - 09:52:51

Nemám zkušenost s kódování imobilizéru u starších modelů, ale u aut s CAN-busem to přes OP-COM není problém. Doporučuju sehnat řídící jednotku i s čipem do klíče a s čtecím kroužkem okolo spínačky a pak stačí jenom tyto věci namontovat a hned auto pojede.
JardaB
Odeslal: Thursday 07 February 2013 - 21:56:57

Ty kody se museji znat predpokladam u obou jednotek... Nebo aspon te nove, coz bude docela IMHO orisek.
aaa
Odeslal: Thursday 07 February 2013 - 20:47:57

pochybuji o tom OP-com,to bude chtít Tech
_Tom_
Odeslal: Wednesday 06 February 2013 - 16:54:41

Chtěl jsem se zeptat, musí být ta "nová" RJ uplne a naprosto stejná?
Já mám označení 5WK9 1721, ale mám možnost koupit 5WK9 1740, 5WK9 182 atd.... Co tedy značí číslo za 5WK9 ???
Martas
Odeslal: Tuesday 05 February 2013 - 13:46:37

Musis mit vse funkcni a znat kody, pokud to tak je lze jak imobilizer tak i dalkove ovladani preprogramovat.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0487 sec,0.0158 z toho dotazů.