• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo ostatní :: Re: Corsa B 1.0 12V nebo 1.2i 12V nebo 1.2 16V
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
T.bateman
Odeslal: Friday 19 August 2005 - 11:16:38
Vybírám Corsu B, rok 98-00 a kilometry do 60 tis.
Marně sháním radu který motor je ten pravý...
Jaké máte zkušenosti s těmito motory a který by jste mi doporučili ?
Auto potřebuji na víkendový provoz do města, a důraz kladu hlavně na minimální údržbu. Díky
Poslední odpovědi
Kavak
Odeslal: Monday 29 August 2005 - 11:49:42

Mám 1.2 16V, r.v.99 /48kW/, najeto 73000km. Nemůžu si stěžovat. Je to živé auto a jak jsem již četl nějaké názory tak musím souhlasit, že felicie 1.3 je opravdu línější a dokonce na rovince pomalejší. Já dojíždím denně 30km do práce a jediné co bylo třeba vyměnit tak vodní čerpadlo, destičky a olej ...mimochodem výborně brzdí. Na delší vzdálenosti taky nezklame. Spotřeba 6,5 litru kombinovaná s klima 7,5 litru. S menšíma kubaturama u těchto vozů nemám zkušenosti.
K_P
Odeslal: Thursday 25 August 2005 - 22:11:51

Copak, nedaří se sehnat? V Oplu mi jednou jeden technik říkal, že 5dvířek se tady prodávalo víc než 3dv.
Anonymní
Odeslal: Thursday 25 August 2005 - 22:05:19

kde sehnat 1.0 s 5 dvermi
K_P
Odeslal: Thursday 25 August 2005 - 12:12:22

No, už je taky na čase, budu se muset podívat na olej a něco dolít. Já to zatím neměřil, ale kupuju vždy 4l balení a to mi vystačí na výměnu tak i na dolévání do další výměny.
Cichmen
Odeslal: Thursday 25 August 2005 - 09:17:33

2 K_P Dej vedet jak jsi dopadl (problemy s vackovym mechanismem). Mam taky litra, ma uz nalitano neco kolem tech 120 tis. Zatim nema vetsi problemy, akorat zere olej - tak 0,2l / 1000 . Jinak spotreba kombinovana kolem 5l.
MirekS
Odeslal: Monday 22 August 2005 - 11:25:22

Mám 1.2 16V, r.v.99 /48kW/, najeto 86t. Používaná na dojíždění do práce, denně najeto 50km. Zatím bez větších investic a poruch, spotřeba 6l-částečné okresky a Praha, ani na dálnici Praha-Brno jsem se nedostal přes 6,5. Je to živější než 50kW MPI Felicie.
Po městě může mít 1.0 12V tak o půl litru menší spotřebu, venku se rozdíl asi smaže.
Tlumex
Odeslal: Saturday 20 August 2005 - 09:38:03

K_P: o tom mi neco povidej ja se zdedil skodovku po dedeckovi mela najeto poctivych 22500 i servisni knizku mela super stav taky v zime nejeta! Za dva roky sem na ni najel 40 tisic a za opravy sem dal 35 tisic na tom aute se rozbilo co mohlo a ikdyz mam ted pocit ze kdyz sem opravi 90% zavad tak cekam co se pritulce zase rozesr*** ! ale jinak to auto mam rad je to veteran od zacaktu roku me stal 10 tisic a najel sem s ni 2 tisice v praci si ze me delaji srandu ze sem si koupil auto s LPG abych usetril na opravy skudky _s103
K_P
Odeslal: Saturday 20 August 2005 - 07:19:12

2 Tlumex: no vidíš já to auto používám z 90% mimo město- na dojíždění do práce.
Tak servisované auto jako já má málokdo (nepočítám některé členy klubu ). Potřeboval jsem nutně nějaké auto a v daný moment to byla nejlepší nabídka, nepreferoval jsem žádnou značku ani motor, prostě mě jenom zajímal technický stav. Jsem první majitel v ČR.
Tady je aspoň vidět, že záleží jaké auto člověk chytne a super stav toho auta není zárukou do budoucna na bezproblémový provoz.
Kanec
Odeslal: Friday 19 August 2005 - 22:38:43

Měl jsem 1,2 ( 33 kw) rok výroby 1997, ne 16 V, označení motoru si přesně nepamatuju Z12XE ???. Používal jsem ji v městkým provozu, na dálnicích i na dlouhý cesty na dovolenou a byl jsem s ní velmi spokojený. Najel jsem poctivých 135 000 km bez větších závad a nikde mě nenechala na holičkách. Měnil jsem pouze "provozní díly" - rozvodˇák, brzdový destičky, olej,.... a jen jednou jsem měl "vážnou závadu" odešel mě termostat . Spotřeba byla taky ucházející okolo 7 l ve městě a kombinace 6. Rekord ve spotřebě jsem udělal po cestě do chorvatska kdy si vzala 4,5l. Já nemám rád motory o 3 válcích tak bych do 1,0 12Vnešel a o 1,2 16V jsem slyšel taky jen dobré. Ať už se rozhodneš pro jakýkoliv motor hned si nech v servisu zkontrolovat, popřípadě vyměnit rozvod´dák, napínací kladku a provozní náplně abys měl jistotu "klidnýho spaní".

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0429 sec,0.0169 z toho dotazů.