• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek :: Re: Bubnový brzdy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
O.K.
Odeslal: Sunday 08 January 2006 - 22:53:59
Zdar chlapi,zítra si potřebuju nutně objednat bubny,pakny a prasátka na Astru F Caravan 16 16V (x16xel), 6/1995, a vubec nemam čas to změřit. Nevíte někdo přesný rozměry na tento typ? (Nerad bych objednal něco jinýho)
Co jsem našel na netu tak na x16xel by měl byt buben o rozměru 200x52 mm, pakny 200x46 mm, a prasátka o průměru 19 mm.-mají to všechny x16xel caravany eFka stejný?
Jestli o tom někdo něco víte tak předem díky za odpověď
Poslední odpovědi
PetrM.
Odeslal: Wednesday 06 June 2007 - 16:35:48

Ahoj, chtěl bych poprosit. Zjistil jsem únik brzdové kapaliny přes prachovky prasátek. Nevytéká sice ven, ale po nadzvednutí prachovky tam byla kapalina. Je jasná výměna, ale spíše by mě zajímalo, zda přitom hnedle vyměnit taky samostavy a pružinky. Nedokážu posoudit opotřebení, auto má nalítáno 130 tkm. Ale zdá se mi, že by mohla brzdit lépe a pedál by mohl být účinný výše. Pokud jsou ale samostavy "nezničitelné" normálním provozem, nerad bych vyhodil 1000,- Kč.
Děkuji PetrM.
Astra F Caravan X16SZR 1996
VGT
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 20:11:17

Tuším, že to bylo před třemi lety, jsem si nechal nalepit nové obložení na zadní pakny (mám na VeA bubnokotouče). Platil jem 420,-Kč za čtyři pakny. To abys měl cenové srovnání.
Tom
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 19:41:54

Jak píše jerry jde o to abys nenarazil na přechod mezi A a B.Mě osobně se stalo,jel jsem na akci výměny tlumičí do opela,po rozdělání zadku zjistili že mám mezi typ a ty tlumiče nemají tak to všechno zase složily a po tydnu jsem si to jel zopakovat.
Jerry
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 19:21:11

O.K. napsal ...

Zdar chlapi,zítra si potøebuju nutnì objednat bubny,pakny a prasátka na Astru F Caravan 16 16V (x16xel), 6/1995, a vubec nemam èas to zmìøit. Nevíte nìkdo pøesný rozmìry na tento typ? (Nerad bych objednal nìco jinýho)
Co jsem našel na netu tak na x16xel by mìl byt buben o rozmìru 200x52 mm, pakny 200x46 mm, a prasátka o prùmìru 19 mm.-mají to všechny x16xel caravany eFka stejný?
Jestli o tom nìkdo nìco víte tak pøedem díky za odpovìï



Chci reagovat na toto.
Kdysi jsem prijel do servisu se svou bývalou, VeBe 1.8i/94 ze chci komplet brzdy (predek, zadek). Zeptali se me na rok vyroby, typ motoru atd... .Vse jsem prozradil a za tri dny pristavil auto do servisu. Oprava mela trvat cca 1,5 dne. Po trech dnech mi sdelili "oprava se protahne", ze se omlouvaji, ale ze netusili ze mam napr. jiny dylky lanovodu k rucni brzde, divili se ze mam na zadni naprave misto bubnu kotouce atd... . Nejaky prechodovy typ mezi "A" a "B". Proste bacha na to co objednavas. Jak vidis tak podle standarnich dat to neni jednoznacny.


Jerry
JOB
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 18:30:33

No já to spočítal podle Odkaz a vyšlo mi to na cca 5400,- Kč ( ložiska,pakny,prasátka,bubny,lanovod ) Corsa 95´ není zas takovej vrak aby jsi musel schánět díly na vrakovišti kde dneska všichni určují cenu podle katalogů a chtějí 50% z ceny nových dílů. Brzdy bych na vrakovišti nekupoval.
Basa
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 18:25:06

Odtamtud jsem právě přijel S nima spokojenost, jenom mi ta investice přišla neúměrná celkovýmu stavu auta...
Ceny u Zralýho: ložisko 410, válec 328, buben 675, pakny 664, lanko ručky 516. ceny bez DPH za 1 ks (kromě paken), plus práce - no skoro 7000 to bude.
Prej je potřeba vše, pakny jsou nasáklý brzdovkou a navíc bubny jsou rezavý a hned by nový pakny zničily.
Martas
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 18:11:05

Kupovat na vraku stary prasatka je pomerne nesmysl ty mas prasatka spatny ? Pakny totez, kdyz tak bud nove, nebo existuji firmy co jenom meni oblozeni.
Bubny by se slusny sehnat mohli, pripadne se daji osoustruzit.
Nicmene pocitej ze cena asi nebude vyrazne nizsi nez 50%. Byt tebou napred se zeptam na novou druhovyrobu treba u Odkaz
Basa
Odeslal: Monday 12 February 2007 - 18:03:10

Zdar,
je to moc šílenej nápad kupovat díly na zadní bubnový brzdy na vrakáči? U novějšího auta bych to asi neudělal, ale na mojí Corse ´95 mi v servisu našli shnilý zadní bubny a komplet nový vyjdou na 7 tisíc, což je pětina ceny auta... Auto sice brzdí dobře a je spíš na popojíždění, ale stejně... Kolik by to mohlo vyjít na tom vrakáči (ložiska, válce, bubny, pakny)?
Díky za názor.
K_P
Odeslal: Monday 09 January 2006 - 10:01:06

Nebo můžeš projet online katalogy výrobců.

Textar
Odkaz

ATE
Odkaz

Lucas
Odkaz

Ferodo
Odkaz

Bosch
Odkaz

Brembo
Odkaz

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0423 sec,0.0159 z toho dotazů.