• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: Přestavba TDi na fritovací olej
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Yanek
Odeslal: Saturday 22 April 2006 - 21:16:01
Už máte nějakou zkušenost s přestavbou a s provozem TDi v Zafiře na fritovací olej? __;
Poslední odpovědi
Václav GT
Odeslal: Sunday 21 May 2006 - 22:16:25

Brouček napsal ...

.... má někdo zkušenosti s provozem na bionaftu?Stane se něco při každodením používání této nafty?

Zkušenost moje a Yperova s bionaftou je popsána na straně 2 tohoto vlákna Odkaz
qpc
Odeslal: Sunday 21 May 2006 - 19:56:35

Brouček napsal ...

Ať nezakládám nové vlákno.Mladej má OB s motorem X 25DT,má někdo zkušenosti s provozem na bionaftu?Stane se něco při každodením používání této nafty?

když jsem jezdil s BMW 325TDs,tak to pádilo i na řepku,jak psal NIO,musíš ale jezdit.maže to dobře.Jo,a nezapomen na ten palivovej filtr.
kotas
Odeslal: Sunday 21 May 2006 - 19:50:32

Ptal jsem se na Tvoji přestavbu na friták a moje odpověd je ANI TO NESKOUSEJ!!!!A financně je to náročné tak 20-38 tisíc.
Brouček
Odeslal: Saturday 29 April 2006 - 14:11:48

Díky moc Nio za odpověď,kluk jezdí jako Taxi takže dost najede ,a co to třeba občaš namíchat?Právě že tu někdo psal,že to rozpouští těsnění.Jezdíme na ní s busama a taky bez problémů
NIO
Odeslal: Saturday 29 April 2006 - 14:02:58

Klidne Bionaftu, nebo repkac.......jak tomu kdo rika, ale mejte na pameti polovicni interval meneni palivoveho filtru. je to na kazdodenni provoz. pokud to nekdo natankuje a bude s tim jezdit mesic na jednu nadrz, tak si asi moc nepomuze spis na tom vsem prodela, vse se ucpe, pokud to bude jezdit denne a nadrz vyjede do tydne je to bez problemu. Takove jsou me zkusenosti. I kdyz nepatrim mezi prizunivce ropy, ale jednou budu ropaka urcite mit. )
Brouček
Odeslal: Saturday 29 April 2006 - 13:54:06

Ať nezakládám nové vlákno.Mladej má OB s motorem X 25DT,má někdo zkušenosti s provozem na bionaftu?Stane se něco při každodením používání této nafty?
Yper
Odeslal: Tuesday 25 April 2006 - 09:07:56

2 Vaclav GT: ..jj., to je přesně to, co píšeš. Nechtěl jsem se rouhat, ale ve skutečnosti nám ten Citroen BX jezdil na Bionaftu mnohem lépe. Vždyť ti, co se kdy zajímali o sportovní motory, tak dobře vědí, že se do paliva (hlavně benoše), přidával ricinový olej, protože motor byl tak teplotně namáhán, že tenhle olej zajišťoval stálý kompresní poměr díky tomu, že na stěně nad pístem vytvořil kluzný film, který zabraňoval zadření. Methylester řepkového oleje má právě totožné vlastnosti jako ricínový olej.
Nejvíc to bylo znát na vstřikovacím čerpadle, protože nebylo slyšet žádné: kadle kadle ....! _;
Ale jak říkám, kdo na to chcete jezdit, tak je třeba, abyste jezdili každý den!
Bionafta je určena pro celoroční, každodenní provoz!
kratein
Odeslal: Tuesday 25 April 2006 - 01:45:05

Zkus se podívat na Odkaz Ti se zabývaj přestavbou na friťák.Na bionaftu jsme jezdili ve firmě.V létě to bylo v poho,ale v zimě horor.
Pistique
Odeslal: Monday 24 April 2006 - 23:17:10

for X3: Zabudol som napisat, ano je to Omega A, 2.3 d bez turba. To znamena hladky. Je tam potrebne urobit nejake upravy? Ci len tak... naliat a ist

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0669 sec,0.0380 z toho dotazů.