• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka :: Re: Kdo v téhle republice umí najít závadu a opravit AUTOMAT???
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Dokturek
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 12:45:54
Zdravím Oplomilové

Mám Vectru C, 2002 2.2 benzín AT, plná výbava (to aby se toho hodně sralo...však je to Opel)
Po najetých 40 tis. mi začal škubat při rozjezdu automat, taky mezi 2. a 3. rychlostí mi občas vyletí otáčky a pak trhne autem při přeřazení. Když udržuju 70km rychlost tak zase převodovka laboruje jestli řadit 4 nebo 5 a většinou zůstává na 5 s vibracema celého auta.
Myslel jsem, že když to dám do "značkového" servisu, tak mi pomůžou. Chyba lávky! Značkový znamená, že tam lepěj samolepky se značkou/logem toho servisu ale s odborností to nemá nic společnýho. V prvním servisu HK Partner Kladno se pořádně vyděsili už jenom ze slov automatická převodovka. Na diagnostice nic nenašli a když prý to tam nechám do rána, tak to zkusí na studeném autě a uvidí. Uviděli to, že pravděpodobně je vadný selenoid 1. a 2. rychl. stupně a že oprava vyjde něco přez 40 táců.
V druhém servisu Srba byli pečlivější. Jejich diagnostika zjistila, že mi u HK Partner rozesrali software řídící jednotky AT a museli tam nahrát poslední soft. Dále si našli v seznamu řešených problémů od Oplu že by to mohlo být těleso ventilů za 73 táců a nebo vadná řídící jednotka za 35 táců. Takže až si je prý koupím, tak je tam namontují a zjistí jest-li to tím opravdu bylo. Jo a nová převodvka je prý za 260 táců / repasovaná o 100 táců míň. Fakt dobrej servis, který vám umožní aby jste mu koupili díly na testování cca za 100 tisíc a pak by Vám i řekl, zda to bylo tím. Jsem myslel, že Opel je drobet větší firma a má díly na testování.

Tak dost! Už jste se doufám pobavili.
Jezdím s tím dál, na cukání seru a až to zhebne, tak budu mít vcelku nové nepojízdné auto

A dostáváme se k mojí zásadní otázce. Je tu mezi Vámi někdo, kdo má Automat a ví o nějaké firmě, která se na automaty specializuje a umí je opravit? Ne jen jako ve značkových servisech přečíst z manuálu od Opla, který že díl stavebnice vyměnit.

Dík za radu a všem přeji krásný den (těm s AT den bez škubání).
Poslední odpovědi
Tomis
Odeslal: Sunday 01 October 2006 - 23:41:46

tonny napsal ...

Tak tohle mám taky už za sebou. Díl mě stál 1000,- Kč a oprava 2 hodiny vlastní práce. Problém s automatem a solenoidem vyřešen. Přesně jako ty jsem nejdřív ve stejných servisech nechal 2000,- a poslouchal jak to bude stát statisíce. pak jsem si to opravil za pakatel sám. Vysvětlím, volej kdykoli 604810707.


a s nami se taky podelis cim to bylo???
tonny
Odeslal: Saturday 30 September 2006 - 01:33:44

Tak tohle mám taky už za sebou. Díl mě stál 1000,- Kč a oprava 2 hodiny vlastní práce. Problém s automatem a solenoidem vyřešen. Přesně jako ty jsem nejdřív ve stejných servisech nechal 2000,- a poslouchal jak to bude stát statisíce. pak jsem si to opravil za pakatel sám. Vysvětlím, volej kdykoli 604810707.
kratein
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 21:56:29

Švagr opravuje automaty a je docela dobrej takže pokud by jsi měl zájem tak se ho můžu v pondělí zeptat jestli by to zkusil spravit.Ale je to ve Žďáře nad Sázavou.
RRAAFF
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 19:59:05

Jinak ten výrobce (Aisin) sídlí v Písku
Odkaz
RRAAFF
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 19:55:14

Dmcd: Tak pokud je auto v záruce, tak samozřejmě výměna zdarma, ale tohle už bude mimo záruku, takže buď to přece jen zkusit usmlouvat (objet pár servisů) a nebo prostě opravit nebo pořídit Vectru 2005-2006, který už by měly být zřejmě těchto chyb výrazně zbaveny . Nejhorší jsou navíc vždy počáteční ročníky výroby.

Ta předělávka na manuál se samozřejmě dá, ale ta ztráta toho pohodlí
Legend
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 19:02:35

nebo to předělat na manuální řazení...
mates
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 14:23:58

Jsem zadal do googlu opravy automatických převodove a pár firem mi to vyblilo, jinak zkušenosti žádný...
Veselé počtení...na infarkt
Dmcd
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 14:09:36

RRAAFF napsal ...

Automaty ve Vectrách C (aspoň ty 5ti stupňový) jsou docela katastrofa-teda podle toho co jsem četl na ěnmeckých webech málokomu tento automat přežil 50tkm a jeho porucha je spíš pravidlem než vyjímkou.


a to s tim Adam nic nedela? skryta casta zavada - to by mela byt vymena zadara v ramci reklamace... __;
RRAAFF
Odeslal: Thursday 24 August 2006 - 13:48:17

Legend: Automaty ve Vectrách C (aspoň ty 5ti stupňový) jsou docela katastrofa-teda podle toho co jsem četl na ěnmeckých webech málokomu tento automat přežil 50tkm a jeho porucha je spíš pravidlem než vyjímkou. Hold starý 4stupňový ZF to už nejsou.

Jinak mě napadlo, zda se neobrátit přímo na výrobce pokud zde má zastoupení- jedná se o japonskou firmu Aisin, ta je vyrábí.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0663 sec,0.0242 z toho dotazů.