• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér :: Re: na co pozor u VB 2.2 DTi?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
ttoommaass
Odeslal: Monday 02 April 2007 - 11:27:56
Ac jsem hledal, nic uzitecneho jsem nenasel o tomhle motoru.

Kamarad by si chtel koupit VB 2001 2.2DTi, CDX (vcetne kuze, telefonu, ...), 120000km za cca 190000,-Kc
Tak jsem se na ni byl podivat. Zvenku parada, zevnitr take, podvozek bez problemu. Motor byl bohuzel pri nasem prichodu teply, takze startovani za studena se nekonalo, jinak naskocil paradne. Prekvapilo me, ze nema ASR a ze nastup vykonu (oproti me VB X20XEV) je o dost pomalejsi. Ne ze by to netahlo, ale zavodak to tedy neni. I turbo efekt byl takovy pohodovy, pozvolny. 92kW jsem povazoval za lepsiho tahouna. (nikdy jsem ale v jinem nejel)

Jak to tedy je?
Na co si davat u tohohle motoru pozor?

Moc dekuji
Tom
Poslední odpovědi
Ondre
Odeslal: Thursday 20 September 2007 - 19:49:47

mame tenhle motor, ale v zafire. asr mame, ale je nyvypinatelnej. jinak to jede super. studeny starty taky v pohode, akorat nesmime stat cumakem do kopce. nekde je problem s padanim nafty nebo s cerpadlem. ale jinak v pohode
Anonymní
Odeslal: Thursday 20 September 2007 - 11:43:56

ttoommaass:Ja mam ten motor 2.2DTR a na otazku jak tahne ti odpovim,ze za 2-80km/h za 3-120km/h za 4-160km/h a 5 jde do tech 210km/h.Jinak je to super motor turbo slyset neni ten motor ma takovy atipicky zvuk v kabine.Takovy pekny bublak ne tipicky diesel.Nebo aspon u me to tak je o nikom z okoli kdo ten motor ma nevim.Ale jak psal Yper je to diesel a pokud se k nemu bude clovek chovat slusne a davat mu to co potrebuje tak se mu to vyplati.Jak rikal kopec nekopec pekne tempomat a jedes.A jezdi cca za 5litru.Takze ja muzu rict jen,ze jsem hoooodne spokojeny stimhle motorem.
Jerry
Odeslal: Tuesday 03 April 2007 - 18:35:42

Yper : _; _; _;
Yper
Odeslal: Tuesday 03 April 2007 - 17:06:54

2 ttoommaass: ..jak Ty, tak všichni okolo Tebe se stejnými požadavky na motory! Pokud mne nechcete předčasně dostat do hrobu tak prosím Vás nepoužívejte ve spojení s diesely výraz "za kolik to dá stovku?"
Hoši, tahle auta nejsou na závodění!
A doufám, že nikdo ze zde přítomných příznivců dieselů Opel se k něčemu takovému nepropůjčí.
Nic ve zlém, ale jestli někdo chcete poměřovat, za kolik dosáhnete stovku, tak změňte značku! Kupte si Fiaty, BMW, Audiny, Lancie nebo Alfy Romeo.
Tohle už je za krátkou dobu tady v poradně druhý takový dotaz! První byl v souvislosti s 1,5 l. Corsou v dieselu a teď tohle tady s motorem 2,2 DTi.
Diesely jsou cestovní auta s cestovními motory. Mají větší výdrž, méně se hřejí, mají větší krouťák odspodu, menší spotřebu. Jsou to auta na naložení plného kufru a tradá na výlet, kopec nekopec, pořád skoro jeden kvalt a noha ve stejné pozici na plynu!!!!!!
Kdo bude diesel s turbem vytáčet a navíc ještě za studena, tak to jednou udělá cink a je po motoru!
Takže nesrovnávejte za kolik to dá stovku hergot!!!!
A to jsem měl na srazu řeč o tom, aby jsme byli na sebe hodní! __; &|
ttoommaass
Odeslal: Tuesday 03 April 2007 - 16:51:32

Koudy, prosim ozvi se mi.

Dekuju

Email

Tom
Koudy
Odeslal: Tuesday 03 April 2007 - 14:39:42

Kolega v práci ji má a párkrát jsem v tom jel, že by to bylo líný tak to v žádným případě. Říkáme tomu malá neřízená střela, když tomu naložíš tak hvízdnou kola i na 3. Na dálnici tan máš 220 ani nevíš jak. Shodou okolností staví barák a to auto by i prodal. Je to VeBe Caravan 2,2 DTi 2001 v plný náloži nemá to akorát navigaci. Ještě je čipnutá jednotka, takže 118 kW a 348Nm krouťák.
ttoommaass
Odeslal: Tuesday 03 April 2007 - 14:30:12

No tak, kuci kdo mate tenhle motor, jak dobre to ma jet???
Je slyset turbo?
Za jak dlouho date 100km/h?

Diky moc

Tom
qpc
Odeslal: Monday 02 April 2007 - 13:14:10

ttoommaass napsal ...

Tak ASR tam vazne nebylo, to jsem odzkousel ?lola

A k tomu tahu: kdyz je nefunkcni, ci poskozene turbo, pozna se to?
Kontrolka motoru po nastartovani zhasla a PC nic nehlasil.

Tom


tak to vemte někam na diagnostiku,slušnej prodejce se tomu bránit nebude.tam se ukážou hodnoty na čidlech a další...
ttoommaass
Odeslal: Monday 02 April 2007 - 12:39:51

Tak ASR tam vazne nebylo, to jsem odzkousel ?lola

A k tomu tahu: kdyz je nefunkcni, ci poskozene turbo, pozna se to?
Kontrolka motoru po nastartovani zhasla a PC nic nehlasil.

Tom
RRAAFF
Odeslal: Monday 02 April 2007 - 11:47:37

No, já jsem s tím taky nikdy nejel, ale když jsem byl teď na Ople srazu, tak jeden člověk (NIO) říkal, že se projel s 2,2DTI a táhne to naprosto skvěle a to má sám Vectru B 2,2 16V 108kw.
Jinak to ASR, nemá to kontrolku, do posledních se dávalo nevypínatelné, čili když to nemá tlačítko, neznamená to, že tam protiprokluz není. Ale asi diesely ve Vectrách neměly.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0629 sec,0.0173 z toho dotazů.