• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek :: Re: dodělání ABS a TC
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
inteltejas
Odeslal: Tuesday 03 July 2007 - 21:57:43
Da se do astry dodelat ABS + TC ???
X16XEL rv. 1995

V technicaku je ABS zapsano ale na aute neni.
Poslední odpovědi
Orange
Odeslal: Tuesday 25 August 2009 - 18:25:33

to z0diaC: Tááákze tady jsou odkazy pro tvoji Vectru. Dávali se tam 2 ruzne systemy dvou vyrobcu

Kelsey Hayes 430 (bez TC) - Odkaz
Bosch 5.3 (s TC) - Odkaz

Rekl bych, že to bez TC a s TC jsem oznacil dobre podle schémat co vidím. Kazdopádne VeBe už má TC systém druhé generace, který je oproti tomu co se montoval do Astry F nebo Calibry složitejší. 2.generace pokud vím dokáže pribrzdovat jednotlivá kola. Ovšem generace 1. má proste jinou škrtící klapku se servomotorkem a pokud systém zjistí, že nejaké z kol prokluzuje tak ten servomotorek proste privírá klapku a ubírá výkon a clovek si muze na pedál šlapat jak chce.
Orange
Odeslal: Tuesday 25 August 2009 - 13:51:03

Na ty shémata doma mrknu a dám je sem
z0diaC
Odeslal: Tuesday 25 August 2009 - 11:18:25

přesně to samé by mě zajímalo - jestli jde dodělat TC,jakmile už ABS v autě je ...jen na Veki B r.2001 ... popř. Orangi mohl bys mi najít ty rozdíly ve schématu ? - jedná se o Vectru Y22DTR ´01

Díky !
Orange
Odeslal: Monday 24 August 2009 - 22:00:49

Ahoj všem, a co dodelavka samotného TC když ABS už v aute je...dokáže nekdo poradit a pripadne poradit kde sehnat díly jinak než draze nové ?? Rozdíly elektriky auto jen s ABS a auta s ABS vcetnì TC viz příloha...


ABS s TCS - Odkaz

ABS bez TCS - Odkaz
JOB
Odeslal: Wednesday 04 July 2007 - 19:57:09

Tak do toho bych opravdu nešel a to ani u novějšího auta.
Legend
Odeslal: Wednesday 04 July 2007 - 17:43:24

Možná se to nezdá, ale je s tím mnohem víc práce a stráveného času než by se dalo čekat. Je jiný brzdový válec, u levého podběhu je navíc hydraulická jednotka ABS, dále se liší kompletně všechny brzdové trubičky vedoucí k jednotlivým kolům, je třeba natahat elektroinstalaci ke snímačům na jednotlivých kolech, napájení, kontrolce atd. Dále se přesvědčit, jestli máš náboje kol přizpůsobené k montáži snímačů ABS, jestli jsou na poloosách vroubky pomocí kterých snímače vyhdnocují otáčení kol a spoustu dalších věcí
inteltejas
Odeslal: Wednesday 04 July 2007 - 14:42:17

Auto uz mam delsi dobu.Vsechny data v technicaku souhlasi.Vsechny veci bych si na to sehnal,jen bych potreboval najit nekoho,kdo by mi to tam namontoval.Auto urcite nebudu chtit prodavat,uz jenom kvuli tomu,ze je na LPG.
VGT
Odeslal: Tuesday 03 July 2007 - 22:14:45

Dá se dodělat cokoliv do čehokoliv, ovšem za cenu takovou, že se to u dvanáctiletého auta finančně naprosto nevyplatí.
Kolik peněz bys do toho byl ochoten dát?? (při prodeji se ti nikdy už nevrátí, ani vzdáleně)
A co jiná data v techničáku, ta souhlasí? Už to auto máš, anebo se ho chystáš teprve koupit? Připadá mi, že stejný dotaz jsem tady v poradně už před časem četl.
dada
Odeslal: Tuesday 03 July 2007 - 22:10:07

všechno se dá, otázka je rentabilita a ta mi tu nějak chybí....viděl bych to na drahou srandu a nebo to přeházet z astry ze šroťáku, ale u 12 let staré astry je to škoda práce

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0738 sec,0.0314 z toho dotazů.