• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér :: Re: špinavé přední světlomety zevnitř
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
KamilVB
Odeslal: Wednesday 26 September 2007 - 11:31:32
Ahoj, stala se mi taková věc, z a jízdy se mi seškavřil konetktor u potkávací žárovky, seškvařil i žárovku a bordel, popílek a dým se mi dostal do světla a prach se usadil na skle (zevnitř). Nevím co teď s tím, jestli se to dá nějak vyčistit, v oplu mi rekli že ne, že je to na pevno a že jedině nový světlo, což mě přijde trochu jako barbarský řešení, nevíte co s tím? napadlo mě vypláchnout horkou vodou s pridavkem nejaky lestenky a vysušit hned třeba fénem, když bych se tam teda jinak nedostal, fakt nevim.. Díky
Poslední odpovědi
Petr -kolemjdouci
Odeslal: Friday 05 October 2007 - 10:27:02

to KamilVB: Dik, takze to take provedu.
KamilVB
Odeslal: Friday 05 October 2007 - 07:57:22

Petr - kolemjdouci napsal ...

Mam na Vas dotaz, panove. Cetl jsem, ze vnitrni strana svetla je opatrena nejakou latkou , ktera brani zamlzeni skla. Tim vyplachem ji urcite smyjete. Rosi se Vam ted svetla? Pokud se bude nekdo vyjadrovat, at napise kolik jiz uplynulo casu od vyplachu bez nebo s rosenim. Dik.


No takhle, jednou jsem nekde vytratil takový gumový víčko co zazatkuje zarovku s konektorem a kazdy rano bylo svetlo zamlzeny ale jizdou se svetlama se to po 15 minutach vyparilo. Jak jsem tam to vicko po zaplaceni nekrestanskych penez dal zpet mlzeni prestalo uplne. Pak prisel vyplach. Nevsiml jsem si neceho zvlastniho v podobe nejakeho nastriku nebo vrstvy na zadni strane.., po vyplachu jsem to svetlo dukladne vyfenoval, ale nejaka ta kapka tam v rohu zustane.., rano svetlo zamlzeny, takze jsem vzdy rano oddelal tu gumovou krytku aby se to lip odparovalo a normalne jsem s tim jezdil. Asi po dvou dnech zamlzovani prestalo. Ted uz je to v pohode.
qpc
Odeslal: Wednesday 03 October 2007 - 08:55:22

Petr - kolemjdouci napsal ...

Mam na Vas dotaz, panove. Cetl jsem, ze vnitrni strana svetla je opatrena nejakou latkou , ktera brani zamlzeni skla. Tim vyplachem ji urcite smyjete. Rosi se Vam ted svetla? Pokud se bude nekdo vyjadrovat, at napise kolik jiz uplynulo casu od vyplachu bez nebo s rosenim. Dik.


ahoj,když jsem světla rozdělával a černil vnitřky(tuning ),tak po slepení se stejně nemlžila.jde asi o to ,jak to celé člověk opět zalepí a dá dohromady.
Petr - kolemjdouci
Odeslal: Wednesday 03 October 2007 - 08:28:56

Mam na Vas dotaz, panove. Cetl jsem, ze vnitrni strana svetla je opatrena nejakou latkou , ktera brani zamlzeni skla. Tim vyplachem ji urcite smyjete. Rosi se Vam ted svetla? Pokud se bude nekdo vyjadrovat, at napise kolik jiz uplynulo casu od vyplachu bez nebo s rosenim. Dik.
KamilVB
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 17:38:01

teda Tomino hezky ztraveny odpoledne, vyndat ten motorek aniž bych vyndal světlo byl docela oříšek, no vyndal jsem i filtr a pak bez problému, ale zjistil jsem pouze to co psal KopA, proste nerozebiratelnej kus s tesnici gumickou, na nic sem neprisel, jinak prece kdyby to slo do zkratu tak je tam probuh pijistka ne? no vratil jsem ho tam zpatky ale to byla pakarna nejvetsi.. konektor jsem zapojil pockal az svetlo vyjelo nahoru a odpojil sem ho (pro jistotu) Ale na ten konektro se jeste teda mrknu, to by bylo fajn kdyby to bylo v nem.. Kazdopadne diky vsem mějte se _;
KopA
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 17:07:01

KamilVB napsal ...

... Dnes rano jsem to zapnul a pro zmenu to drzi a asi jednou za minutu klesne o dilek dolu pak pul minuty pauza pak zas o dilek nahoru, pak minzuta pauza atd.. uz jsem z toho jelen.. stalo se tohle nekomu ?


Kamile ze vseho nejdriv zkontroluj jestli neni volny konektor co se strka do toho motorku. Mel jsem neco podobneho po odpojeni a znovupripojeni si motorek delal co chtel furt vrcel a nekam se tocil jednou tam pak zpatky.
Problem byl v tom konektoru jsou v nem 3 takovy rozrizly trubicky co se nasouvaj na trny v konektoru motorku. Stacilo ty trubicky trosku zmacknout a vse OK.
Proste to bylo volny a chvilema vypadaval kontakt.

P.S. jeden motorek jsem rozdelaval a byl komplet vodotesny vsude gumicky i okolo hridele toho kulaku.
KamilVB
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 11:38:24

JOB napsal ...

No tak prvně se ho pokus pořádně vysušit.On by měl být teoreticky voděodolný ale ....Protože jinak si to nedovedu vysvětlit.Jinak jak to vypadá po tom průplachu ? Já mám taky čočku takovou zašedlou a budu to čistit tak jestli to stačí takhle nebo to mám rozebrat.


OK díky zkusím to ještě vyfoukat, jinak po průplachu bomba, jak jsem tam nalil kapku jaru a horkou vodu a zakvedlal, tak uz hned bylo videt jak se to leskne, ale pro dokonalost je dobry sundat ze sprchy tu hubici a strcit ten husi krk do svetla a dat plnej kotel, to je vyplachnuty jedna radost. Má to ale jednu nevýhodu, svítí to líp než to druhý světlo, takže nakonec mě čeká i to druhý. Stál jsem na křižovatce za bílou dodávkou a jak tam byl ten odraz světla, tak bylo vidět že to světlo vyčištěný má bělejší odstín něž to druhý.. akorát to dlouho trvá než to vyschne.. i po vyfénování se světlo tváří že je suchý a i druhej den se tam malinko sráží voda, ale destilovaná, takže fleky nehrozí.. jak se svítí tak se to vlhko odpařuje rychlejc...
Tomin
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 11:34:58

Motorek bych doporucil (po tvem zasahu ?lola ) vyndat, rozebrat a poradne vysusit co nejdriv (v radu hodin), protoze voda + elektrika ti slusne sezere soucastky i tistak.

Moturek pootoci (tusim doleva) asi o 45 stupnu, tim se uvolni, pak jeste vyhaknout ten drik ktery vede z moturku k parabole a je to. S lampou nemusis ani hnout.

V tom moturku bude potenciometr pro snimani jeho polohy, doporucuji po vysuseni nastrikat konzervacnim kontaktolem. Pokud nemas, striknout normal. kontaktol a pak na to silikonovy olej nebo WDcko aby neoxidoval.
JOB
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 11:00:57

No tak prvně se ho pokus pořádně vysušit.On by měl být teoreticky voděodolný ale ....Protože jinak si to nedovedu vysvětlit.Jinak jak to vypadá po tom průplachu ? Já mám taky čočku takovou zašedlou a budu to čistit tak jestli to stačí takhle nebo to mám rozebrat.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0758 sec,0.0450 z toho dotazů.