• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek :: Re: Čím dolít servo?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Matěj
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 08:29:02
Zdravím, při demontáži alternátoru jsem zjistil, že hladina kapaliny v servu řízení je na spodní rysce. Poradíte, čím to dolít? Předem děkuji. (Astra G/1,8/1999).
Poslední odpovědi
Yper
Odeslal: Friday 29 February 2008 - 09:01:16

2 Michal x18xe: ...tak to by jak mne, tak řadu zde přítomných zajímalo proč by se nemohly míchat? Je rozdíl v tom, když se řekne nemají, neměly by se a nesmí!
Takže když jsi řekl to co jsi řekl, tedy "Aá", tak by jsi měl říci i proč - tedy i "Bé".
Myslím, že to bude zajímat spoustu těch, co sem chodí.
Pokud to ale řekl jen nějaký mechanikoš a vydává to jako dogma, tak tomu rozhodně věřit nebudu.Už mne tak jako tak ničí jejich názory na "plnou" syntetiku a pak ten "nekvalitní" ropný zbytek!
Zatím si nikdo ze zde přítomných nevšiml, že by na jednotlivých baleních v různých kvalitách Dexron II, III a nebo VI bylo něco v tom smyslu napsáno.
Ale přiznávám, že můžeme být slepí jako patrony. !!(a)
Michal x18xe
Odeslal: Friday 29 February 2008 - 07:56:48

Dexron2 a Dexron 3 se nemaji navzajem michat....
maxim
Odeslal: Wednesday 31 October 2007 - 10:42:23

ja kupoval litr teto kpalina do Vectry primo u Opla a cena byla 180Kc _;
Tomy
Odeslal: Tuesday 30 October 2007 - 20:50:17

Jestli ti můžu poradit, jestli není pozdě, tak podle mých informací nelze míchat hydraulické oleje v posilovači řízení. Nemůžeš tam např. lít zelený olej, když jsi tam měl červený a naopak.

Určitě se vyplatí zajít do Opla a olej tam koupit, Stačí říct co máš za auto, typ, motor, rok apod. a barvu oleje. Půl litru stojí asi 300,-Kč, ale určitě se to vyplatí, než aby se ti pak vys...o celý servo.
Matěj
Odeslal: Wednesday 03 October 2007 - 10:07:14

No ještě že jsem nenapsal Dexon . Takže jsem koupil to Texaco dle odkazu (doufám, že se mi to nezdrcne s původním obsahem) a ještě jednou díky za pomoc.
silverghost
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 15:15:06

VGT napsal ...

Pokud to není napsáno rovnou na líci lahve, je zezadu obalu kapaliny (oleje) štítek, na kterém je vyjmenováno, kterým všem normám zmíněný výrobek vyhovuje - např. pohleď sem. Ve specifikaci je asi uprostřed uvedeno to slovo a číslo, které tě má zajímat Odkaz Najdeš ho tam?

No a pro ty, kteří to uprostřed nenajdou je ještě dole - ale úplně dole malinkatým písmem napsaná tato velice podstatná věta:
Popis:
Převodová kapalina určená pro automatické převodovky. Je vhodná také do posilovačů řízení vyžadujících produkt kategorie Dexron.

A je to komplet vyřešeno ?lola _;

VGT
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 14:55:41

Pokud to není napsáno rovnou na líci lahve, je zezadu obalu kapaliny (oleje) štítek, na kterém je vyjmenováno, kterým všem normám zmíněný výrobek vyhovuje - např. pohleď sem. Ve specifikaci je asi uprostřed uvedeno to slovo a číslo, které tě má zajímat Odkaz Najdeš ho tam?
VGT
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 14:48:26

V tom odkazu, co uvádí Silverghost je pro Matěje vhodná hydraulická kapalina (je to to samé co olej do automatické převodovky). Je podle normy Dexron III (viz fotka té lahvičky), jen internetový prodejce to zvrtal a nazval to Dextron III.
silverghost
Odeslal: Tuesday 02 October 2007 - 13:41:01

VGT napsal ...

Dexron, Matěji, Dexron. Ne Dextron.
A jestli je to podle té anebo jiné normy, je na té lahvi (obalu v kterém je daná kapalina) napsáno. Hledej nápis DexronIII anebo DexronVI. (na barvu kapaliny ani na barvu sukně prodavačky nehleď . Osobně mám pocit, že ti nabízeli nemrznoucí směs do chladiče)

Jo, jo nabízeli mu kapalinu do chladiče, ale ještě mu také mohli nabízet olej do automatu [ Odkaz ] .
Pozor ! nezaměňovat název výrobku - DEXTRON, se specifikací firmy GM Dexron III

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0827 sec,0.0186 z toho dotazů.