• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek :: Re: astra f boucha zadni naprava
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
bolek
Odeslal: Thursday 01 May 2008 - 20:10:05
zdarec mazec, tlumiče mam novy sachs olejove, ale když jedu po nerovnostech tak ten zadek skače a boucha co by to mohlo dělat ?astra f x16sz
Poslední odpovědi
freez
Odeslal: Friday 09 May 2008 - 10:04:56

bolek: tady máš obrázek té zadní nápravy, kde je jak stabilizátor s gumovým uložením (který tam ale nemusíš mít) a pak zadní náprava s uložením v těch velkých silentech. (ale viděl bych to na to uložení v tlumičích)

[highslide]http://freez.unas.cz/phprs/phprs/image/200705121922_15299.jpg[/highslide]


Tak jsem našel ještě tohle tam to vidíš komplet, bez stabilizátoru, ales uložením tlumičů.

[highslide]http://www.freez.cz/images/foto_mix_na_web/n%C3%A1prava_astra_f.jpg[/highslide]
L.u.k.e
Odeslal: Tuesday 06 May 2008 - 13:03:39

Astra F nema delenou zadni napravu, takze zadna ramena. Cela zadni naprava jako celek je prichycena dvema srouby pres silenty k nosnikum a dvema pres tlumice do podbehu. Nic jineho, je to primitivni a spolehlive, nema tam krome ulozeni tlumicu a nebo tech dvou silentbloku(jsou dost masivni a nevim o tom, ze by nekdy praskly) co bouchat. Mozna pokud mas silnejsi verzi, tak je tam pricny stabilizator v gumovem ulozeni, tak muze bouchat ten. Zameril bych se na ulozeni tlumicu, zvlaste pak, jestli to zacalo po vymene tlumicu...cest
strelak
Odeslal: Monday 05 May 2008 - 15:55:14

Minulý týden jsem si ty silenty nechal dělat na VB,komplet všechny+v předu tyčka stabilizátoru+geometrie.Cena 5200.A je úžasný,jak najednou nic netluče !!(a)
VGT
Odeslal: Monday 05 May 2008 - 11:25:35

bolek napsal ...

... ale když jedu po nerovnostech tak ten zadek skače a boucha

Bouchání mohou dělat silentbloky, ale co to skákání?? Neměnil jsi i pružiny? Nemáš tlumiče moc "tvrdé"? (je tam ten typ, co tam patří?). Co máš na tom autě za pneumatiky?
Yper
Odeslal: Monday 05 May 2008 - 07:35:20

Jo, díky Dádovi jsem si vzpomněl na jeden fígl k identifikaci problému. Zadní náprava přestane bouchat v okamžiku, kdy kufr auta naložíte.
dada
Odeslal: Sunday 04 May 2008 - 23:23:54

...mě to dělal výfuk, jak jde ten oblouk nad nápravou. Po výměně byl trochu níž a po výměně tlimičů šlo auto kousek dolů a při propérování to bouchalo. Takové tupé hluché rány. Ale jen při propérování, nebo naloženej
bolek
Odeslal: Friday 02 May 2008 - 15:15:29

Yper:diky, možna se tu objevi někdo kdo ma přimou zkušenost jo a je to 3dv.
Yper
Odeslal: Friday 02 May 2008 - 15:02:36

Nevím jak je to dělané na eFkové Astře, ale pokud je to podobné jako na Vectře B, tak tam není svrchu žádný šroub na tlumiči, který končí v horní části zadního podběhu, jako tlumiče přední, které tam pak mají gumové uložení (může bouchat), ale je ten tlumič uchycen přes placku k boku podběhu přes dva šrouby a tam pak nebouchá nic. Takový tlumič pak jen buď tlumí nebo netlumí, ale nebouchá!
Musíš se podívat do podběhu.
Při Tvém dotazu je vhodné ještě uvést i to, zda máš hatchback či sedan (stejná kategorie zadních tlumičů) a nebo kombi či Van (opět stejná kategorie).
Bohužel v katalogu autokelly jsem se na tlumiče díval, ale jejich obrázky nejsou k náhledu.
Možná Ti to půjde ä zobrazí se Ti to.
Nicméně si myslím, že to jsou silentbloky nápravy.
bolek
Odeslal: Friday 02 May 2008 - 14:56:05

Ještě mne napadlo jestli to fakt nemužou dělat ty tlumiče ,da se aspoň poznat okem že to uloženi na te napravě je ko?dik

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0930 sec,0.0474 z toho dotazů.