• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér :: Re: Lak OPC
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
DeeJayBoy
Odeslal: Monday 12 May 2008 - 23:15:44
Zdravím, mám auto vlakovně.

Chtěl bych se zeptat, jestli je škodovácká barva race blue, která je na octavii II RS schodná jako barva která bývá na oplech OPC.

Díky moc

David
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 17:41:51

No vidis, to uz je lepsi kdyz reknes ze se nemuzes rozhodnout kterou z nich ...

No ale porad celkem nerozumim tomu, co myslis ze ti kdo poradi, snad to auto delas pro sebe takze musis zvolit tu ktera se vic libi tobe _;
DeeJayBoy
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 17:38:39

Martas VGT - Já mam vybrané dvě barvy - Race Blue a Arden Blau. Pořád spekuluju mezi těmehla dvouma barvama. Nikdy sem je něměl vedle sebe ke srovnání.
Obě barvy jsou buďto z OPC, nebo RS.

Proto mě to zajímá, chápeš?

Dík.

Martas
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 17:03:14

DeeJayBoy napsal ...

VGT - Měním barvu na VeA. Proto víš?


No to nam doslo ze chces asi lakovat auto, ale me stejne jako VGT zajima proc resis jestli je takova barva takova nebo makova ?

Bezny postup je, ze si barvu vyberu a ktera se mi libi (v pripade celolaku je vlastne jedno jakou barvu zda takovou Blue nabo jinou Blue), tu mi lakovna namicha a nastrika.
DeeJayBoy
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 16:55:05

Martas - Protoze vybiram na VeA z techto dvou a prisly mi skoro stejne. Ta skodovacka je podle me tmavsi o kouda.


Yper - Diky za teorii.
DeeJayBoy
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 16:53:06

VGT - Měním barvu na VeA. Proto víš?
Martas
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 15:13:02

Jen ze zvedavosti, z jakeho duvodu potrebujes vedet, zda jsou ty barvy identicke ?
VGT
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 13:16:47

DeeJayBoy napsal ...

Mám auto v lakovně, kde si samy namíchaj.... v lakovně to porovnám a vyberu

Co chceš vybírat ? Barvu už vybral Opel, ne? A lakovna podle čísla jen namíchá. Nebo ty to auto chceš mít vícebarevné?
qpc
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 12:56:50

Standa napsal ...

Modra OPC barva se jmenuje Arden Blau a ma cislo 291. Neni to jen barva ani metaliza, je to perlet.


Správná odpověd ,jinak ta Škodovácká je jinej odstín..
Yper
Odeslal: Tuesday 13 May 2008 - 10:51:35

Klucí, trochu jinak.
Každý netalitický lak obsahuje perleť. Perleť je to stříbrné, co se do laků přidává. Dělá se v několika zrnitostech - od nejjemnější až po velkozrnou.
Při té nejjemnější je vidět jen pod určitým úhlem a většinou za slunečního svitu a velkozrná je vidět téměř vždy.
A dále jak je vidět, určuje průsvitnost či pastelovost přidaných komponent, které tvoří výslednou barvu.
Například černá metalýza Opel na VeBe, existuje tuším ve dvou odstínech pod jedním kódem a míchá ze asi z celkem 5ti barev. Černou počínaje a fialovou konče.
Na tom, jak je perleť vidět a za jakého světla, se ještě podílí i receptura počtu vrchního překrytí lakem.
Jsou barvy, které se přelakovávají i 6x.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0720 sec,0.0417 z toho dotazů.