• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega exteriér :: Re: Vadí mi, že Omega sedan nemá zadný stierač
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
csala
Odeslal: Monday 18 August 2008 - 21:19:07
Zdravím všetkých.
Je to len otázka dizajnu, že to tam nedali, alebo to chýba iba mne?
Predsa pri mokrom zadnom okne by sa stierač zišiel.
Aký je Váš názor?
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Wednesday 20 August 2008 - 08:35:51

RAIN OFF _; taky ho pouzivam i kdyz je pakarna to rozlestit a pri pomale jizde to ma spise opacne ucinky - prez ty kulicky je videt hur nez prez cakance a pri pomale jizde z okna neutikaj tak jako kdyz se jede rychle.
qpc
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 23:06:19

stěrač? Hm,já nepoužívám ani přední.Ted jsem jel v dešti z Prahy do Tachova,pršelo až za Plzen a stíral jsem jen,když mě v levém pruhu brzdil nějakej kamion.Neni nad REIN OFF _;
KopA
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 20:38:21

Souhlasím s Marťasem.

Taky by to bylo neuvěřitelně hnusný protože by motorek musel být uprostřed a stěrač kratoučký.

Auta se šikmou zádí (nebudeme tady řešit co je hatch, lift apod.) většinou nemají ten stěrac přesně uprostřed a tím to stírá takový zvláštní tvar viz. obr.

Krom toho všeho csala buď rád že máš jen 2 stěrače protože se 3ma stěračema máš problém při koupi gumiček/stěračů protože se to prodává nevím proč po dvou.
(já už mám klid od doby co mám 2 auta který maj každý 3 stěrače ale všechny jsou stejně dlouhý takže to řeším koupí 3 sad )



ndefo
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 13:55:04

nesrovnavam typ auta, ale typ okna... velke vypoukle a vzadu... sterac na OB by vypadal obdobne, coz mi prijde nejen znacne nevkusne na to, ze OB je limuzina...
Martas
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 09:22:39

ndefo napsal ...

mne osobne zadni sterac nechybi, kdyz pominu to, ze by tam vypadal "divne", tak pokud se ohlidnu do zadniho okna, stejne pres zvednuty zadek a kridlo moc nevidim a pokud zrovna necouvam ke sloupu, tak se soupat dozadu podle zrcatek neni az takovy problem... podobne vypoukle zadni okno ma ford probe, ktery sterac ma, velky, dlouhy a neuveritelne skaredy...


Jenze Probe je zase auto se sikmou zadi resp. coupe kde se zvedaji 3 dvere a ne sedan !!!!
ndefo
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 09:12:26

mne osobne zadni sterac nechybi, kdyz pominu to, ze by tam vypadal "divne", tak pokud se ohlidnu do zadniho okna, stejne pres zvednuty zadek a kridlo moc nevidim a pokud zrovna necouvam ke sloupu, tak se soupat dozadu podle zrcatek neni az takovy problem... podobne vypoukle zadni okno ma ford probe, ktery sterac ma, velky, dlouhy a neuveritelne skaredy...
Martas
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 08:55:54

No tak tim, ze to neni konstrukcne "slozite" si prave nejsem jist.

1. U sedana je zadni okno hodne vypoukle takze jeden sterac ho tezko otre tak, aby to stalo za rec (otreni 1/4 nic moc nevyresi)
2. U sedana je na rozdil od Kombiku to okno o metr bliz k ridici takze je opravdu nutne ho otrit velkou cast (na rozdil od Kombiku kde uz to tolik nevadi)
3. U sedanu je to okno podstatne kolmeji postavene a vlastne mnohem mensi nez u hatchbacka ale na druhou stranu ani neni tolik znecitovano diky aerodynamice jako u Kombika

Takze pro a proti, u sedana je mnohem "zbytecnejsi" nez u ostatnich karosarskych provedeni a ten duvod je predevsim v konstrukci a v tom ze okno je mene namahano.
csala
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 08:38:59

Martas napsal ...

csala napsal ...

No, zvykol som si na zadny stierac z Cromy - ja viem, Croma nie je sedan, je to liftback, ako napriklad Octavia, ale ten zadny previs tam je.
Takze mi z toho vychadza, ze ten zadny stierac musim ozeliet kvoli konstrukcnej odlisnosti sedanu


No jenze napriklad Octavia neni sedan ale Hatchback !

No vsak som pisal, ze Octavia je liftback Ano, az teraz som pochopil, ze na sedan sa zadny stierac nezmesti
Yper
Odeslal: Tuesday 19 August 2008 - 08:29:07

2 csala: ..zcela chápu Tvé pocity. Já mám kombi a tak jsem si na zadní stěrač zvykl. Jeho absence u sedanů obecně mi hodně vadí, protože pokud je potřeba ráno otřít napadaný bordel na zadním skle a nebo oškrábnout sklo od námrazy, protože nechci točit motor na volnoběh 10 minut a čekat až rozmrzne pomocí výhřevu, tak je to složitější, než otřít zadní okno na kombi i při nefungujícím zadním stěrači. K němu se dá přistoupit a nemusím se nahýbat přes zasviněnou záď sedanu!
Bohužel tahle "konstrukční vada", a já to za ni považuji, není jen výsadou sedanů od značky Opel, ale i VW, Šáde a dalších....
Přičemž si nemyslím, že by se to nedalo zvládnout, protože klidně stěrač mohl být zespodu zadního okna a umístěn z vnitřku kufru, kde je místa dost.
Tohle kapitalističtí soudruzi tak trochu prokaučovali.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0661 sec,0.0238 z toho dotazů.