• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
klima VeA
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Tuesday 14 October 2008 - 06:22:50 Citovat
Host
telleke napsal ...

Ale i tak se mi zdá, že pokud ho dám na nejvíc (IV), tak to stejné fouká míň, než u mojí staré Vectry(rv. 91, bez klimatizace). Tam když jsem pustil ventilátor naplno, tak mě to div neodfouklo, ale tady je to nějaké slabé. Možná to bude způsobeno tím, že to fouká přes radiátor klimatizace, asi.


Ne to je tim ze ta s klimatizaci ma navic "pylovy" filtr, muze to byt normalni ze bude vzdycky foukat trosku min.

A pokud ti i po vymene toho teplotniho cidla bude budik spatne ukazovat tak nehledej chybu v tom cidle, ale ve stabilizatoru co je vzadu na pristrojovce. Lze ho bud vymenit (pomerne bezna elektronicka soucastka) a nebo pripojit paralelne k tomu cidlu proti zemi odpor (hodnotu stanovit prave metodou pokus - omyl bude tak v rozmezi 400 - 800 ohmu).

[ Upraveno Tuesday 14 October 2008 - 08:30:08 ]
telleke
Tuesday 14 October 2008 - 09:03:09 Citovat
Host
Dobře. Děkuji
telleke
Tuesday 14 October 2008 - 15:47:10 Citovat
Host
Tak bežící ventilátor jsem vyřešil. Byla zapnutá klimatizace, jenže v tlačítku je praská žárovka, takže jsem nevěděl jestli běží, nebo ne. Jinak kompresor se nepustí, ale to je asi způsobeno tím, že je klima úplně prázdná. Když jse zmáčkl ten ventilek, tak to syčelo vážně slabě. Ale tlačítko na (asi) vnitřní okruh(3 šipky do kolečka) funguje, je slyšet jak to za palubkou přehodí nějakou záklopku a když to vypnu, tak je slyšet někde v autě takové jakoby zasyčení. Něco jako když odfukuje náklaďák.
vrgadaa
Thursday 18 June 2009 - 15:57:31 Citovat
Host
resil nekdo nahradu chladiva R12 (freon),nebo nevite, ktery servis to umi poresit?
radek28
Friday 19 June 2009 - 08:36:32 Citovat
Host
umí to každej servisák na lednice a podobně...ty mají ještě starý chladiva co se dávali do VA,tak jsem to řešil já...
JardaB
Friday 19 June 2009 - 08:56:27 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Je misto toho nejake nahradni relativne ekologicke chladivo (R27? nevim, musel bych mrknout do knizky) Ale jak tu bylo psano, v autoservisech to nenajdes, shanet chladare. Dodnes me stve, ze jsem neznarodnil 2 30kg lahve freonu, nez sly na likvidaci

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
vrgadaa
Friday 19 June 2009 - 16:00:24 Citovat
Host
dik za tip
JardaB
Friday 19 June 2009 - 17:55:25 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak to nebude tak jednoduche, jako prima nahrada Freonu R12 se pouziva R413a, coz sice snese mineralni olej, ale nevim co na to tesneni, protoze je v tom 88% R134a a to je svina.... Pak jeste mozna R22 ale to ma vyssi kompresni tlaky - to je spis podobne R407c. A nejlepsi by byl R600a, coz je ovsem propan-izobutan a v autech a uzavrenych prostorech se pouzit nesmi... Takze babo rad.
Ja bych tam teda napustil PB z flasky a neparkoval v uzavrenych prostorech, nakonec by nikdo nepoznal, jestli to uteklo z nadrze nebo z klimy
Mimochodem - slysel nekdo v posledni dobe o ozonove dire? Nebude to neco jako s globalnim oteplenim? !Pj: Kazdopadne chladivo s tak dobrymi vlastnostmi, jako ma freon, zatim nikdo nenasel...

[ Upraveno Friday 19 June 2009 - 18:00:20 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
radek28
Friday 19 June 2009 - 20:19:24 Citovat
Host
myslím,že se tady občas řeší totální kraviny to se na mě nezlobte...prostě najdu typa co dělá chlazení,ten číhne na štítek a ví,protože to dělá pořád.já jakožto laik to nechám na něm.tečka.akorát si pamatuju že to starý chladivo co se dělalo do těch veteránů VA bylo dražší..
lesak
Friday 19 June 2009 - 20:30:36 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
martas-to sliším poprvé že by VA měla pylovej filtr a je jedno jestli s klimou nebo bez.Foukat to musí úplně stejně.podle mě (a to už mě prošlo rukama hodně VA tam žádnej pylák není)

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1822 sec,0.1404 z toho dotazů.