• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Výměna oleje v automatu-postřehy
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
toskey
Thursday 27 May 2010 - 14:41:51 Citovat
Host
Tekli mi těsnění kolem van tak jsem se rozhodl vyměnit zároveň s olejem a filtrem.Poté co jsem si objednal těsnění (malé a velké) a filtr cena cca 900 +zakoupení oleje 5+1 litr od starline autokelly cca 800.Mohla začít moje operace.Povolení šroubů v pohodě,u malý vany je potřeba vyháknout trubičku z klipsny,pro lešpí přístup k šroubům.Malá vana demontáž celkem v pohodě jednou rukou držíte,druho povoluje dva poslední šrouby.Vylijete do kbelíku,jdete na větší vanu,u tě je lepší když vám ji někdo přidrží u posledních šroubů,jinak vám to spadne a budete zasraný až za ušima.Vylejt do keblíku.Povolit 3 dlouhý šrouby na filtru a sudnat vyhodit,nechat okapat převodovku.Na vanách oloupat starý ztvrdlý těsnění,vomejt benzínem nánosy olejobahna na vnějších stranách.Sloupnout malé těsnění od flitru z převodovky.Nasadit novvý filtr utáhnout 3 šrouby,nasadit nový těsnění na vany nalejt olej před nasazením (úspora času,potřeba asistence druhýho člověka na držení,nebo víc posilovat a džet jednou rukou).Postupně opatrně dotahovat dokola.Ouhle,tady pro mě jedna zrada:Jeden šroub na malý vaně nejde dotáhnout,v prdeli závit v hliníku,v blízkosti jině šrouby,zatím neteče,neřeším.Příště lépe s momentákem nebo citem v ruce Dolejt olej po okraj,zašrooubovat,nastartovat motor,prořadit všechny rychlosti,zkontrolovat olej,dolejt,vyjet z garáže,projet auto,zajet do garáže,zkontrolovat olej,dolejt,zkontrolovat těsnost.Konec _;
JardaB
Thursday 27 May 2010 - 15:01:39 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No teda naplnit vanu a pak ji pridelavat, to by me nenapadlo Ja mam takovou pruhlednou hadicku, ktera presne vleze do diry po kontrolnim sroubu, tu protahnu kolem motoru nahoru, vrazim do ni trychtyr a leju, obcas kouknu jestli uz v ni stoji olej (protoze kupodivu v otvoru docela tesni, naleju oleje vic nez po otvor)- pak nastartuju a leju dal, obcas proradim. Jde to hezky s nemusim lezt dolu

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Náčelník
Thursday 27 May 2010 - 15:34:39 Citovat
Uživatel #763
Registrován: Thursday 08 June 2006 - 14:29:14
Příspěvků: 155
Teda to je operace s olejem....to já si zajedu do servisu a kámoš mi to udělá zadara Materiál si platím tak nebo tak a co on bude dělat, tak já si dojdu na fotbálek, na pivečko, tataráček za holkama...ach jo, proč tak složitě. Jo a ještě se neušpiním a neutrhnu šroubek No hlavně, že Ti to bude fungovat....tak se časem ozvi.

JardaB : napsal jsi to trefně

Létám nízko a rychle..... pod hladinou radaru


Opel Honda CBF 900 Hornet + Babeta 210 - aktuální
Audi A6 3.0 TDi 2007 - aktuální + plus dvě bokovky
Audi A4 2.0 TDi 2005 - není aktuální
Opel Omega B 2.6 V6 2001 - není aktuální
Opel Omega B 2.5 V6 1996 - není aktuální
toskey
Thursday 27 May 2010 - 15:40:31 Citovat
Host
Já jsem taky použil trychtýř s trubkou,přidělaný k tlumiči kapoty _;Ale stejně to teče pomalu (ner! Pouze tu menší vanu jsem si urychlil nalitím přímo do vany před přišroubováním..
JardaB
Thursday 27 May 2010 - 15:57:50 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Docela rychle to tece, kdyz se ten olej ohreje - proste jsm pred operaci napustil kybl horke vody a do toho olej postavil

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rob2
Monday 20 December 2010 - 22:09:26 Citovat
Host
Já mám reverzovatelné malé (do dlaně) čerpadlo. Jedna hadička do lahve, druhá do převodovky. Použil jsem ho pouze jednou na doplnění kapaliny (cca 0,5l) u předchozího auta. Průtok mohu řídit napětím zdroje, takže docela dobrý strojek.
lesak
Tuesday 21 December 2010 - 13:43:49 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Supr popsaná výměna jen nechápu proč tam lidičky cpete olej a díly od Starlline vždyť je to starý recyklovaný (jemně přefiltrovaný)olej a stačí se po vylití podívat do kanystříku co je na dně(černý kal)recyklát by mě ani tak nevadil ale je to recyklát ze smíchaných olejů (motorový převodový a čert ví jakých ještě):je tam akorád možná přidáno nějaké aditivum ale i to pochybuji.Jo když je někomu jedno jak to dlouho bude fungovat a chce jen aby se točili po nějakou dobu kola tak tam cpěte vše od Starline.Pro zajímavost kdo vyrobil a provozoval Titanic (Star-line).Ještě jsem neměl v rukách cokoliv od Starlline co by bylo kvalitní a to železné co by pasovalo. Jo a porovnejte si ceny také někde jinde než v Kelly i ze slevama jsou někde jinde.Stalline rovná se Sralline.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
JardaB
Tuesday 21 December 2010 - 13:52:24 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nevim, zas tak hrozne mi to neprijde... Bezne dily Starline kupuju a funguje to.
Olej nevim, ten kupuju Cinol a auto si nestezuje

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
lesak
Tuesday 21 December 2010 - 19:32:55 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Jardo a popravdě kolik např výfuků starline ti nepasovalo a sám řekni kolik váží od třeba bosalu a od starlline je to skoro poloviční váha a asi to nebude tím že používají lehčí materiály.Skus někdy do brzdové destičky starlline zadloubat nechtem.Jestli někdo kupuje jen starlline tak to samozřejmě nepozná ale kdo dostává pravidelně do rukou (já) i věci od jiných značek tak musí být zhrozen kvalitou že i za tu cenu je to drahé.Např pár olejových fitrů se po montáži nafouklo jako míč a některé praskly,ale takhle bych mohl psát donekonečna.Já osobně nikdy starlline nekoupím a namontuji to zákazníkům (když si je osobně přinesou-a těch je dost)naprosto bez záruky.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
JardaB
Tuesday 21 December 2010 - 19:43:10 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No vyfuk jsem starline nemel, to jsou nejaky Polsky a docela to ujde. Vodni pumpu asi starline mam a pumpuje, pak uz nevim - ale treba PU tmel na okna maji za kilo a listy s nim drzi dobre

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1922 sec,0.1546 z toho dotazů.