• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ztráta výkonu
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Lukáą
Thursday 31 March 2005 - 19:18:33
Host
Měl bych takový speciální dotaz, jak uľ u mě bývá zvykem. Poslední dobou pozoruji sníľení výkonu motoru následujícím způsobem: dříve, kdyľ jsem se na rovince rozjíľděl, stačilo mi 1500ot. a kdyľ jsem pouątěl spojku, tak to kleslo na 1200 a hned se to začlo vytahovat výą a zátah normální. No a v poslední době vytáčím skoro na 2000 a kdyľ pouątím spojku, takto klesne skoro na 1000 a výkon kde nic tu nic. ..auto se jako rozjede, a pak se chytne, bez ąkubání ..prostě plynule se rozjede a jede ...při přidávání občas cítím nevůli motoru táhnout, ale bez ąkubání nebo nějakého nárazového poklesu výkonu. Prostě takové dočasné sníľení, ale bez nějakých velkých vedlejąích příznaků v podobě ąkubání, okamľité ztráty výkonu; při seąlápnutí plynu je to takové línějąí, jako kdyľ se jede s klimou a jeątě máte napůl zataľenou ruční brzdu. Zároveň jsem zaznamenal změnu zvuku motoru, je teď takový hrubąí ..ne uklepaný, nebo ľe by něco třískalo, řvalo ..to ne, má hrubąí zvuk. Příątí týden jedu na výměnu svíček, oleje a filtru ..ale filtr je tam chvilku, takľe ten je OK. Mám nechat zkontrolovat jeątě něco, preventivně, nebo si myslíte, ľe problém bude ve svíčkách? Díky za názory. Je to X20XEV, 76tisíc najeto. Díval jsem se, voda neubávý a víčko od uzávěru oleje je krásně čisté, pouze olej.
riwal
Thursday 31 March 2005 - 19:26:48
Host
Váha vzduchu.
Lukáą
Thursday 31 March 2005 - 19:29:08
Host
jednoznačně? Nebo tak na 10 procent?
Lukáą
Thursday 31 March 2005 - 19:31:15
Host
ale kontralka mi nesvítí, ani neblikne ..nastartuju a zhasne a tím to končí. Můľe být jenom načlá? Asi to jeątě nebude akutní, ale uľ by to chtělo? Nebo jak si to mám vysvětlit?
Lukáą
Thursday 31 March 2005 - 19:32:30
Host
jo, a jeątě ..můľu s tím jet klidně nad 4500 otáček a nad 2500 otáček uľ to jede normálně, tah OK, a jezdím klidně 140, bez problémů --jenom ty rozjezdy ...tomu motoru se to nelíbí.
Lib
Thursday 31 March 2005 - 19:36:28
Host
co volnobeh a startovani? Na vahu to imho nevypada, to by blbnul volnobeh
Lukáą
Thursday 31 March 2005 - 19:41:44
Host
1x z 20 nastartování to točím a točím a točím a točím a nakonec to chytne, jinak na první »uk. To uľ se tu kdesi řeąilo, ľe točí a točí a točí a jakoby nasucho a pak to naskočí. To občas udělá i mě, ale jak říkám, jednu z 20 moľná 30 nastartování. Volnoběh krásně jde, nepohupuje se, za studena 1200, pak 900 a kdyľ je motor teplý, tak 800-850. Volnoběh nepadá ...ale kdyľ ąlápnu na plyn na volnoběh, tak chvilku trvá, neľ vyletí ... je to odspod línějąí. Co jsem zkouąel 16xe a 18xe, tak stačí »uknout o plyn a uľ to letí nahoru ..já musím toho plynu trochu víc, coľ mě u dvoulitra překvapuje.
riwal
Thursday 31 March 2005 - 20:06:52
Host
No tak počkejte na NIA, ale já sázim na váhu vzduchu.
Anonymní
Thursday 31 March 2005 - 20:12:26
Host
Tiez tipujem vahu vzduchu. Mal som podobny problem, volnobeh mi neblbol a kontrolka motora nesvietila. Po vymene vahy bolo vsetko OK.
macil
Friday 01 April 2005 - 17:13:35
Host
A nemôľe to by» diera niekde vo výfuku, resp. niektoré z tesnení, keď to má taký dunivý zvuk?
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1766 sec,0.1418 z toho dotazů.