• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega A převodovka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jakub Horyna
Tuesday 08 March 2011 - 10:55:37 Citovat
Host
Chtěl bych se zeptat,jezdím ted z nouze fabii a strašně lehounce jde vyšlápnout pedál spojky,na což u mé omegy A 2.0i musim mít nohu jak závodní krocan abych to ušlápl, a to mě právě zajímá,jestli to je tím mnoha letým pokrokem a lepší učiností páky na lanko a nebo ta omega bude mít stejne lehkou spojku na sešlápnutí, čím by to bylo... zanešeným lankem,špatným přítlačákem .....? děkuji
KopA
Tuesday 08 March 2011 - 12:49:20 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Dobrej postřeh ale toto je dáno konstrukcí. OA má lanko ale Škodovka má spojku hydraulickou - tím to je.

Já to mám stejný VeBe má spojku lehkou jako plyn ale Calibra to je jak druhej brzdovej pedál

S tím nic neuděláš jedině vyměnit lanko za hydrauliku ale to nemá smysl jen kvůli tomu aby ti šel lehčeji pedál.

[ Upraveno Tuesday 08 March 2011 - 12:50:51 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Martas
Tuesday 08 March 2011 - 12:54:34 Citovat
Host
Pokud je ovladana spojka mechanicky a jde ti pedal hodne ztuha, muze bejt, ze mas uz spojku na pokraji zivotnosti - vyhratej a tim padem mene pruznej pritlacak.
Jakub Horyna
Tuesday 08 March 2011 - 16:33:45 Citovat
Host
Tak to možná i tím bude, je tam už 22 let tak asi bude mít to hezké za sebou, a ještě se zeptám, jestli má někdo zkušenosti s tím že mi jde hůř řadit rychlosti,opet kdyz to porovnam s fabii, ale tohle ma primo tyc a fabia ma lanovody ne ? dá se to také připisovat vadné spojce nebo by to mohl být i jiny problém, např olej v převodovce nebo snad přímo v mechanizmu mezi řadičkou a samotnou prevodovkou ?
lesak
Tuesday 08 March 2011 - 18:30:31 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Hodně hodně často je to také tím že je prostě suchá a rezavá hřídel po které běhá lamela.Lidi kterým to namažu pak neumí ode mě odject.Pořádně namazat to jde bohužel jen po demontáži spojky.Nějaké to stříkání sprejem je nebezpečné že se namastí lamela.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Ivan
Tuesday 08 March 2011 - 20:10:42 Citovat
Host

Měl jsem Rekorda 2.0,tam byla spojka v podstatě stejná jako u Omegy,šla docela lehce,jako v nových autech.....pak mi jednou začal jít pedál hodně ztuha a po 14 dnech uletělo lanko,v té době staré 20 let......
Jakub Horyna
Tuesday 08 March 2011 - 22:35:04 Citovat
Host
s tím namazáním hřídele to nezní zle, chystám se do léta vyměnit celou sadu spojky i lanko, šlo by mi ukázat nějaký obrázek kde přesne a jak moc to promazat a hlavně čím ? vyžaduje to nějaký specialní mazivo ? děkuji
lesak
Wednesday 09 March 2011 - 20:42:47 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Namazat hřídel co jde z převodovky já to dělám třeba měděnou vazelínou ve spreji ale stačí třeba grafitka ale nesmí se to přehnat aby se pak otáčením neodstředila přímo na spojku.Také je dobře namazat držák který drží ložisko.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1975 sec,0.1557 z toho dotazů.