• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OMEGA C AT - pomalé rozjezdy
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rynler
Sunday 13 March 2011 - 09:24:38 Citovat
Host
Zdravím všechny,
koupil jsem siv pořadí třetí Omegu, tentokrát automat. Nemám s ním
žádnou zkušenost, tak bude můj problém možná pitomost. Při rozjezdu
trvá dost dlouho, než se jakoby motor chytne a auto začne akcelerovat. Nepomůže ani úplné prošlápnutí plynu až na podlahu. Vždycky trvá tak tři vteřiny (možná pět), než začne auto reagovat. Nejde o závody, ale když vjedu do křižovatky a musím zmizet, je ta prodleva dost nepříjemná. Tlačítko S na řadičce taky nemá vliv. Jinak jsem za zatím cca 1500 km žádnej další problém převodovkou nepozoroval. Máte někdo typ čím to zpoždění může být?

Předem dík za odpovědi, Rynler
lesak
Sunday 13 March 2011 - 12:02:03 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Málo oleje.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Jaryn
Monday 14 March 2011 - 00:06:13 Citovat
Uživatel #655
Registrován: Friday 24 March 2006 - 02:23:38
Příspěvků: 162
Předpokládám, že myslíš v převodovce?

Co neubrzdíš to neukecáš.
Opel Omega Caravan B(C) 2.2 16V automat
JardaB
Monday 14 March 2011 - 08:34:54 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tezko rict, kdyz je malo oleje, dela to nejdriv problemy zastudena, kdyz chybi 1-2 litry, neni to po ohrati vubec znat. RJ automatu omezuje dle potreby vykon motoru, jde o to, jak se mu to chova - behem razeni proste vykon na nejakou vterinu spadne, leda dat na volici 1 a pak by to melo vystrelit hned. Pokud to vypada spis jako ze to v prevodovce proklouzne (vyleti otacky) tak muze byt spatne cerpadlo, regulace oleje atd., coz se pri bezne jizde styl klobouk vubec nepozna. Typicky vypadava treci krouzek mezi cerpadlem a prvni spojkou, cimz vznikne vule asi 1.2mm, na funkci to nejak nema vliv ale odrbava se stator cerpadla - az se prodrbe. Jeste jsem nepotkal prevodovku, kde by ten krouzek byl na svem miste ( k nalezeni v te mensi olejove vane)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Monday 14 March 2011 - 15:31:03 Citovat
Host
radi to vsechny 4 rychlosti? plus zamek ctyrky? nerozjizdi se to na dvojku? funguje vlocka? Kdyz das na volici 1 tak je to stejny?
Rynler
Tuesday 15 March 2011 - 06:05:59 Citovat
Host
Přijde mi to, že všechno ostatní funguje správně - vločka, řazení do posledního stupně (myslím že je to pětirychlostní), rozjezd je na jedničku. Na voliči to začíná dvojkou. V převodovce nic neprokluzuje, prostě to jakoby nereaguje na plyn. U toho rozjezdu je to nejmarkantnější, ale do nějakejch 80-90km/h to menší prodlevu má taky. Od těch 90ti to reaguje na sebemenší sešlápnutí plynu okamžitě. Ten olej omrknu. Ale kdyby ho bylo málo, řekl bych že to bude dělat
problémy studený. Mě se to chová pořád stejně hned po startu i po 100km.
JardaB
Tuesday 15 March 2011 - 06:32:52 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak to je pak novejsi turbodyzl, ze? S tim zkusenosti nemam to co jsem psal plati pro 4 kvalt... Je IMHO otazka, jestli je to vlastnost motoru nebo to zpusobuje prevodovka.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rynler
Tuesday 15 March 2011 - 08:53:56 Citovat
Host
Je to ten poslední motor 2,5 DTI a pětirychlostní převodovka. Na neutrál to na plyn reaguje hned, takže bych spíš čekal že to bude v převodovce. Navíc při vyšších rychlostech kdy je motor zatíženej nejvíc, tak to reaguje na plyn okamžitě. Ukáže něco diagnostika, když to žádnou chybu
na palubce nehlásí?

JardaB
Tuesday 15 March 2011 - 10:08:06 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nevim no, dyzlu chvili trva nez se z klidu rozjede turbo, pri vyssi rychlosti uz tam bude staly vetsi vykon a je to jine, co si pamatuju kdyz jsem jeste TD mel

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Rynler
Sunday 20 March 2011 - 20:47:01 Citovat
Host
Takže olejem to není. Dneska jsem to zvedl, oleje je dost.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1550 sec,0.1047 z toho dotazů.