• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
STAG 300 porucha
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pavel
Tuesday 17 January 2012 - 23:14:36 Citovat
Host
Mám Opel Zafira 1.8 85kW r.99 a LPG STAG 300 (najazdené za dva roky asi 45tis. km). Auto mi počas jazdy prestalo ísť na LPG (kontrolka LPG nesvieti, ani stav paliva, tlačítko B/G nereaguje). Po vypnutí a znovu naštartovaní kontrolka LPG (aj stav paliva) iba na chvíľku zasvieti a potom zhasne (asi 2-3sekundy). Keďže záruka skončila pred mesiacom, išiel som do servisu autolpg.cz. Asi 3hodiny hľadali chybu, vymieňali riadiace jednotky apod. Nakoniec vymenili prepínač LPG/Benzin (1200kč) a "změnili proud pres klicek". Zdalo sa, že všetko je ok. Ale najazdil som 150km a jedno ráno po naštartovaní rovnaká porucha. Starý prepínač som kontroloval - meral a je v poriadku (je to iba obyčajné tlačítko s jednou diodou a rezistorom - všetko OK). Takže si myslím, že to prepínačom B/G nebolo. Všimol som si, že pri menšom pohybe s jednou hadičkou mi uniká plyn, tak tú som pritiahol (testnosť už je ok) a teraz po naštartovaní sa to snaží aj prepnúť na plyn (počujem otvorenie plynovej nádrže), ale vzápätí hneď prestane svietiť lpg kontrolka aj stav paliva. Teraz počas jazdy na benzín sa mi viackrát stalo, že kontrolka lpg a stav paliva občas zasvietili na 1-2s. Zaujímavé je, že kontrolka lpg tesne pred zhasnutím zníži/zvýši intenzitu, ako keby kolísalo napätie, ale skúšal som aj jazdiť s napojeným voltmetrom na baterku a napätie bolo od 13.8-14.3V podľa toho ako rýchlo som mal pustený vetrák.
Prosím o radu, ak ste sa náhodou už s niečím podobným stretli, alebo čo skontrolovať. Prípadne prosím o odporučenie na skutočného odborníka v Brne a okolí. Pretože do autolpg.cz sa už bojím ísť s tým, že budú niekoľko hodín hľadať a aj tak to nenájdu.
Ďakujem.
Jiřik
Wednesday 18 January 2012 - 07:42:02 Citovat
Host
1. Jaké tam byly zapsané chyby?
2. Zkontroloval bych pojistky, myslím že jsou dvě v plynové kabeláži, jestli je dobrý kontakt pak bych prostříkl kontaktolem piny na ŘJ.
Host
Wednesday 18 January 2012 - 07:58:09 Citovat
Host
Jiřik napsal ...

1. Jaké tam byly zapsané chyby?
2. Zkontroloval bych pojistky, myslím že jsou dvě v plynové kabeláži, jestli je dobrý kontakt pak bych prostříkl kontaktolem piny na ŘJ.


Ďakujem. Pojistku som videl iba jednu (od + polu baterie), tú už som kontroloval či nie je zoxidovaná. Skúsim tie kontakty na RJ. Inak chyby neviem aké zistili, povedali mi len "vymena B/G prepinaca" a "zmena proudu pres klicek".
JardaB
Wednesday 18 January 2012 - 08:09:21 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
U Stagu jeste ne ale driv mi natekla voda do konektoru RJ a to pak delalo divy... Rekl bych, ze bude problem nekde v kabelazi, konektorech atp., stahni si schema, ono tam zas tak moc veci pripojenych neni a mer napeti na jednotce atp., Taky muze blbnout pripojeni toho ovladaciho modulu, jsou tam tusim 3-4 draty a komunikuje to digitalne, tak projit tenhle kablik a konektory.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Wednesday 18 January 2012 - 13:22:54 Citovat
Host
Odkaz

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2797 sec,0.2332 z toho dotazů.