• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadní brzdy
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mmic
Monday 27 June 2005 - 14:55:46 Citovat
Host
Ahoj!
Mám problém se zadníma brzdama - bubny. Po výměně obloľení a lanovodu (od firmy Ate) mi to mizerně brzdí, ruční prakticky vůbec. Samostavy fungujou, lanovod jde lehce, ale i kdyľ ručku zarvu vąí silou, tak mi auto z kopce ujede. Rovněľ na noľní brzdu to moc nebrzdí (pravej víc neľ levej, ale stejně málo). Zkouąel jsem uľ snad vąechno zkontrolovat, novou kapalinu, odvzduąnit... Co s tím je???
Díky za rady
Yper
Tuesday 28 June 2005 - 09:43:47 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Bubny znovu sundat, zkusit je přejet jemným brusným papírem a odmastit - jemným smirkem zkusit přejet i ty nové pakny a podívat se, zda nejsou mastné.Vąe důkladně vyfoukat.
Zkontrolovat, zda obě strany chodí po "mírném" seąlápnutí pedálu stejně - nebo po zataľení ruční brzdy.
Po smontování se rozjet a zatahovat ruční brzdu tak, abys cítil, ľe zadek začíná brzdit - pak s tím takhle ujet třeba i 100-200 metrů.
Nové pakny se tak přizpůsobí bubnu, buben se vyhladí podle nich a případně se vypálí mastnota, která tam mohla být od prodejce nebo od tvých rukou a případně se tam mohla dostat při odvduąňování (náhodu). Ve větąině případů to dělá mastnota a nerovnost paken a bubnu vůči sobě.
Bubny brzdí tím lépe, čím více jsou hladké. Hrubost bubnu způsobuje horąí brľdění.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Mmic
Monday 11 July 2005 - 18:01:54 Citovat
Host
Furt to nebrzdi, nechal jsem si to zmerit, ucinnost pouhych 21 procent... Asi to predelam na kotouce.
Mate s tim nekdo zkusenosti?
Ivan
Monday 11 July 2005 - 20:18:02 Citovat
Host
Měl sem podobnej problém když sem to dělal kamošovi. Jestlis ještě nevihodil starý pakny tak je přesně srovnej s novejma. Mě se stalo že vybrání v pakně kam se opírá rozpěra od ruční brzdy bylo o tři milimetry hlubší a nešlo to doladit. Sehnali se jiný pakny a brzdy sou OK. Čau.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1481 sec,0.1202 z toho dotazů.