• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
angel eyes
Přejít na stranu  1 2 3 ... 10 [11] 12 13 14
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Thursday 09 October 2008 - 10:01:29 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Jsem laik a tak se i vyjadřuji. Žárovka je pro mne to, co svítí. Vím, že žárovka a výbojka jsou odlišné technologie, ale děkuji, ty příměsi jodu a bromu pro mne byly velmi poučné, někam si to založím a možná, v příštím životě, jestli ze mě bude chemik přez žárovky, to upotřebím. Kdybys mi tak ještě odpověděl na otázku.
Do jaké míry je proveditelné vyměnit u mého auta, které má, momentálně rozbité, světlomety s xenonovými výbojkami tyto, za nová světla provedení AE tak, že pouze vyměním světla ( myslím tím ta světla jako zařízení, nechci abys mě opravoval, že světlo je pouze tok fotonů), vrazím do nivh motorky na naklápění a ty moje xenonové výbojky.
Liší se to nějak v uchycení, vybroušení čočky apod? Což by tuto montáž vyloučilo?

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Cesťák
Thursday 09 October 2008 - 10:32:22 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Ještě jednu prosbu mám:
Mluvíte tu hodně o světlech SONAR http://www.kopacek.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=293&hd_rep=1#HDDotaz a o problémech s mlžením. Máte nějaké informace a zkušenosti se světly FK? http://www.f2tuning.cz/produkt/73-angel-eyes-vectra-b--cerne.html?katID=35 Jsou sice dražší, ale zdají se mi, "povedenější". Mají krytou žárovku blikače, nemají to "problematickou" žárovku parkovačky apod.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

KopA
Thursday 09 October 2008 - 11:35:56 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
JardaB napsal ...

Nevim, co je na nich uzasneho (NA XENONECH), ale na rozdil od zarovek sviti a je v noci neco videt...

To kupujete tyhle? Odkaz ?


Jardo ne všechy vlákna jsou o Omegách.
Omega v noci možná svítí jenom s Xenonama ale Cesťák má Vectru.

Cesťák: Asi bych sháněl na vraku. Nevidím důvod kupovat cokoliv jinýho když máš v autě vše co je třeba k originálním Xenonům. Cena by tedy měla být dobrá protože nebudeš potřebovat všechny ty věci okolo. Možná by ti pomohl Legend ten má skvělý vrakál.

Já si myslím že to co máš z rozbitého světla do světla jiné značky nedostaneš.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
KopA
Thursday 09 October 2008 - 12:34:13 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Ještě mě napadá jak jsou ty světla rozbitý? Máš foto?

Psal jsi že by možná stačilo pouze pravé.

Myslím si že pokud je rozbitý pouze ten čirý čelní plast tak by šlo z vraku koupit normální světlo (na žárovky a třeba i rozbité zezadu = levněji) a ten plast přehodit. Za předpokladu že by byl stejný (vnitřní drážkování - ale facelift myslím žádné nemá je to IMHO hladký).

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Pavouk
Thursday 09 October 2008 - 13:04:47 Citovat
Host
Čauec Čeldo.Koupil sem si ty AE co máš ty ,zitra je budu měnit a chtěl bych se zeptat jestli ty kroužky jdou zapojit i s diodou na drátky od parkovaček(bílí+černý) aby fungovali jako parkovačky?A ještě jestli motorky na naklápění musels zacvaknout silou nebo se jen nasadí pootočením.Dík čauec
VGT
Thursday 09 October 2008 - 13:11:30 Citovat
Host
2 Cesťák: pokud je ti znám rozdíl mezi žárovkou a výbojkou, tak používej, prosím, vždy to správné pojmenování - neboť to se pak přes net těžko s někým domluvíš. Mířím tím zrovna k tvému dalšímu dotazu: ...... Světlomety s projektorovou optikou (světlomety "s čočkami") se dělají jak v provedení pro žárovky, tak v provedení pro výbojky. Zaměňovat zdroj světla ve světlometu (žárovku za výbojku či výbojku za žárovku) není nikde v Evropě povoleno - tudíž jsem se o tuto možnost ani nezajímal.
Nový jeden "xenonový" světlomet Carello stojí u Odkaz kolem 9400,-Kč, lze to koupit ještě i s nějakou slevou (přes nějakého jejich registrovaného odběratele). Možná, u nějakého jiného prodejce, by šel sehnat ještě levněji.
Jinak - pokud bys to chtěl ještě za míň peněz, než je cena nového, doporučuji rady od KopA (koupit celý světlomet z vrakáče, či ze dvou rozbitých světlometů poskládat jeden dobrý).
Cesťák
Thursday 09 October 2008 - 14:45:17 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Můj dotaz na světla se Vám odborníkům může zdát najivní. Je to však důvod, proč jsem členem tohoto klubu. Očekávám, že od Těch zkušených v příslušné oblasti něco získám. A na oplátku rád odpovím na dotazy, ke kterým mám co říci.
Když se na něco ptám, skutečně nechci slyšet, jak moc hloupě jsem otázku položil, já taky neopravuji gramatické chyby mnohých z vás. Jde mi o podstatu problému a o ochotu pomoci. Zvyšovat si sebevědomí tímto způsobem nemám zapotřebí.
Jinak Ti děkuji za odpověď, Tvých názorů si vážím a často mě poučí. To, že existuje projektorová optika a je i pro žárovky je pro mne nová a odnotná informace.
Byl jsem rozhodnut, koupit nové origo xenony navzdory informaci, kterou jsem vyčetl na NETu, a to, že když je na autě instalace pro výbojky, lze tyto instalovat i do těles světlometů které jsou vyrobeny na žárovky. Před chvílí jsem se však vrátil od servismana, který mi auto opravuje, a ten mi tvrdí, že do těles AE, http://fun-tuning.cz/index.php?page=detail&category=21&parent=3&car=Opel&model=Vectra%20B&typ=&ID=131&lang=0 které mu dodám, mi bez problémů nainstaluje mé stávající výbojky. Budou prý možná svítit o něco méně, ale stále to bude lepší než žárovky, nikoho nebudu oslňovat a technickou prý projdu bez problémů. Tvrdí, že pokud ta nová světla jsou na žárovky H7, bude to tam pasovat zcela bez úprav.
Zkusím to a po pravdě vám zde sdělím své zkušenosti.
Možná to není

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Thursday 09 October 2008 - 14:51:43 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

Před chvílí jsem se však vrátil od servismana, který mi auto opravuje, a ten mi tvrdí, že do těles AE, http://fun-tuning.cz/index.php?page=detail&category=21&parent=3&car=Opel&model=Vectra%20B&typ=&ID=131&lang=0 které mu dodám, mi bez problémů nainstaluje mé stávající výbojky. Budou prý možná svítit o něco méně, ale stále to bude lepší než žárovky, nikoho nebudu oslňovat a technickou prý projdu bez problémů. Tvrdí, že pokud ta nová světla jsou na žárovky H7, bude to tam pasovat zcela bez úprav.


To je ale to o cem tu mluvime, nahradit lze, ale rozhodne to neni legislativne v poradku a co se tyce oslnovani, tak to automaticke naklapeni (neco zcela jineho nez je bezna regulace svetlometu z duvodu ruzneho zatizeni) tam chybi a oslnovani proste zpusobovat musi diky rozdilnemu uhlu vyzarovani co maji xenony/zarovky.
Cesťák
Thursday 09 October 2008 - 15:15:49 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Já myslel, že naklápění je záležitost elektroniky, která jen "říká" v reálném čase motorku o kolik otáček pootočit.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Thursday 09 October 2008 - 15:30:49 Citovat
Host
Xenony sou neco uplne jinyho, tam neni motorek kterej z jedny polohy do druhy "jede" 10 vterin !

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 ... 10 [11] 12 13 14  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1505 sec,0.1185 z toho dotazů.