• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
bzučení studený motor
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lubor
Tuesday 30 August 2005 - 08:26:46 Citovat
Host
Zdravíčko.Chtěl bych se jenom zeptat, Mám nově Vectru, a když nahodím studený motor, tak mi jde od svodů výfuku prskavý zvuk, jako když lejete olej na rozpálenou plotnu. Za minutu se to pomalilinku utiší a potom už naprostý klid. Slyšel jsem, že to může dělat nějaký sekundár, ale mám 99 rok výroby, a ty už sekundár prý nemají. Aspoň co se na to dívali v servisu. Trošku mě to děsí. Jde to opravdu z oblasti svodů z místa ukotvení v hlavě a pomalu to mizí. Můžou to být výfukové ventily nebo těsnění svodů? Na co se mám zaměřit? Poradíte mi, borci? Dík moc za každý nápad. Kontrolka motoru nesvítí, tah to má jako blázen už od začátku, ale na studeno to nehoním. Je to 2.0 16V benzín.
riwal
Tuesday 30 August 2005 - 08:33:52 Citovat
Host
Prskavý zvuk jsou prasklý parohy, nebo trženej svorník na nich a fouklý těsnění - je to klasická atrakce. Parohy se dají zavařit, jinak nový stojí 5500,- pokud je to svorník a těsnění, tak to je levnější, ale musí se vyměnit všechny svorníky a těsnění, pokud jsou parohy zkroucený, tak se musí srovnat na brusce.
To že po chvíli zvuk přestává je tím, že se ohřátím prasklina zatahuje. Dá se s tim nějakej čas klidně jezdit, ale nesmí to prasknout úplně. Ty parohy nejčastěji praskají uprostřed jak se stýkají kanály 2. a 3. válce.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1266 sec,0.1045 z toho dotazů.