• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přimrznuté destičky
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tokin
Friday 02 December 2005 - 09:36:51 Citovat
Host
Ahoj, chlapi, mám asi problém, včera se mi stalo, že sem nechal na parkovišti zatáhlou ruční brzdu a zůstali mě viset destičky.Potom trocha smradu ale pak byl klid(asi se odrazily či upálili )Mám strach, aby se to v těchto holomrazech neopakovalo, je zde jiný problém nebo stačí promazat lanovody?
Vodník
Friday 02 December 2005 - 09:46:41 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Nezatahovat, parkovat s kvaltem! Možná se destičky jen zahřály a prostě povolily. Ten smrádek mohl být i od spojky.
Jirka
Friday 02 December 2005 - 09:48:52 Citovat
Host
Taky se mi to stalo a od té doby se řídím návodem k autu - doporučuje při mrazech NEZATAHOVAT RUČNÍ BRZDU a jenom tam dát kvalt. Pokud nemáš auto někde v kopci, tak to stopro stačí...
Vodník
Friday 02 December 2005 - 10:15:09 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Nezatahovat, parkovat s kvaltem! Možná se destičky jen zahřály a prostě povolily. Ten smrádek mohl být i od spojky.
Vodník
Friday 02 December 2005 - 10:17:48 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Áááááháááá! Ha! Tak už vím, jak se to stane, když nějaký trouba pošle jednu odpověď dvakrát!
tokin
Friday 02 December 2005 - 10:29:46 Citovat
Host
Od spojky ne , bylo to od zadních kol, navíc fakt byli zahřáté.Dík za radu, já osel si to taky uvědomuju, že kdysi mě to pan učitel v autoškole povídal.Ale je to síla zvyku - budu muset dávat bacha.Dík za radu
Yper
Friday 02 December 2005 - 10:59:00 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tohle nebyly na 90% přimrzlé destičky, protože ty se po uvedení kola do pohybu odtrhnou a nesmrdí a protože pak každý kotouč vibruje, tak je odtlačí do brzdiče.
To co se ti stalo je, že máš v háji lanovody! Tedy podle toho, co popisuješ!
Zatáhneš ručku, v noci mrzne, lanovod v bovdenu přimrzne vykondenzovanou vzdušnou vlhkostí a pakny v zadním bubnu nebo bubnokotouči už neodlepíš! - jedině odbrousíš, což jsi asi udělal.
V zimě nezatahovat ručku. Pokud se tak stane, tak se musíš chytit nějak za střechu a jednou nohou kopat do lanovodu v místě, kde přechází z karoserie na zadní nápravu. Poznáš jak se uvolní - najednou už neklade odpor a jde měkčeji. To samé i na druhé straně.
Lanovody odcházejí právě v onom místě ohybu!
Jednoznačně vyměnit! Já za druhovýrobu na Caravana dal necelých 1300,-Kč a namontoval si je sám.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
tokin
Friday 02 December 2005 - 12:36:52 Citovat
Host
Budu na to dávat bacha.teď je to již v pohodě,beze smradu,auto brzdí normálně i ručka.Už ji nebudu používat, dokud se neoteplí.Pokud by to zlobilo,vyměním je
Vodník
Friday 02 December 2005 - 20:34:38 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Gospodin Tokin, něpláčtě, Nataša ljubit vas. No nět fyzičesky, a psychičesky. Mě to jednou zamrzlo na žigulíku. Já to túroval dopředu i dozádu a Andělíček Strážníček se toho jitra hodně nadřel, protože půl metru za mnou byly vrata a přede mnou další auťák, a naštěstí se Ilja Muromec ani nehnul. Protože kdyby ty brzdy tenkrát byly povolily, no to by byla šlupa! Naštěstí jsem toho včas nechal, odkráčel do báru, kde mi ospalý číšník z ranní směny nalil paňáka vodky. A než jsem ho (paňáka) uchlácholil párkem a kafetem, brzdy povolily. Dobro došli. A nezapomeň zajistit klínem.
vrgada
Saturday 03 December 2005 - 09:15:51 Citovat
Host
A k cemu ta rucni brzda vubec je? Pokud v navodu doporucuji ji v zime nepouzivat, tak to lze vydrzet i pres leto nee?
Ale vazne jednou jsem znacne unaven po mnoha set km prijel v noci domu a zabral za rucni brzdu-pretrhly se zkorodovana lanka a neajkou dobu to trvalo, nez jsem to nechal spravit. Od te doby vim, ze tezka OA2,4i se na zarazeny kvalt nerozjede ani z velmi prudkeho kopce (i kdyz jistota je jistota a je vhodne to pojistit alespon natocenim kol, kdyz ne klinem. A do kopce se po trosce cviku da rozjet i bez teto berlicky a to i bez couvnuti ci paleni spojky.
...
Je -li tu nejaky starsi Brnak, tak si mozna vzpomene, ze okolo roku 1970 se rozjel autobus se spatne zatazenou rucni brzdou z Barvicovy ulice dolu a sjel cely kopec a teprve dole smetl trafiku (kdyby tam dal autobusak kvalt-tak se mu to mozna nestalo, nastesti v te trafice zrovna nikdo nebyl, ale pak ji postavili znovu radeji na jinem miste:-)
Nicmene je zapotrebi ji obcas pouzit, aby uplne neatrofovala a nevyhodili vas z STK:-)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1463 sec,0.1092 z toho dotazů.