• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej se dostal do krokáče a klapky
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Thursday 06 April 2006 - 11:27:06 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ó jé, pravdu díž velký Mágu!!! ?lola
To jsem ve výčtu závad jaksi pozapomněl.
Ano, ještě to můžou dělalat vodítka ventilů a stírací gufera na nich.
To se dělá buď samostatně nebo rovnou i s výměnou pístních kroužků.
Cana jak uvedl NIO - on to dělá a asi levnější to nebude!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Václav GT
Tuesday 11 April 2006 - 10:05:38 Citovat
Host
A co použít zachycovač oleje (filtr GM 9 193 502 ) do odvětrání klikové skříně. Co vy na to, praktici zkušení ??? Odkaz
Yper
Tuesday 11 April 2006 - 10:24:03 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Vzhledově to vypadá dobře, ale má to drobnou chybu - nejde to na všechny motoru, ale jen na ty, co mají sací potrubí pod hlavou tak, aby se tam ten zmíněný přípravek dostal - u mne je sání a odvětrání v jedné horizontální rovině!
Navíc nevěřím ničemu, v čem jsou nějaké špony - neviděl jsem spodek a aby náhodou nedošlo k nasátí té výplně do motoru!
To už je lepší tam dát něco, co se podobá větší odkalovací nádržce.

Mám nápad - Horst chvost kdysi inzeroval nějaký blbinec na tyč k vysavači, který zachytí velké nečistoty a vodu , aby se to nedostalo ani do sáčku! Nějakej twister nebo takový nějaký bazmek! Co zkusit tohle! _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Václav GT
Tuesday 11 April 2006 - 11:02:59 Citovat
Host
No, není to výrobek od Horsta Fuchse ?lola , ale od GM. A dotaz tohoto vlákna byl na motor 2,0 16V (tedy předpokládám X20XEV), tudíž tato součástka do tohoto vlákna patří. V katalogu náhradních dílů Opel je uvedena (pozice 18) Odkaz .Jen ta montáž je tam vyobrazena oproti těm polským návodům vzhůru nohama. Nemáte to někdo na motoru namontované?? (já mám jiný motor, ale na něj by to šlo také namontovat).
macil
Tuesday 11 April 2006 - 11:30:30 Citovat
Host
Ibaže tento bazmek sa nemontuje na odvetranie do sania. Na tom ruskom odkaze je to hadica na pozícii č.3. Ten filter sa dáva asi na prepad späť do kľukovky, alebo čo to je.
prtka
Tuesday 11 April 2006 - 11:46:09 Citovat
Host
je to na odvětrání klikové skříně
Václav GT
Tuesday 11 April 2006 - 11:55:17 Citovat
Host
Tento bazmek se montuje do hadice odvětrání klikové skříně, vedoucí do víka ventilů (víko ventilů je dále odvětráno do sacího potrubí). Právě v této hadici (z klikové skříně do víka ventilů) je největší "průvan" olejové mlhy z klikové skříně.
strelectom
Tuesday 11 April 2006 - 12:05:40 Citovat
Host
To Václav GT.Je to "zachycovaè" oleje jak si psal, anebo filtr? Jde mi o to, zda to má zachytit veškerý olej, anebo jej jen vyèistit od neèistot a pustit zpìt do motoru? V prvém pøípadì by to asi znamenalo nejen èastìjší oèistu zachytávaèe, ale též èastìjší dolévání oleje. Ve druhém pøípadì bych mìl strach z tìch špon, jak už bylo psáno.. Jsem ale laik, jen teoretizuji, rád se nechám pouèit. (OB 2,0i 16V)
macil
Tuesday 11 April 2006 - 12:10:54 Citovat
Host
Aha, takže to filtruje smerom zdola nahor. Som z toho akýsi zmätený. __;
prtka
Tuesday 11 April 2006 - 12:19:44 Citovat
Host
Chlapci..z čeho jste zmetení...v klikovém prostoru vznikají páry které přes tuto trubku se odvětrávají do prostoru víka..a další hadicí do sání...tím ,že motor špatně těsní...vylágrované kroužky...vzniká v prostoru kliky větší tlak než je zdrávo a ten tlak jde tam kam může tudíž tou trubkou pod ventilové víko..ta drátěnka ten tlak vlastně tlumí...je to vlastně ojebávka na příčinu...toť vše

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1806 sec,0.1352 z toho dotazů.