• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nové zvuky za studena
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomáą
Wednesday 12 January 2005 - 16:16:12
Host
Zdravím a jsem tu opět s novým příspěvkem. Já prostě od toho auta nemůľu mít na chvíli pokoj. Ale jinak by to asi byla nuda. Po dvoudenním stání a pondělním nastartování v garáľi jsem začal slyąet za studena z motoru prapodivný a pro mně dosud nový a nepoznaný zvuk za dobu, co to auto mám. Je to drobné pokvikávání a je to slyąet z pravé části motoru. Kdyľ se k němu postavím zepředu, tak z mříľky chladiče vlevo. Kdyľ otevřu motor, tak se to ztrácí v burácení studeného motoru a houby pak poznám, odkud se to ozývá. Ale co jsem vypozoroval, tak je to někde od klíňáku, ale ten si jenom ąevelí, odtud to nejde...spíą jako kdyby víc ze zadní části motoru, tam, co vede sání vzduchu. Je to zajímavý, vysoký, pisklavo-cinkavo-chraplavý zvuk, není monotonní, a periodicky se opakující. Asi po minutě, kdy autu vyletí otáčky asi na 2 tisíce a pak hned spadnou asi 800 se motor uklidní, ale ten zvuk tam zůstává. Ne uľ tak silný, ale pořád tam je. Kdyľ zvednu otáčky na cca 1200-1400 nebo i víc, to uľ je pak jedno, tak uľ to neslyąím a zvuk se vytratí. Pak stačí asi minuta jízdy na to, aby to přestalo úplně. Aby to začalo dělat znova, stačí mít motor vypnutý asi 2-3 hodiny a nemusí být venku ani kosa. Zkouąel jsem, jestli to třeba nemá souvislost s alternátorem, tedy s jeho loľisky, kdyľ jsou zapnutá světla, ale nemá to na to vůbec vliv. Já vím, ľe to můľe být 10 000 věcí. Ale nenapadá někoho, co bych měl zkontrolovat? VéBé X20XEV, 74tis., výměna rozvodů a pumpy při 68.
Já uľ vím, k čemu bych ten zvuk přirovnal. Je to jako kdyľ v létě řvou cikády, ale ne tak nahlas. )) Díky za kaľdý tip.
aaa
Wednesday 12 January 2005 - 16:34:10
Host
měl jsem něco takového a pak mě opustil alternátor.Nemusí to být ona.Pak jedině nějaká z kladek na rozvodáku či vodní pumpa..
Maniac
Wednesday 12 January 2005 - 16:40:07
Host
2:Tomáą nevím jestli je to přesně ono ale řeąil sem podobný problém ale bylo to takové klapání jen při studeném motoru a po 2 minutách to přestalo. A pak kdyľ sem to nechal chvíli stát tak to zase řvalo. Byl to zalomený ąroub na výfukovém sběrači a tím pádem ąpatně těsnilo u hlavy a ąel vzduch okolo těsnění. To těsnění je sloľené ze tří plechu a proto, kdyľ to bylo studené tak to vydávalo takové zvuky pak se zahrálo a byl klid. Takľe zalomený ąroub na hlavně je jich tam 10 a jeden byl zalomený. Nevím ale jestli je to tvůj problém ale to těsnění je mezi sběračem a hlavou pod takovým stříbrným krytem. Můľeą to vyzkouąet sundej stříbrnej kryt a pak nastartuj a uvidíą jestli to tam prdí nebo ne.. zatím čus
riwal
Wednesday 12 January 2005 - 18:24:20
Host
Klíňák, loľisko alternátoru.
Tomáą
Wednesday 12 January 2005 - 21:35:52
Host
riwal napsal ...
Klíňák, loľisko alternátoru.


Riwale, co s tím můľu zkusit udělat? Můľu ten altík něčím zkusit stříknout zvenku nebo se musí rozdělat a loľiska ven a nové? To se mi moc nechce, zvláą», kdyľ nevím, jestli je to ono. Řeąil jsem loľiska na altíku u VeA a to se projevovalo vysokým praskavým zvukem, jako kdyľ lejeą vodu na rozpálenej plech, ale kdyľ byla rozsvícená světla, jinak ne. A bylo jedno jestli to bylo zahřáté nebo studenené. V tomhle případě je tomu autu jedno, jestli má el. zátěľ, jestli jede naplno topení, vyhřívání, světla, zkouąel jsem pustit i klimu a na zvuk to nemělo ľádný vliv, pořád stejný a za chvíli zmizí. Můľou to být i přesto ta loľiska?

Díky i ostatním za rady. Jen bych se chtěl zeptat. Mysíte, ľe by odeąla nějaká z kladek nebo pumpa po 6 tisících provozu? Jenom tak? Stává se to?

Je tam na tom klíňáku zavěąené jeątě něco, co by to mohlo dělat? Asi se ptám blbě, ale co je to za kolo které točí ten klíňák ve stejné úrovni jako altík, ale na druhé straně motoru - vzadu. Zdá se mi, jako by to ąlo odtud.

Dík.
riwal
Thursday 13 January 2005 - 06:47:58
Host
Napínací kladka to nebude - teda pokud jí měnili. Viděl bych to na ten klíňák - zkus ho víc napnout, ale nepřeľeň to kvůli loľisku altíku, pokud je starej, tak ho radąi vyměň.
Lib
Thursday 13 January 2005 - 08:59:38
Host
me takhle pohvizdoval altik, vymenily se loziska a byl klid. Delalo to presne jak rikas, zastudena pri volnobehu do priblizne 1500ot. Jinak to minutovy vyleteni otacek je vypnuti sekundarniho vhaneni vzduchu, to tak udela
Tomáą
Thursday 13 January 2005 - 21:10:25
Host
Lib napsal ...
me takhle pohvizdoval altik, vymenily se loziska a byl klid. Delalo to presne jak rikas, zastudena pri volnobehu do priblizne 1500ot. Jinak to minutovy vyleteni otacek je vypnuti sekundarniho vhaneni vzduchu, to tak udela


Jasně, to vylětění otáček a pokles neřeąím, to vím, ľe to udělá, to opravdu jako problém nevidím. Já jsem tím chtěl jen říci, ľe kdyľ to udělá, tak se na pohvizdování nic nezmění. Díky Ti za radu. Děkuju i Riwalovi a ostatním. Asi to bude od altíku, protoľe jsem si uvědomil, ľe altík je na řemenu vzadu na motoru a odtud to přesně jde. Díky. Ahoj u příątího tématu nebo do vyřeąení
Brandon
Monday 24 January 2005 - 10:21:56
Host
Ta loziska alternatoru mam take na seznamu veci co me cekaji - ted v zime je to slyset vic, zvlast kdyz to o vikendu stoji na miste.
Libe na kolik te ta loziska vysla? Menils sam, neni to doufam slozite?
Tomáą
Thursday 03 March 2005 - 12:10:24
Host
Tomáą212.71.149.214 napsal ...
Lib napsal ...
me takhle pohvizdoval altik, vymenily se loziska a byl klid. Delalo to presne jak rikas, zastudena pri volnobehu do priblizne 1500ot. Jinak to minutovy vyleteni otacek je vypnuti sekundarniho vhaneni vzduchu, to tak udela


Jasně, to vylětění otáček a pokles neřeąím, to vím, ľe to udělá, to opravdu jako problém nevidím. Já jsem tím chtěl jen říci, ľe kdyľ to udělá, tak se na pohvizdování nic nezmění. Díky Ti za radu. Děkuju i Riwalovi a ostatním. Asi to bude od altíku, protoľe jsem si uvědomil, ľe altík je na řemenu vzadu na motoru a odtud to přesně jde. Díky. Ahoj u příątího tématu nebo do vyřeąení


Zdravíčko, vím, ľe uľ je to off-topic, ale kdyby tu náhodou někdo někdy brouzdal a narazil na stejný problém, tak jsem to vyřeąil tím, ľe jsem zatím vyměnil řemen - by» se ten, co tam byl, tvářil jako ľe je nový - neměl sjeté ani ty nápisy, co jsou zvrchu a po těch se taky klouľe, ale ruku do ohně bych za něj nedal. No a s tím novým jezdím uľ asi 14 dnů a musím to za»ukal, to pohvizdování přestalo. Uvidíme později. Věřím, ľe to byl ten řemen.
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3390 sec,0.2422 z toho dotazů.