• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
převodový olej
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ttoommaass
Wednesday 30 August 2006 - 12:45:37 Citovat
Host
Tak jsem hledal, lec bez uspechu, tudiz tohle nove vlakno.

Jak poznam, ze chce olej v prevodovce vymenit? (slysel jsem, ze je to celozivotni napln a to se mi nezda)
Kolik se jej tam vejde?
Jaky?
Co k tomu je potreba? (filtr?)

VB 96
X20XEV
260000km

Diky moc
Tom


[ Upraveno Saturday 02 September 2006 - 02:27:31 ]
Václav GT
Wednesday 30 August 2006 - 14:27:48 Citovat
Host
V převodovce je opravdu celoživotní náplň. Teď jde o to, co si výrobce přestavuje pod pojmem celoživotní. To auto pochází z té části světa, kde je zvykem za auto vydat šestiměsíční mzdu, takže se asi nepředpokládá stáří (a ujeté km) jako v Čechách.
Do převodovky X20XEV (F18) patří převodový olej API GL 4,SAE 75W-80, množství 1,9 lt.
Množství a druh oleje do Vašeho vozu (bez ohledu na značku výrobce oleje) můžete zjistit např.tady
Odkaz
ttoommaass
Thursday 31 August 2006 - 17:07:39 Citovat
Host
Matne si vzpominam, ze jsem zadni desticky kupoval na Odkaz a byly Bosch a staly do 700,-

Kupoval jsem je letos v lednu.

Zatim zadyn problem, cena si myslim velmi prijemna.

Tom

VB 96
X20XEV
ttoommaass
Thursday 31 August 2006 - 17:10:27 Citovat
Host
JEEEEEEEEEEEE

Ja se upsal __;

Ale k tomuhle vlaknu:

Je tedy dobre ci nutne olej menit?

Zadny problem s prevodovkou nemam.

Tom
Martas
Thursday 31 August 2006 - 17:18:53 Citovat
Host
ttoommaass napsal ...

JEEEEEEEEEEEE

Ja se upsal __;

Ale k tomuhle vlaknu:

Je tedy dobre ci nutne olej menit?

Zadny problem s prevodovkou nemam.

Tom



Napln je opravdu celozivotni, takze pokud ti olej nikde netece, prevodovka neni nadmerne hlucna a nebo nebyla opravovana tak neni nutne se tim zabyvat (tedy pokud to auto nema najeto milion) ...
prťka
Saturday 02 September 2006 - 02:35:22 Citovat
Host
Jak píšou kluci olej je celoživotní...ale pokud tvé převodovce chceš udělat opravdu fajn...by ses divil,jak je ten olej znečištěný...tak ho nyměň za kapalinu do automatických převotovek Castrol TQ-Dexron III litr stojí asi 220kč... za prvé se ti převodovka komplet vyčistí a půjde ti o chlup lépe řezení...prostě budeš mít jistotu,že převodovka pracuje v lepším prostředí než doposud...do X20XEV se toho leje 1,8l
Makin
Wednesday 13 September 2006 - 21:12:31 Citovat
Host
Ahojk všichni, měl bych zatím jeden dotaz a asi patří do tojo vlakna, zakoupil jsem Vectru 1,8 16V r.v. 1998 a je to automat, dotaz zni ohledně výměny oleje v této převodovce - zda je tam i nějaký filtr a vše okolo, ma ji teprve týden a jěště nevím pořádně co a jak. Dále bych chtěl požádat zda má někdo zkušehosti s takovýmto vozidlem o další rady co a jak. Předem diky. případné info ohledně provozu a údržby, přípdné nejčastější zavady možno poskytnout i na mailovou adresu Email Díky Makin
JardaB
Wednesday 13 September 2006 - 22:52:13 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
V automatu obecne by se mel obcas menit olej a zaroven filtr (to je IMHO dulezitejsi, nez ten olej) Ale konkretne u Opla nemam zkusenosti. Pokud je ten olej OK (nezakaleny, nespaleny) a automat chodi dobre, tak to nebude uplne akutni, ja to mam v Pontiac-u, oleje jsem jen 2.5l dolil (tekly hadice, docela silne) a chodi skvele. Taky se ten olej neda vymenit komplet, to co je v HDM tam zustane (a je toho dost, odhaduju tak 1/3)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
7brc
Wednesday 13 September 2006 - 23:16:15 Citovat
Host
prťka napsal ...

Jak píšou kluci olej je celoživotní...ale pokud tvé převodovce chceš udělat opravdu fajn...by ses divil,jak je ten olej znečištěný...tak ho nyměň za kapalinu do automatických převotovek Castrol TQ-Dexron III litr stojí asi 220kč... za prvé se ti převodovka komplet vyčistí a půjde ti o chlup lépe řezení...prostě budeš mít jistotu,že převodovka pracuje v lepším prostředí než doposud...do X20XEV se toho leje 1,8l


Dextron III do neautomatické převodovky? to asi ne ,to sranduješ,že jo...
Ja měnil na VeBe V6 olej a i když je origo olej červený není to Dextron.
Nalil jsem tam Castrol SMX 75W-90 _;
ýbrc
Wednesday 13 September 2006 - 23:17:08 Citovat
Host
7brc napsal ...

prťka napsal ...

Jak píšou kluci olej je celoživotní...ale pokud tvé převodovce chceš udělat opravdu fajn...by ses divil,jak je ten olej znečištěný...tak ho nyměň za kapalinu do automatických převotovek Castrol TQ-Dexron III litr stojí asi 220kč... za prvé se ti převodovka komplet vyčistí a půjde ti o chlup lépe řezení...prostě budeš mít jistotu,že převodovka pracuje v lepším prostředí než doposud...do X20XEV se toho leje 1,8l


Dextron III do neautomatické převodovky? to asi ne ,to sranduješ,že jo...
Ja měnil na VeBe V6 olej a i když je origo olej červený není to Dextron.
Nalil jsem tam Castrol SMX 75W-90 _;



viz Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1695 sec,0.1221 z toho dotazů.