• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pneu - rozmer
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan /m.sec/
Sunday 24 September 2006 - 11:29:07 Citovat
Host
Ahoj Ooplaci, chtìl bych vas poprosit o radu : mam Astra F 1.7 TD ´96, jezdim na 14"-tkach. Udelal jsem si radost a koupil Alu 7Jx15". Konfigurator mi ukazal, ze na to mohu dat pneu 185-55-15, nebo 195-50-15. Mohl bych znat vas nazor, jaky rozmer plaste na kola mam obout ? Dekuji
Martas
Sunday 24 September 2006 - 11:34:46 Citovat
Host
Milan /m.sec/ napsal ...

Ahoj Ooplaci, chtìl bych vas poprosit o radu : mam Astra F 1.7 TD ´96, jezdim na 14"-tkach. Udelal jsem si radost a koupil Alu 7Jx15". Konfigurator mi ukazal, ze na to mohu dat pneu 185-55-15, nebo 195-50-15. Mohl bych znat vas nazor, jaky rozmer plaste na kola mam obout ? Dekuji


Kdybys hledal v poradne tak nazoru na to jaka ktera guma je najdes ze nebudes vedet co si vybrat. Pokud ti vyslo jake rozmery muzes pouzit napr. zde Odkaz (a pokud mozno nekoliduji s udaji uvedenymi v TP) tak prohledej poradnu, pak se koukni na nabidku a kup co se ti bude zdat nejlepsi, nejlevnejsi, nejdostupneji .....

Jinak vseobecne plati, ze sirsi guma lepe sedi na suchu ale hure na vode nebo snehu a cim nizsi profil tim je guma tvrdsi a vice namahan podvozek.

[ Upraveno Sunday 24 September 2006 - 11:37:15 ]
Milan /m.sec/
Sunday 24 September 2006 - 12:00:56 Citovat
Host
: Martas

me ale nejde o značku pneu, ale jen a jen o rozmery, resp. o to, zda 185-ky nebudou na 7-mi palcový disk příliš úzké, a 195-ky naopak nebudou "skrtat" pri nerovnostech, nebo pri plnym rejdu o podbehy a pod.......Znacku a typ uz mam vybrany, to je v pohode....
Martas
Sunday 24 September 2006 - 12:05:19 Citovat
Host
Milan /m.sec/ napsal ...

: Martas

me ale nejde o značku pneu, ale jen a jen o rozmery, resp. o to, zda 185-ky nebudou na 7-mi palcový disk příliš úzké, a 195-ky naopak nebudou "skrtat" pri nerovnostech, nebo pri plnym rejdu o podbehy a pod.......Znacku a typ uz mam vybrany, to je v pohode....


V jinem vlakne bylo nedavno psano, ze 195 jsou na disk 6 palcu, takze na 7 palcovy 185 ani nedostanes (bude prilis uzka) ...

Bez problemu na disk dostanes o jeden rozmer vys a o jeden mene takze pokud na 6 palcovy disk patri 195 tak na nej pujde 185 - 205.
Pepa
Monday 25 September 2006 - 20:49:06 Citovat
Host
Nemusíš mít žádný obavy 195/15/50 tam jdou v pohodě, mám je tam taky Astra F sedan. Hlavní je jak psal Martas abys je mněl napsaný v TP. Já tam měl napsaný 195/15/55 a muhu ti říci že to není žádná sranda to tam nechat zapsat, těch keců okolo. __; Chtěl jsem ty 50 proto, že vyjdou levněji, než 55 jsou malinko tvrdší, ale není to, tak znát já jsem spokojen, lépe to na tom autu vypadá. _;
RBr
Tuesday 26 September 2006 - 09:31:30 Citovat
Host
Těch možností kominovat pneu a disk je podstaně víc. Tady jsou na to tabulky: Odkaz

Najděte si každý tady tu svoji kombinaci.

Samozřejmě vždy je třeba dodržet co stojí v techničáku.
basa
Saturday 03 March 2007 - 10:53:12 Citovat
Host
Ten údaj v TP je potřeba striktně dodržet nebo je to maximální rozměr? V TP mám R14 165/65 a shánim nový kola tak kdybych třeba sehnal R13 jestli by to vadilo.
(a když to bude plus mínus odpovídat podle váše zmíněné převodní tabulky...)
Čelda
Saturday 03 March 2007 - 12:42:29 Citovat
Host
basa napsal ...

Ten údaj v TP je potřeba striktně dodržet nebo je to maximální rozměr? V TP mám R14 165/65 a shánim nový kola tak kdybych třeba sehnal R13 jestli by to vadilo.
(a když to bude plus mínus odpovídat podle váše zmíněné převodní tabulky...)

Ty údaje co máš v TP je třeba dodržet !! To není neco jako od do. Je to přesně o tom daném rozměru.Jestliže tam máš uveden třeba jenom jeden rozměr 195/65 R15 tak na autě můžeš mít zase jenom tento jeden rozměr.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1448 sec,0.1082 z toho dotazů.