• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
výměna oleje
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
maniac
Wednesday 02 February 2005 - 10:13:39
Host
čus jaký olej do mého autíčka? Mám r.v.00 najeto 105tis. 2.0 16V benzín. servisované v autorizáku., dávali tam tuąím 5w40 ale říkali, ľe tam budou dávat 0w30. Tak mi poraďte co mám koupit?Kolik toho mám koupit a kolik to stojí?díky
Yper
Wednesday 02 February 2005 - 10:57:03
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Zcela určitě do 5,5l a jaký druh? - podívej se do origo příručky od výrobce a tam je druh oleje předepsán. Můľe to být i 0Wxx, ale myslím ľe spíą nee. Bude se to pohybovat někde 5Wxx - 10Wxx.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
NIO
Wednesday 02 February 2005 - 19:53:30
Host
maniac82.99.162.243 napsal ...
čus jaký olej do mého autíčka? Mám r.v.00 najeto 105tis. 2.0 16V benzín. servisované v autorizáku., dávali tam tuąím 5w40 ale říkali, ľe tam budou dávat 0w30. Tak mi poraďte co mám koupit?Kolik toho mám koupit a kolik to stojí?díky


4,25 l +/- 0,25l
doporucuji 10W400 nebo lepsi 5W 40
a pokud nevis co s penezi tak klidne tu nulu.
maniac
Thursday 10 February 2005 - 08:34:43
Host
NIO85.160.224.156 napsal ...
maniac82.99.162.243 napsal ...
čus jaký olej do mého autíčka? Mám r.v.00 najeto 105tis. 2.0 16V benzín. servisované v autorizáku., dávali tam tuąím 5w40 ale říkali, ľe tam budou dávat 0w30. Tak mi poraďte co mám koupit?Kolik toho mám koupit a kolik to stojí?díky


4,25 l +/- 0,25l
doporucuji 10W400 nebo lepsi 5W 40
a pokud nevis co s penezi tak klidne tu nulu.

díky a co říkáte na oleje od parama shell atd. musím při koupi dávat pozor jeątě na něco jiného neľ je to 5w40,0w30 atd....Koukal sem,ľe paramo nabízí nějaké mogul a trysk. je to dobrý olej od parama a co ten shell- který přesně.
díky

Yper
Thursday 10 February 2005 - 10:16:29
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Paramo je dobrý olej - a pokud to někoho zajímá, tak se vyváľí i ven do Dojčlandu. Shell je klasika ale pro jeho cenu a můj interval výměny do 8mi tis. km u ropáčka, se o něj a i podobné draľąí zahraniční nezajímám.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
maniac
Thursday 10 February 2005 - 12:45:03
Host
Yper napsal ...
Paramo je dobrý olej - a pokud to někoho zajímá, tak se vyváľí i ven do Dojčlandu. Shell je klasika ale pro jeho cenu a můj interval výměny do 8mi tis. km u ropáčka, se o něj a i podobné draľąí zahraniční nezajímám.

prosim tě na kolik vyjde 1litr oleje shell a paramo 5W40 a musím dávat pozor i na jiné vlastnosti kromě těchto xxWxx?
díky
Yper
Thursday 10 February 2005 - 13:02:41
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Paramo do 150 kč u full syntetiky, moľná i méně. Ostatní nevím. Vím jen, ľe bývají draľąí, pokud se nejedná o nějakou slevovou akci či natáhnutí zákazníka do servisu.
Pro naąe klima je doporučeno 10w40 (polosyntetika), ale pokud dáą 5w40 (plná synt.), tak se nic neděje. Pokud ovąem pojedeą na jih (Itálie a ©panělsko), tak jednoznačně 10w40 nebo dokonce 15w40-50. Pokud máą starąí motor a nebo hodně najeľděno, tak dávej 10-15wxx. Tohle je jen jednoduchý příklad, abys byl v obraze. Jinak v poradně Vébé je to v nějaké zastrčené kapitole o olejích celkem podrobněji napsáno.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Wednesday 16 February 2005 - 11:01:00
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pánové, je mi třeba se s Vámi jeątě podělit o jednu zkuąenost s motorovými oleji.
Včera jsem byl v servisu Fiat, AlfaRomeo a Lancia.
Pro vąechny vozy těchto značek, se jako prvovýroba dává olej značky Selenia. Navíc ho mají i na prodejních pultech (pro ty, co si ho mění sami)nebo v sudech, kdyľ ho mění u nich. Prodává se v různých kvalitách - červené balení - syntetika 10w40 jen pro vąechny typy benzínových motorů. Zelené balení-full syntetika 20w50 pro vąechny typy motorů, které mají problémy se ztrátou oleje a zvláątě pro aplikaci před pravidelnou prohlídkou-emisemi.
Modré balení - 10w40 - olej pro vąechny typy dieselů.
Na tomto oleji je vąak zajímavá jedna věc - v návodu se praví, ľe pro motory s přímým vstřikem je doporučená výměnná lhůta 15000 km a u motorů s nepřímým vstřikem nebo u motorů přeplňovaných turbem, je tato výměnná lhůta stanovena jen na 7500 km!!!!
Vzhledem k tomu, ľe jak výąe uvedeno, se dává tento olej jako původní náplň, tak to není ľádná sračka, ale i přesto výrobce jak motorů shora uvedených značek, tak výrobce tohoto oleje uvádí tuto výměnou lhůtu.
Celým příspěvkem jsem chtěl jen naznačit, ľe prohláąení výrobců olejů na prodlouľenou ľivotnost a deląí výměnné lhůty, je jaksi v rozporu se zkuąenostmi těch nás, co si olej mění sami a vidí jak vypadá a i těch automechaniků, kteří pak vidí jak vypadá vnitřek motoru po dlouhých výměnných lhůtách oleje - viz NIO!
Vzhledem k tomu, ľe mám Y2.0DTL, tak jsem celý příspěvek samozřejmě směřoval na ty majitele ropáčků, kteřívěří těmto prohláąením.
Má nová zkuąenost: pouľívám výhradně 10w40 a i s přídavkem na zvýąení viskozity. Kontrolka mazání mi zhasínala v zimě nebo v létě jiľ při otáčení startéru - současně s kontrolkou dobíjení.
28.12.2004 jsem aplikoval Xeramic (mám najeto 200k km) a dal jsem tam proto raději olej 5w40. V činnosti zhasínání kontrolek se nestala ľádná změna. Před 14ti dny jsem vąakvyměnil jak termostat, tak i samotnou provozní náplň, kterou jsem namíchal na -40C. Teplota se mi zvedla o více jak 15 C a motor je dříve teplý. Kontrolka mazání mi vąak zhasne teď aľ tak po cca 1 vteřině od naskočení motoru. Je to tedy způsobeno tím ľe motor má po odstavení vozidla vyąąí teplotu a déle chladne a k tomu je navíc třeba připočítat i vyąąí tepelnou zádrľ nové náplně s vyąąím měrným teplem, neľ měla původní a nebo dokonce samotná voda. V důsledku toho je motor tedy déle teplý a olej (právě řídký 5w40) do daląí jízdy steče z horních částí.
Nejsem proti pouľívání olejů 5w40 a 0w40 ale jen tam, kde to výrobce motorů doporučuje či poľaduje - pokud se pak podíváte na takové motory, pak zjistíte, ľe jsou vybyveny navíc chladičem oleje a v tom je ten fígl.
Mé poučení? - příątí měsíc jde tento olej do větráku a dávám tam zpět 10w40 nebo vyąąí s výměnnou lhůtou 8000 km.
Nikomu nic nediktuji a nenařizuji - je to jen má zkuąenost a znalost.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Duffy
Wednesday 16 February 2005 - 11:36:10
Host
Sluąnej elaborát Ypere
Jeątě, jestli můľu poprosit, někde jsme diskutovali o měření hladiny oleje, ale nějak to nemůľu dohledat Vľdycky jsem měl vsugerováno měřit olej v klidu, ale Klubo navrhoval zahřát na provoz. teplotu, típnout a po 5ti minutách měřit, tak k čemu se přikláníte Kaľdopádně jsem to zkouąel oběma způsoby a vąe OK, otázka je ale u mě provozní teplota (mam ručku lehce nad modrou )
Lib
Wednesday 16 February 2005 - 11:37:00
Host
ze stece rychleji je mozna pravda ale zase ze se rychleji dostane nahoru je taky pravda Me osobne je zcela sumak, ze kdyz odstavim auto na hodinu tak mi zvrchu stece (ted placnu) 70% oleje 0w40 misto 60% 10w40, ale urcite me potesi skutecnost, ze po studenym startu v -10 me misto 10s trva promazani jen 5 Jinak s tim chladicem ... to se dava kvuli prehrivani oleje a v tomto pripade snad plati viskozita za W ne? Tedy za tepla bude mit 0w40 stejny vlastnosti jako 10w40 ... vekca ma povolenej 15-5w40, pro dyzly 10-5w40. Doporuceni napsany nemaj, takze podle vkusu a penezenky kazdeho soudruha. Hlavne aby to bylo podle ACEA-A2-96 nebo ACEA-A3-96 (u dyzlu ACEA-B3-96)
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2544 sec,0.2011 z toho dotazů.