• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ruční brzda - výměna lanovodů
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
has
Monday 30 October 2006 - 11:43:41 Citovat
Host
Ahoj Kluci, zjistil jsem, že mi na Astře G 16 V Combi 4 x kotouč, zarezlo lanko na ruční brzdě - nevrací se u levého zadního kola. Můžete mi poradit, jestli je to lanko spojené i s druhým zadním kolem, nebo jsou tam lanka dvě, kladka a krátké lanko na ruční brzdu? Dál bych se chěl zeptat, jak je to s STK a s brzdným účinkem při zabržděné ruční brzdě (musím jet do servisu na brzdové válce)?

Díky
Yper
Monday 30 October 2006 - 11:54:36 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Astra bude mít asi ručku zrovna tak jako Vectra - jedná se o dva lanovody - každý k jednomu kolu a ty se pak spoj pod autem - pod výfukem na třmen a z něj pak vede do auta už jen jeden lanovod a na páku ručky. Je to tak, jak jsi si myslel.

Na STK, přestože máš 4x kotouč - resp. 2 x kotouč vpředu a 2x bubnokotouč vzadu, tak se účinnost ruční brzdy na válcích sleduje.
Dělají to přímo na STK.
Najdi si ve strších vláknech pojednání o bubnokotoučích - bylo napsáno spousta, jak se kontroluje a jak seřizuje a případně vyměňuje.

Vpravo obrazovky je rubrika "Hledej"



Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
hasák
Monday 30 October 2006 - 12:14:29 Citovat
Host
Díky za radu, netušil jsem, že mám v zadu bubnokotouče __;
Martas
Monday 30 October 2006 - 12:21:25 Citovat
Host
hasák napsal ...

Díky za radu, netušil jsem, že mám v zadu bubnokotouče __;


No na zadnim kole je provozni brzda kotoucova a rucni bubnova, proto bubnokotouc, protoze ta brzda ma oba "systemy" ....
macil
Monday 30 October 2006 - 12:36:35 Citovat
Host
Astra G nemá vzadu bubnokotúč. Len kotúč, alebo bubon.
Dave
Thursday 01 February 2007 - 07:43:10 Citovat
Host
Lanko je spojené i s druhým kolem. Před týdnem jsem to kupoval. Prodává se to v jednom kuse (je to vepředu slisované) cena 840Kč a máš to komplet nové.
prťka
Thursday 01 February 2007 - 07:52:41 Citovat
Host
Astra G má táhlo od ručky, a přes spojovací člen vede ke každému kolu lanko. Takže pokud chceš vyměnit lanovody k oboum kolům musíš koupit dvě lanka. Astra G nemá bubnokotouč, ale šroubový píst. Takže kromě toho, že píst funguje normálně při brždění, tak ještě je na šroubovici a při zatažení ručky se po ní zašroubuje a přitlačí kotouč
Yper
Thursday 01 February 2007 - 09:31:19 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já vycházel z jeho tvrzení, kdy v původním příspěvku uváděl, že tam má 4x kotouč - Astra G Combi.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
prťka
Thursday 01 February 2007 - 09:48:50 Citovat
Host
Yper však jo...Astra s kotoučema vzadu nemá bubnokotouč...ale šroubový píst...ten co tlačí na destičku...taky jsem se pěkně natrápil , jak jsem měnil destičky...ten píst jsem svorkou mačkal, abych ho zasunul...a myslel jsem , že se po*eru a nešlo to....po dvou hodinách, kdy jssem byl mokrý i na ku*ách...bezradný tel. Niovi, že to mám nějaký rozbitý...a ten se málem počůral, jak mě slyšel...tím ,že je na šroubovici a jak se zatlačuje, tak se s ním musí otáčet a on se zatlačuje a zašroubovává _;
Dave
Thursday 01 February 2007 - 14:24:28 Citovat
Host
Číslo LA BR.0690 Starline je u Autokelly 2x bovden 2x lanko + 1hrazdička ve které je to slisované, takže kuupuješ jen jeden kus na obě kola. Odkaz Možná že jiný výrobce to má na dva kousky.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1374 sec,0.1059 z toho dotazů.